Matematici

Časová osa Fotografie Peníze Razítka Sketch Hledat

Paul Adrien Maurice Dirac

Datum narození:

Místo narození:

Datum úmrtí:

Místo úmrtí:

8 Aug 1902

Bristol, England

20 Oct 1984

Tallahassee, Florida, USA

Prezentace Wikipedia
POZOR - Automatický překlad z anglické verze

Paul Dirac 's otec byl Charles Adrien Dirac Vladislava a jeho matka byla Florencie Hannah Holten. Charles Dirac byl švýcarský občan narozený v Monthey, v kantonu Valais na Švýcarsko, zatímco jeho matka pocházela z Cornwallu v Anglii. Charles byl vzdělaní na univerzitě v Ženevě, pak přišel do Anglie v asi 1888 a učil francouzsky v Bristolu. Tam se setkal Florencie, jehož otec se přestěhoval do Bristolu jako Master Mariner na Bristol lodi, když byla práce v knihovně existuje. Charles a Florencie ženatý v 1899 a se přestěhovali do domu v Bishopston, Bristol, které jsou pojmenované Monthey po městě Karlova narození. Do této doby Charles byl výuky francouzského jazyka na střední škole připojena k obchodníka podnikatelé průmyslovou školu v Bristolu.

Paul byl jedním ze tří dětí, jeho starší bratr byl Reginald Charles Felix Dirac a jeho mladší sestra byla Beatrice Isabelle Marguerite Walla Dirac. Pavel byl velmi přísné rodinné výchovy. Jeho otec trval na tom, že se mluví pouze francouzsky na jídelní stůl a v důsledku toho Paul byl jediný, k jídlu se svým otcem v jídelně. Pavlův otec byl tak přísný s jeho syny, kteří oba byli odcizeni a Pavla byl vychován v poněkud nešťastný domů.

První školou, které se zúčastnili Pavel byl střelec základní školy a již v této škole své výjimečné schopnosti v matematice vyšlo najevo, ke svému učiteli. Když mu bylo dvanáct let, vstoupil na střední školu navštěvují střední školy, kde jeho otec učil, která byla součástí tohoto obchodníka podnikatelé Technická akademie. Na ten čas Paul vstoupil této školy, první světová válka začala, a to mělo pozitivní dopad na Pavla, protože starší kluci ve škole odjel do vojenské služby a mladší kluci měli více přístup k vědě laboratoře a další zařízení. Paul sám napsal o své škole, v letech:

Obchodník podnikatelé byla vynikající škola pro vědy a moderní jazyky. Neexistoval žádný latinsky nebo řecky, něco z toho jsem byl spíše rád, protože jsem nechtěla ocenit hodnotu starých kultur. Mám za sebe velké štěstí ve které byly schopny navštěvovat školu. ... Byl jsem nucený prostřednictvím nižších forem, a byla zavedena především v raném věku na základě matematiky, fyziky a chemie do vyšších forem. V matematice jsem studovat z knih, které většinou byly ještě ve zbytku této třídy. Tento rychlý rozvoj byl skvělý pomáhají mi v mé druhé kariéry.

Ukončil školní vzdělání v roce 1918 a poté studoval elektroinženýrství na univerzitě v Bristolu. Do této doby se musela univerzita v kombinaci s obchodníka podnikatelé průmyslovou školu tak Dirac zůstal ve stejné budově jako byl studován během jeho čtyři roky na střední škole. Ačkoli matematika byla jeho oblíbeným předmětem si vybral ke studiu strojírenského studia na vysoké škole, protože si mysleli, že jedinou možnou kariéru na matematik byl školní výuky a on jistě chtěl zabránit tomu, aby povolání. Získal titul v oboru inženýrství v roce 1921, ale po tomto, po undistinguished letní práci v rámci stavby, neměl najít trvalé místo. Do této doby byl rozvíjet skutečnou vášeň pro matematiku, ale jeho pokus o studium na Cambridge se nepodařilo na místo podivné důvodů.

S ohledem na toto stipendium na Cambridge zkoušky v červnu 1921 mu byla udělena stipendium ke studiu matematiky na St John College, Cambridge, ale neposkytli dostatek podporovat ho. Další podpora by bylo možné očekávat od své místní školské, ale byl odmítnut podporu z toho důvodu, že jeho otec nebyl britského občana na dost dlouho. Dirac byla nabídnuta možnost studovat matematiku v Bristolu, aniž musíte platit poplatky a učinil tak byla udělena první třídy vyznamenáním v roce 1923. Na základě tohoto mu byl udělen grant, aby provedla výzkum v Cambridge a začal svá studia v roce 1923.

Dirac byl, doufám, že jeho výzkum pod dohledem Eben-Ezer Cunningham, v této době Dirac se stal fascinováni v obecné teorii relativity a chtěl, aby provedla výzkum na toto téma. Cunningham již tolik výzkumu studentů jako byl ochoten převzít a tak Dirac byl pod dohledem Ralph Fowler. Autoři napsat:

Fowler byl pak přední teoretik v Cambridge, se dobře vyznají v kvantové teorii atomů, jeho vlastní výzkum byl většinou na statistické mechanice. Byl uznán v Dirac student na neobvyklých schopností. Pod jeho vlivem Dirac pracoval na některé problémy ve statistické mechanice. Do šesti měsíců od příjezdu do Cambridge napsal dvou příspěvků na tyto problémy. Nepochybuji o tom, Fowler vzbudil jeho zájem o kvantové teorie, a v květnu 1924 Dirac dokončena jeho první kniha zabývající se kvantovou problémy. Čtyři další dokumenty byly dokončeny v listopadu 1925.

I přes zjevnou akademického úspěchu Dirac požíval jako výzkumný student této době nebylo snadné na něm. Jeho bratr Reginald Dirac spáchal sebevraždu během tohoto období. Žádný důvod k sebevraždě se zdá být známé, ale Dirac vztahy s otcem, který je již napjaté, zdálo se téměř do konce zcela po tomto které se naznačují, že Dirac cítil, že jeho otec provedena alespoň určitou odpovědnost. Již osoby, kteří měli několik přátel, to osobní tragédie mělo za následek, aby ho ještě více zpět.

Přestože byl již podali výborný start do jeho vědecké kariéry, ještě působivé dílo bylo možné sledovat. To bylo v důsledku Dirac jsou uvedeny důkazy o práci Heisenberg číst v létě roku 1925. Význam této teorie na Heisenberg 's commutators udeřil Dirac, když byl na procházku v zemi. Si uvědomil, že Heisenberg 's nejistotou princip byl údaj o noncommutativity na kvantově mechanické observables. Si uvědomil, analogii s Poisson v závorce Hamiltonian mechanika. Higgs píše:

Tato podobnost poskytly vodítko, které ho vedly k formulování poprvé matematicky konzistentní obecné teorie kvantové mechaniky v korespondenci s Hamiltonian mechanika.

Myšlenky byly položeny v roce Dirac v disertační práci Kvantová mechanika pro které byl udělen Ph.D. v roce 1926. Je pozoruhodné, že Dirac musel jedenáct dokumentů v tisku ještě před odesláním své doktorské disertace. Po zadání stupeň šel do Kodaně do práce s Niels Bohr, pohybující se v Göttingen v únoru 1927, kdy byl ve styku s Robert Oppenheimer, Max Born, James Franck a rusky Igor Tamm. Přijímá pozvání od Ehrenfest, on strávil několik týdnů v Leidenu na své cestě zpět do Cambridge. Byl zvolen Fellow na St John College v Cambridge v roce 1927.

Dirac navštívil Sovětský svaz v roce 1928. Byl to první z mnoha návštěv u šel znovu v roce 1929, 1930, 1932, 1933, 1935, 1936, 1937, 1957, 1965 a 1973. Také v roce 1928 našel souvislost mezi relativity a kvantová mechanika, jeho slavný Spin-1 / 2 Diracova rovnice. V roce 1929 zhotovil své první návštěvě ve Spojených státech, přednášel na univerzitách v Wisconsin a Michigan. Po návštěvě spolu s Heisenberg, když projíždí Tichomoří a přednášel v Japonsku. Vrátil se přes trans-sibiřské železnice.

V roce 1930 Dirac zveřejněna Principy kvantové mechaniky a za tuto práci mu byla udělena Nobelova cena za fyziku v roce 1933. De Facio, přezkumu, říká z této knihy:

Dirac nebyla ovlivněna krmení šílenství v experimentální fenomenologie na čas. To dal Dirac knihy ... trvalé kvality, že několik děl mohou zápas.

Autoři poznámka, že knihu:

... odráží Dirac je velmi charakteristický přístup: abstraktní, ale jednoduché, vždy výběr důležitých bodů a argumentují tím, s bezkonkurenční logiky.

Na úmrtní oznámení bere na vědomí:

Jeho přednášky byly v Cambridge těsně po vzoru [Principy kvantové mechaniky], a jsou dopravena do generací studentů mocný dojem na soudržnost a elegance z kvantové teorie. Jejich složení jeho hlavní přínos ke vzdělání, neboť on se jen velmi málo výzkumu studentů.

Také v roce 1930 Dirac byl zvolen Fellow na Royal Society. Tato čest přišel na první příležitosti, že jeho jméno vyslovil, sám o sobě dost neobvyklé události, která říká, tak o extrémně vysoké mínění, že Dirac je kolegů vědců měl na něj.

Dirac byl jmenován Lucasian profesor matematiky na univerzitě v Cambridge v roce 1932, kterou zastával za 37 let. V roce 1933 publikoval průkopnickou knihu o Lagrangeovské kvantové mechaniky, která se stala základem, na které Feynman později postavil svůj myšlenky na cestu integrál. Ve stejném roce Dirac obdržela Nobelovu cenu za fyziku, který se podílel s Schrödingerova. Je to zajímavý komentář na Dirac jeho povahy, že jeho první myslel, že je to zase dolů cenu z toho důvodu, že nenáviděl publicitu. Nicméně, když to bylo poukázal na to, aby mu, že bude dostávat mnohem více publicity, pokud on se stanoví cena, on to přijal. Jiný komentář k této události je, že Dirac byl řekl, že on by mohl pozvat své rodiče na slavnostním ceremoniálu ve Stockholmu, ale on se rozhodla přizvat pouze jeho matka a není jeho otec.

Akademickém roce 1934-35 byl důležitý pro Dirac jak pro osobní i profesní důvody. On navštívil Institute for Advanced studia v Princetonu a tam se stal přátelský s Wigner. I když Dirac tam byl Wigner 'sestra, Margit, kteří žili v Budapešti, navštívil svého bratra. Toto setkání vedlo šanci, v lednu 1937, na vdávání Dirac Margit v Londýně. Margit byla vdaná a měla dvě děti Judith a Gabriel Andrew od její první manželství. Obě děti přijal jméno Dirac a Gabriel Andrew Dirac šel na stala slavnou čistý matematik, zejména přispívat do teorie grafů, stává profesorem matematiky na čistě na univerzitě v Aarhusu v Dánsku.

V roce 1937, téhož roku, aby se oženil, Dirac zveřejněny jeho první kniha o velkém a kosmologické otázky. Máme další komentář na jeho myšlenky v kosmologii níže. Publikoval své slavné knize o klasické elektronové teorie, která zahrnovala množství renormalizace a zářící reakce v roce 1938. Dirac pracoval během druhé světové války na separaci uranu a jaderných zbraní. Zejména ten, působí jako konzultant pro pracovní skupiny v Birminghamu v atomové energie. Toto spojení vedlo k Dirac se jednání ze strany britské vlády z návštěvy Sovětského svazu po konci války, ale nebyl schopen k návštěvě opět až do 1957.

My je výše uvedeno, že Dirac byl zvolen kolegy z Královské společnosti v roce 1930. Byl oceněn Royal Society 's Royal medaili v roce 1939 a společnost mu přiznána jejich Copley medaile v roce 1952:

... v uznání jeho pozoruhodné příspěvky k relativistická dynamika částice v kvantové mechanice.

V roce 1969 Dirac v důchodu od Lucasian židle matematiky v Cambridge a šel se svou rodinou na Floridě ve Spojených státech. Zastával hostující jmenování na univerzitě v Miami a na Florida State University. Tehdy, v roce 1971, byl Dirac jmenován profesorem fyziky na Florida State University, kde pokračoval ve výzkumu.

V roce 1973 a 1975 přednášel Dirac v fyzikálně inženýrská ústavu v Leningradu. V těchto přednáškách mluvil o problémech nebo kosmologie, která má být přesnější, aby se problémy na ne-rozměrových kombinací svět konstanty.

I když Dirac se velmi významně přispívat k fyzice, je důležité si uvědomit, že on byl vždy motivováno principy matematické krásy. Dirac jednotnou teorií kvantové mechaniky a teorie relativity, ale i on je oceňován pro své výjimečné práci na magnetické částice, základní délka, antihmota, D-funkce, podprsenka-kets, atd.

K dispozici je standardní folkloru Dirac příběhů, většinou otáčivé kolem Dirac říká přesně to, co měl na mysli a nic víc. Když někoho, aby zdvořilé konverzace u večeře, se vyjádřil, že to byl větrný, Dirac levé tabulky a šel ke dveřím, podíval ven, vrátil se do tabulky a odpověděl, že ve skutečnosti to byl Windy. Bylo řekl, že jest v jeho mluvené slovní zásoba se skládala ze "Ano", "Ne" a "nevím". Jistě, když Chandrasekhar byl vysvětlí své nápady na Dirac si neustále interjected "ano", pak vysvětlila, k Chandrasekhar, že "ano" neznamenalo, že souhlasila s tím, co to byl řekl, že pouze on si přál, aby ho i nadále. On jednou řekl:

Byl jsem učil ve škole nikdy na začátku věty, aniž by věděl, že do konce roku.

To může vysvětlit, tak o jeho konverzace, a také o jeho krásně písemné tresty v jeho knihy a papíry.

Dirac obdržel mnoho vyznamenání za svou práci, z nichž některé jsme již bylo uvedeno výše. On odmítl přijmout čestné tituly, ale on to přijmout čestné členství akademií a učených společností. Seznam z nich je dlouhá, ale jsou mezi nimi jsou SSSR akademie věd (1931), indické akademie věd (1939), čínština Physical Society (1943), Královské irské akademii (1944), Royal Society of Edinburgh (1946), Institut de Francie (1946), Národního institutu věd Indie (1947), American Physical Society (1948), Národní akademie věd (1949), Národní akademie umění a věd (1950), Accademia delle scienze di Torino (1951), Academia das Ciencias de Lisboa (1953), Pontifical Akademie věd, Vatikán (1958), Accademia Nazionale dei Lincei, Řím (1960), Královské dánské akademie věd (1962), a akademie věd des Paříži (1963). Byl jmenován do Řádu za zásluhy v roce 1973.

Památník setkání se konalo na univerzitě v Cambridge dne 19. dubna 1985 a dokumenty předložené v tomto setkání byly zveřejněny v Pocty se Paul Dirac, Cambridge, 1985 (Bristol, 1987). Novinách,,,,, a pocházejí z tohoto objemu. Achuthan změnou objemu, píše:

... jsme názorně vidět všude brilantní otisky Dirac, sjednocovač na kvantové mechanice a teorii relativity. Každá ze skladeb nejen v chvále mimořádně nadaných intelekt, ale také místa na záznamu, jak hluboce a abidingly lidské mysli mohou zakládat do říše na matematické poznatky a modelování, vedení neporušený smysl pro krásu a srozumitelnost kreativní génius. Pouze v několika laureátů Nobelovy stále mohou srovnávat, jak dobře se tento gigant z matematických věd, v jehož úmrtí ve světě originálního myšlení jistě přišlo o jednu z nejcennějších duše udržení naštěstí ještě slávu pro jiné zpívat a emulovat na dlouhou dobu přijít .

V listopadu 1995 a deska byla odhalena v Westminster Abbey připomínající Paul Dirac. Objem se skládá z přednášky představil na Královské společnosti na tuto událost. Památník adresu přednesl Stephen Hawking kteří se Dirac nástupce v Lucasian židle matematiky v Cambridge, která byla původně Newton 's židle.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland