מתמטיקאים

קו זמן תמונות כסף בולים סקיצה חיפוש

Louis Victor Pierre Raymond duc de Broglie

תאריך לידה:

מקום לידה:

תאריך מוות:

מקום המוות:

15 Aug 1892

Dieppe, France

19 March 1987

Paris, France

מצגת
לב - תרגום אוטומטי של גירסה אנגלית

לואי דה Broglie זה היה אבא ויקטור, Duc de Broglie, ואמו פאולין d'Armaillé. לואיס למדתי בבית Lyceé Janson de Sailly שלו בפריז סיום בית ספר תיכון לחינוך 1909. בשלב זה הוא לא צופה קריירה בתחום המדע, אך היה מעניין את ההשתלטות ספרותית הלימודים באוניברסיטה. הוא נכנס הסורבון בפריז לוקח קורס בהיסטוריה, מתוך כוונה לעשות לעצמו קריירה בתחום הדיפלומטי את השירות. בגיל 18 הוא סיים עם תואר אומנויות אבל הוא כבר היה מעוניין להפוך ל במתמטיקה ומדעי הפיסיקה. לאחר שהוקצה מחקר בנושא בהיסטוריה הוא בחר, לאחר מדאיגה מאוד על ההחלטה, ללמוד לקראת תואר העוסקים בפיסיקה תיאורטית.

דה Broglie בשנת 1913 הוענק לו את רישיון ולמדעי es אך לפני הקריירה שלו היו הרבה progressed נוספת מלחמת העולם הראשונה פרצה. במהלך המלחמה שימש דה Broglie בצבא. הוא היה קשור אליה טלגרפיה אלחוטיים עבור כל מקטע של המלחמה ושירת את התחנה על מגדל אייפל. במשך כל שנות המלחמה שלו הוא השקיע פנאי לחשוב על הבעיות הטכניות. הוא הסביר איך הוא היה נמשך עד פיזיקה מתמטית לאחר המלחמה (ראה למשל):

בשנת 1920 כאשר אני resumed את הלימודים ... מה משך אותי ... כדי פיזיקה תיאורטית היה ... את התעלומה בהם מבנה של חומר ושל קרינה נעשה יותר ויותר עטוף כמו רעיון מוזר של הקוואנטית, הציג בשנת 1900 על ידי פלאנק מחקרים שלו לתוך קרינת גוף שחור, היומי שחדרו לתוך כל נוספת של הפיסיקה.

תופס את המחקר פיזיקה מתמטית, אף על דה Broglie מתוחזקת עניין ניסיוני הפיסיקה. אחיו מוריס דה Broglie היה באותו מועד ביצוע העבודה על ניסיוני צילומי רנטגן וזה הוכיח עניין רב דה Broglie הראשונה במהלך כמה שנים של 1920s שבמהלכו הוא עובד הדוקטורט שלו. דה Broglie של דוקטורנט תזה Recherches סור la théorie des quanta (מחקרים על תורת הקוואנטים) של 1924 הכניסו קדימה התיאוריה של גלי אלקטרונים, המבוסס על עבודה של איינשטיין ו פלאנק. הוא הציע את התיאוריה שעבורו הוא הטוב ביותר הידועים, כלומר את חלקיק-כפילות תאוריית הגלים של בעלי חשיבות יש את המאפיינים של שני חלקיקים או גלים.

בהרצאה דה Broglie נתן לרגל כאשר קיבל את פרס נובל בשנת 1929 הוא הסביר את הרקע הרעיוני הכלול דוקטורט שלו הגמר (ראה למשל):

לפני שלושים שנים, פיזיקה הייתה מחולקת לשני מחנות: ... בפיזיקה של חומר, המבוססים על מושגים של אטומים או חלקיקים שהיו אמורים לציית לחוקי Newtonian מכניקה קלאסית, לבין הפיסיקה של קרינה, המבוסס על הרעיון של גל הפצה בתוך היפותטי רציפה בינוני, זורח וכן את אתר אלקטרומגנטיים. אבל אלה שתי מערכות של הפיסיקה לא יכול להישאר מנותק מכל האחרים: הם היו צריכים להיות המאוחדים של גיבוש תיאוריה של חילופי אנרגיה בין קרינה משנה ו. ... בניסיון להביא את שתי מערכות של הפיסיקה ביחד, מסקנות וכי למעשה לא הגיע שהיו נכונים ואפילו לא קבילה, כאשר באנרגיה תחול על שיווי משקל בין החומר לבין קרינה פלאנק ... ... הערכתי ... כי מקור האור ... קרינה emits שלה ב שווה כמויות סופיות - ב quanta. ההצלחה של פלאנק 's רעיונות כבר מלווה תוצאות חמורות. אם האור emitted ב quanta, לא צריך את זה, פעם אחת emitted, להחזיק את המבנה corpuscular? ו ... ג 'ינס Poincaré [הראה] כי אם ההצעה של חומר חלקיקי על מקור האור התקיים לפי חוקי מכניקה קלאסית, אז לתקן את החוק של קרינת גוף השחורות, פלאנק זה החוק, לא יכול להיות הושגו.

במהלך ראיון ב 1963 de Broglie תיאר כיצד, נתון האמור לעיל רקע, תגליות שלו הגיעו כ:

כמו השיחות שלי עם אחי, אנחנו תמיד הגיע למסקנה כי במקרה של צילומי רנטגן אחד הן היו גלים ו corpuscles, כך פתאום - ... זה היה מסוימים במהלך קיץ 1923 - יש לי את הרעיון כי אחד נאלץ להאריך את חומר חלקיקי שניות, במיוחד כדי electrons. ואני realised כי מצד אחד, את המילטון - Jacobi הצביע תיאוריה מסוימת הזרם הזה, הוא יכול להיות מיושם על חלקיקים ו, בנוסף, הוא מייצג הנדסי אופטיקה; מצד שני, ב קוונטית אחת התופעות מקבלת קוונטית מספרים, אשר לעתים רחוקות נמצא מכניקה אך בתדירות גבוהה מאוד להתרחש תופעות גל ובכל להתמודדות עם בעיות גל ההצעה.

הגל האופי של אלקטרון היה הניסוי אישר ב -1927 על ידי ג 'יי Davisson, CH Kunsman ו LH Germer בארצות הברית ועל ידי GP Thomson (בנו של JJ Thomson) ב אברדין, סקוטלנד. דה Broglie של תורת אלקטרונים גלים משנה במועד מאוחר יותר היה בשימוש של שרדינגר, דיראק ואחרים כדי לפתח גל מכניקה.

אחרי הדוקטורט שלו, נשארו בבית de Broglie הסורבון שם הוא לימד במשך שנתיים, את הפיכתם של הפיסיקה התיאורטית של פרופסור בבית אנרי Poincaré המכון בשנת 1928. מ 1932 הוא היה גם פרופסור הפיסיקה התיאורטית לעבר Faculté des מדעי לעבר הסורבון. דה Broglie הוא לימד שם עד שהתפטר ב -1962. מ -1944 הוא היה חבר הלשכה des Longitudes. בשנת 1945 הוא הפך יועצו של Commissariat הצרפתית לאנרגיה גרעינית.

הכבוד הגדול ביותר שלו היה להיות העניקה את פרס נובל בשנת 1929. יש לנו המצוטט לעיל ניתנה הרצאה מאת שלו לעבר פרס בטקס. תן לנו עוד ציטוט מתוך הרצאה (ראה למשל):

כך הגעתי בכתובת הבאה בכלל מושג שיש לו מודרך שלי מחקרים: עבור העניין, פשוט ככל עבור הקרנות, במיוחד האור, אנו חייבים להכיר בו ואותו זמן גופיף את המושג ואת המושג גל. במילים אחרות, בשני המקרים אנו חייבים להניח את קיומו של corpuscles בליווי גלים. אבל לבין corpuscles גלים לא יכולים להיות עצמאית, שכן, על פי בוהר, הם משלימים אחד לשני; מכך הוא חייב להיות אפשרי לקבוע בוודאות הקבלה בין ההצעה של כדורית דם לבין התפשטות של הגל שהוא המשויך אליו.

לאחר שקיבלו את פרס נובל 1929 De Broglie עובד על הרחבות של גל מכניקה. בין פרסומים על נושאים רבים שפורסמו הוא עובד על התיאוריה של דיראק של אלקטרון, על תיאוריה חדשה של אור, על Uhlenbeck 'S התיאוריה של התפנית, ועל היישומים של גל כדי מכניקה פיזיקה גרעינית. הוא כתב לפחות עשרים וחמישה ספרים כולל Ondes et mouvements (גלי ואת ההצעות) (1926), La mécanique ondulatoire (גל מכניקה) (1928), Une נסיוני causale et d'פרשנות בלתי linéaire de la mécanique ondulatoire: théorie de la la פתרון כפול (1956), מבוא à la nouvelle théorie des particules דה ז 'אן פייר ז Vigier et de ses collaborateurs (1961), אטיוד ביקורת des בסיסי פרשנות de l'actuelle de la mécanique ondulatoire (1963). האחרון הזכיר את שלושת הספרים יצאו לאור בשפה האנגלית כמו תרגומים לא לינאריים גל מכניקה: פרשנות סיבתי (1960), היכרות עם Vigier תיאוריה של חלקיקים יסודיים (1963), ואת הפרשנות הנוכחית של מכניקת הגל: עיון ביקורתי (1964) .

הוא כתב יצירות רבות פופולארי אשר יוכיחו את עניין ההשלכות הפילוסופית של הפיזיקה המודרנית, לרבות לענין ואור: The New פיסיקה (1939); המהפכה בפיסיקה (1953); פיסיקה Microphysics (1960); ו פרספקטיבות חדשות בפיסיקה ( 1962).

בשנת 1933 נבחר דה Broglie של האקדמיה למדעים des קבע מזכיר את הפיכתם של מתמטית בשנת 1942. האקדמיה העניקה לו את הנרי שלה בשנת 1929 מדליית Poincaré ואת אלברט הראשון של מונקו פרס בשנת 1932. Honours אחר הכלול בו קיבל את פרס Kalinga אשר הוענק לו על ידי UNESCO בשנת 1952 עבור המאמצים שלו לקראת הבנה של הפיזיקה המודרנית על ידי הציבור. הצרפתי National Center המחקר המדעי שלו העניקה לו מדליה זהב בשנת 1956. כמו כן כללה הענקת honours של גראנד קרוס של לגיון Honneur וכן d'בלגיה והעמידו אותו קצין של מסדר ליאופולד. הוא קיבל כבוד doctorates מן האוניברסיטאות של ורשה, בוקרשט, אתונה, לוזאן, קוויבק, ואת בריסל. הוא נבחר כדי כבוד של שמונה עשר חברות academies וגיליתי החברות באירופה, הודו וארה"ב.

דה Broglie תיאר את עצמו כ:

... שיש הרבה יותר את מצב הרוח של טהורה תיאורטיקן מזה של מהנדס או experimenter, אוהב במיוחד את כללי והן פילוסופית לצפות ... .

השאלה המרכזית של דה Broglie את חיי היה סטטיסטי אם אופי של פיזיקה גרעינית משקף על בורות של בסיסי נתונים סטטיסטיים התיאוריה או אם הוא יכול להיות כל כך ידוע. עבור רוב חייו הוא האמין לשעבר אם כי, כפי לחוקר צעיר הוא היה בהתחלה האמנתי כי להסתיר את הנתונים הסטטיסטיים שלנו בורות. אולי מפתיע, הוא חזר על זה מאוחר לצפות בחייו הקובע כי:

... הסתר את תיאוריות סטטיסטיות לחלוטין וכן נקבע ascertainable המציאות מאחורי משתנים אשר להתחמק ניסיוני בטכניקות שלנו.

תן לנו סוף הביוגרפיה שלנו עם מחווה בתשלום de Broglie של CW Oseen, יו"ר ועדת נובל פיסיקה של האקדמיה המלכותית למדעים שוודית:

כאשר אתה די צעיר זרק את עצמך לתוך פולמוס סוער סביב בעיה עמוקה ביותר בפיסיקה. היה לך את נועזות כדי לטעון, ללא כל תמיכה של עובדה ידועה, היו בעלי חשיבות לא רק corpuscular טבע, אלא גם לגל הטבע. ניסוי מאוחר יותר הגיע correctness ומבוססים על הצג שלך. You have להתהלל טרי מכוסה שם כבר עם עטור כבוד עבור מאות.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland