מתמטיקאים

קו זמן תמונות כסף בולים סקיצה חיפוש

Paul Adrien Maurice Dirac

תאריך לידה:

מקום לידה:

תאריך מוות:

מקום המוות:

8 Aug 1902

Bristol, England

20 Oct 1984

Tallahassee, Florida, USA

מצגת
לב - תרגום אוטומטי של גירסה אנגלית

פול דיראק זה היה אבא צ 'ארלס דיראק Ladislas אדריאן ואמו חנה Holten פירנצה. צ 'ארלס דיראק היה אזרח שוויצרי יליד Monthey, באזור ואלאיס קנטון של שווייץ, בעוד אמו, הגיע קורנוול באנגליה. צ 'ארלס היה מלומד באוניברסיטת ג' נבה, אז הגיע לאנגליה בשנת 1888 סביב ולימד צרפתית ב בריסטול. שם הוא פגש פירנצה, אשר עברה אבא היה כמו בריסטול יחידת מרינר בריסטול על הספינה, בעת שעבדה בספריה שם. צ 'ארלס ו פלורנס נישאו בשנת 1899 והם עברתי את הבית Bishopston, בריסטול, אשר שם הם Monthey לאחר בעיירה צ' ארלס של הלידה. הפעם על ידי צ 'ארלס היה ללמד צרפתית לעבר בית ספר תיכון קשור אליה סוחר Venturers טכני מכללת בריסטול.

פול היה אחד מתוך שלושה ילדים, הבכורה להיות אח Reginald צ 'ארלס דיראק פליקס ואת אחותו הצעירה ביאטריס להיות Isabelle מרגריט וואלה דיראק. פול היה גדול מאוד מחמירים של המשפחה. אביו התעקש להיות דוברים צרפתית רק בחלק לשולחן, ארוחת ערב, כתוצאה מכך, פול היה היחיד לאכול עם אביו של חדר האוכל. אביו של פול היה כל כך קפדן עם הבנים שלו, כי הן היו מנוכרים ו פול היה שהעלה באופן מעט לא מרוצה הביתה.

את הספר הראשון בו השתתפו פול היה רץ וכבר בית ספר יסודי בבית ספר זה יוצא מן הכלל היכולת שלו במתמטיקה הפך ברור שלו למורים. כשהוא היה בן שתים עשרה הוא נכנס בית ספר תיכון, השתתפות של בית ספר תיכון בו לימד אביו שהיה חלק סוחר Venturers טכני College. בסביבות השעה פול נכנס ספר זה, מלחמת העולם הראשונה החלה וזה היה ישפיע לטובה על פול מאז בנים מבוגרים יותר בבית הספר שמאל לשירות צבאי ואת הבנים היה צעיר יותר גישה המדע מעבדות ועוד מתקנים. פול עצמו כתב על שנות בית הספר שלו:

הסוחר היה מצוין Venturers הספר למדע המודרני שפות. לא היו לטינית או יוונית, משהו מהם היה דווקא אני שמח, כי אני לא מעריך את הערך הישן של תרבויות. אני מחשיב את עצמי מאוד בר מזל שיש ב הצלחתי ללמוד את הספר. ... הייתי מבוהל דרך להקטין את הטפסים, וכן הונהגה ב במיוחד בגיל מוקדם על בסיס של מתמטיקה, פיסיקה, כימיה של צורות גבוה יותר. במתמטיקה הייתי לומד מתוך ספרים אשר רובם היו קדימה של שאר הכיתה. זה היה מהיר התקדמות נהדרת לעזור לי האחרונה בקריירה שלי.

הוא סיים את בית ספר לחינוך בשנת 1918 ולאחר מכן למדתי הנדסת חשמל באוניברסיטת בריסטול. זה היה זמן של אוניברסיטת בשילוב עם סוחר Venturers טכני מכללת כך דיראק נשארו באותו בניין כפי שהוא היה למד במהלך ארבע השנים שלו לעבר בית ספר תיכון. למרות שלו היה מתמטיקה הוא נושא מועדף בחרו ללמוד הנדסה של קורס באוניברסיטה מאז שהוא חשב כי רק אפשרי הקריירה של המתמטיקאי היה הוראה בבית הספר והוא בהחלט רוצה למנוע את זה למקצוע. הוא השיג את התואר בהנדסה בשנת 1921, אך בעקבות כך, לאחר undistinguished עבודה במהלך הקיץ עבודות הנדסה, הוא לא מצא קבע עמדה. לפי הפעם הוא היה לפתח תשוקה אמיתית עבור מתמטיקה שלו אלא מנסה ללמוד בקיימברידג בשעה נכשלה עבור סיבות מוזר למדי.

קבלת המלגה בקיימברידג בדיקת ביוני 1921 הוענק לו על מלגה ללמוד מתמטיקה בבית St John's College, קיימברידג ', אבל זה לא מספיק כדי לספק לו תמיכה. תמיכה נוספת היה צפוי מאת הרשות החינוך המקומית שלו, אבל הוא סירב לתמוך בטענה כי אביו לא היה על סדר היום בריטי עבור אזרח מספיק זמן. דיראק הוצע הזדמנות ללמוד מתמטיקה בבית בריסטול בלי לשלם דמי והוא עשה אז העניקה להיות מחלקה ראשונה honours בשנת 1923. בעקבות זאת הוא הוענק מענק על עצמו המחקר קיימברידג 'והוא התחיל את לימודיו שם בשנת 1923.

דיראק היה מקווה לקבל את המחקר בפיקוח Ebenezer Cunningham, הפעם על ידי דיראק היה מוקסם להפוך את תורת היחסות הכללית, רציתי לבצע מחקר בנושא זה. Cunningham כבר היו כמה תלמידי המחקר כפי שהוא היה מוכן לקחת על עצמו ולכן דיראק היה בפיקוח ראלף פאולר. מחברי לכתוב:

פאולר היה אז את בקיימברידג המובילים תיאורטיקן, בקי היטב את תורת הקוואנטים של אטומים; המחקר שלו היה בעיקר על מכניקה סטטיסטית. הוא הכיר ב דיראק סטודנט יוצא דופן של יכולת. תחת ההשפעה שלו דיראק עבד על כמה בעיות מכניקה סטטיסטית. בתוך שישה חודשים של המגיעים בקיימברידג הוא כתב שני מאמרים על בעיות אלה. אין ספק פאולר aroused את העניין של תורת הקוואנטים, ובחודש מאי 1924 סיים את הראשון דיראק נייר קוונטית להתמודדות עם בעיות. היו עוד ארבעה מסמכים משלים נובמבר 1925.

למרות הצלחה אקדמית ברור דיראק נהנו בתור תלמיד מחקר זה לא היה קל עבור אותו הזמן. אחיו של דיראק Reginald התאבד במהלך תקופה זו. לא הסיבה להתאבדותו נראה אך ידוע דיראק ביחסיה עם אביו, כבר מתוח, עד סוף נראה כמעט לחלוטין אחרי זה שאינו משפיע ממליצים דיראק הרגישו כי אביו ביצע לפחות קצת אחריות. כבר אדם שהייתה לו כמה חברים, זה היה טרגדיה אישית את ההשפעה של הפיכת אותו עוד יותר עם.

למרות שהוא כבר עשה את שלו מעולה להתחיל קריירה מחקר, עבודה מרשימה אף יותר היה ללכת אחריו. זה היה כתוצאה של דיראק תנתן לו הוכחות של נייר לפי הייזנברג לקרוא בקיץ 1925. המשמעות של אלגברי המאפיינים של הייזנברג הוא פגע commutators דיראק כאשר הוא היה יוצא לטייל בארץ. הוא realised כי הייזנברג הוא עקרון אי ודאות היה הצהרה של noncommutativity של את הקוואנטית מכני observables. הוא realised את הקבלה עם Poisson בתוך סוגריים המילטוניאן מכניקה. Higgs ב כותב:

זה הדמיון אשר סיפקו את מושג הוביל אותו לנסח בפעם הראשונה על עקביות בכלל תיאוריה מתמטית של מכניקת הקוואנטים ב התכתבות עם המילטוניאן מכניקה.

את הרעיונות היו שהותווה במפת דיראק הגמר של דוקטורנט הקוונטים שעבורו הוענק לו תואר דוקטור בשנת 1926. זה היה מדהים כי דיראק עשר הדפסת מסמכים לפני הגשת את עבודת הדוקטורט. בעקבות הפרס של התואר הוא פנה לבית קופנהגן לעבוד עם נילס בוהר, על מנת לזוז גטינגן בפברואר 1927 בו הוא interacted עם רוברט אופנהיימר, מקס נולד, ג 'יימס פרנק ו הרוסית איגור תם. קבלת הזמנה מ Ehrenfest, הוא השקיע כמה שבועות ליידן בדרכו חזרה לקיימברידג '. הוא היה בחור של נבחרי St John's College, קיימברידג 'בשנת 1927.

דיראק ביקר את ברית המועצות בשנת 1928. זה היה הראשון של ביקורים רבים עבור שיצא שוב ב 1929, 1930, 1932, 1933, 1935, 1936, 1937, 1957, 1965 ו -1973. גם בשנת 1928 הוא נמצא קשר בין תורת היחסות ואת מכניקת הקוואנטים, המפורסם שלו התפנית-1 / 2 משוואת דיראק. בשנת 1929 הוא עשה את ביקורו הראשון של ארצות הברית, lecturing בבית של אוניברסיטאות מישיגן ו ויסקונסין. לאחר הביקור, יחד עם הייזנברג, הוא לחצות את האוקיינוס השקט ואת lectured ביפן. הוא חזר דרך מעבר Siberian הרכבת.

בשנת 1930 התפרסם דיראק עקרונות של מכניקה קוונטית עבור עבודה זו הוענק לו פרס נובל על פיזיקה בשנת 1933. דה Facio, בדיקת, כותב של ספר זה:

דיראק היה שאינן מושפעות על ידי האכלה השתוללות על ניסיוני פנומנולוגיה של זמן. זה נתן דיראק של הספר ... א איכות שנמשך כמה זה עובד יכול להתאים.

מחברי הספר כי התגובה:

... דיראק משקף גישה אופיינית מאוד: מופשטים אך פשוטה, חשוב תמיד בחירת נקודות ו unbeatable מתווכח עם ההיגיון.

הודעה על פטירה של הערות:

הרצאות בבית שלו היו קיימברידג מקרוב על מודל [עקרונות הקוונטים], והם conveyed עד דורות של תלמידים רב עוצמה הופעה של לכידות ואת האלגנטיות של תורת הקוואנטים. הם היוו את תרומתו העיקרית לחינוך, הוא לקח על מעט מאוד מחקר לסטודנטים.

גם בשנת 1930 נבחר דיראק היה בחור של החברה המלכותית. זה כבוד הגיע ביום הראשון לעתים כי שמו היה לשים את הדברים, כשלעצמו בדיוק על מקרה יוצא דופן אשר אומר הרבה מאוד על דעתו כי דיראק גבוה של מדענים בחור שהיה לו.

דיראק Lucasian התמנה פרופסור למתמטיקה באוניברסיטת קיימברידג 'בשנת 1932, לאחר שהוא במשך 37 שנים. בשנת 1933 הוא פרסם חלוצי הנייר Lagrangian הקוונטים אשר הפך להיות הבסיס שעליו נבנה מאוחר יותר Feynman מרעיונותיו של נתיב שלם. באותה שנה דיראק קיבל את פרס נובל בפיסיקה אשר המשותף להם הוא שרדינגר. זה מעניין תגובה על אופייה של דיראק כי המחשבה הראשונה שלו היתה לדחות את הפרס בטענה כי הוא שנא פרסום. עם זאת, כאשר היה הצבעתי לו כי הוא יקבל הרבה יותר פרסום, אם הוא מורד את הפרס, הוא קיבל את זה. הערה נוספת לגבי אירוע זה כי הוא היה דיראק אמר שהוא יכול להזמין את הוריו של טקס פרס שטוקהולם, אבל הוא בחר להזמין רק את אימו ולא את אביו.

שנת הלימודים 1934-35 היה משמעותי עבור שניהם דיראק אישית ומקצועית סיבות. הוא ביקר את המכון לחקר מתקדם ב פרינסטון ושם הוא התיידדתי עם Wigner. בעוד דיראק היה שם Wigner 'אחותו של Margit, שחי בבודפשט, ביקר אחיה. זו הזדמנות לפגוש הוביל, בינואר 1937, כדי להתחתן דיראק Margit בלונדון. Margit היה נשוי בעבר ויש לה שני ילדים ו גבריאל אנדרו ג 'ודית ממנה הנישואין הראשון. שני ילדים אימצה את השם ואת דיראק גבריאל אנדרו דיראק ביקרו בהם הפך המתמטיקאי המפורסם טהור, במיוחד תרומה מעידת ייפול מתמטיקה טהורה של פרופסור באוניברסיטת אארהוס בדנמרק.

בשנת 1937, באותה שנה שהוא נשוי, דיראק פרסם את העיתון הראשון על מספר גדול ו הקוסמולוגי ענייני. אנחנו הערה נוספת על הרעיונות שלו על בקוסמולוגיה להלן. הוא פרסם את הידוע על נייר אלקטרוני התיאוריה הקלאסית, שכלל המוני renormalisation ו radiative התגובה ב 1938. דיראק עבד במהלך מלחמת העולם השנייה על אורניום ההפרדה ואת הנשק הגרעיני. בפרט הוא פעלה כיועצת לקבוצה ב בירמינגהם עובד על אנרגיה גרעינית. זו אסוציאציה הובילה דיראק להיות מנועה על ידי ממשלת בריטניה לבקר את ברית המועצות לאחר תום המלחמה, הוא לא הצליח לבקר שוב עד 1957.

אנו שצוין לעיל כי דיראק נבחר בחור של החברה המלכותית בשנת 1930. הוא הוענק החברה המלכותית 's Royal מדליית בשנת 1939 ואת החברה העניקה לו את מדליית Copley בשנת 1952:

... ב הכרה המדהימה שלו תרומות כדי relativistic דינמיקה של חלקיק ב מכניקת הקוואנטים.

בשנת 1969 דיראק בדימוס מן Lucasian יו"ר קיימברידג 'מתמטיקה בבית ונסע עם משפחתו עד פלורידה בארה"ב. הוא החזיק ביקור פגישות באוניברסיטת מיאמי פלורידה, ובמידה State University. לאחר מכן, בשנת 1971, התמנה פרופסור דיראק פיסיקה של אוניברסיטת מדינת פלורידה בשעה שבה הוא המשיך את המחקר.

ב -1973 ו -1975 דיראק lectured פיסיקלית של המכון להנדסה ב לנינגרד. הרצאות אלו הוא דיבר על הבעיות של בקוסמולוגיה או, ליתר דיוק, על בעיות של אי ממדי של העולם שילובים קבועים.

למרות שנעשו דיראק במדה נכרת על תרומתם החשובה פיזיקה, חשוב מאד כי הוא היה תמיד מניעים עקרונות מתמטיים של יופי. מאוחדת דיראק את התיאוריות של תורת היחסות ואת מכניקת הקוואנטים התיאוריה, אבל הוא נזכר שהוא גם יוצא מן הכלל עבור העבודה שלו על monopole מגנטי, אורך היסוד, antimatter, הדי פונקציה, החזייה-kets, וכו '

קיים folklore סטנדרטי של דיראק סיפורים, בעיקר מסתובבת סביב דיראק אומר בדיוק מה שהוא התכוון ותו לא. פעם כאשר מישהו, מנומס ביצוע השיחה בארוחת ערב, כי זה היה חשוף לרוח, דיראק שמאל לשולחן, ניגשה אל הדלת, הסתכלתי החוצה, חזר לשולחן, השיב כי אכן זה היה מנופח. הוא שנאמר בהלצה כי אוצר המילים שלו המדוברת בנויה "כן", "לא", ו "אני לא יודע". כמובן כאשר Chandrasekhar היה להסביר את הרעיונות שלו דיראק הוא ממשיך interjected "כן", אז הסברתי Chandrasekhar כי "כן" לא אומר שהוא הסכים עם מה שהוא אמר, כי הוא רק רוצה להמשיך אותו. הוא אמר פעם:

לימדו בבית הספר לא להתחיל משפט בלי לדעת את הסוף של זה.

זה עשוי להסביר הרבה על השיחה שלו, וגם על שלו יפה שהיה כתוב משפטים ספרים, עיתונים.

דיראק רבים honours קיבל עבור עבודתו, שחלקם יש לנו המוזכרים לעיל. הוא סירב לקבל תארי כבוד, אבל הוא כן מקבל כבוד של חברות academies וגיליתי החברות. הרשימה ארוכה של אלה אך בהם בריה"מ האקדמיה למדעים (1931), הודי האקדמיה למדעים (1939), חברה סינית פיסיקלית (1943), האקדמיה המלכותית האירית (1944), החברה המלכותית של אדינבורו (1946), Institut de צרפת (1946), המכון הלאומי למדעים של הודו (1947), חברה אמריקאית פיסיקלית (1948), האקדמיה הלאומית למדעים (1949), האקדמיה הלאומית לאמנויות ומדעים (1950), דלה Accademia di Scienze טורינו (1951), האקדמיה das Ciencias de Lisboa (1953), אפיפיורי האקדמיה למדעים, הוותיקן (1958), Accademia Nazionale dei Lincei, רומא (1960), דנית, האקדמיה המלכותית למדעים (1962), ואת האקדמיה למדעים des פריז (1963). הוא מונה את סדר ההצטיינות בשנת 1973.

זיכרון הפגישה התקיימה באוניברסיטת קיימברידג 'ב 19 באפריל 1985 וכן את המסמכים שהוצגו בוועידה זו פגישה פורסמו במגזין Tributes כדי פול דיראק, קיימברידג', 1985 (בריסטול, 1987). עיתונים,,,,, ויבואו מ בנפח זה. Achuthan, בדיקת נפח, כותב:

... vividly אנו רואים בכל מקום imprints את מבריק של דיראק, unifier של תורת היחסות ואת מכניקת הקוואנטים תיאוריה. כל אחד חתיכות לא רק על השבח היא יוצאת דופן של האינטלקט מחונן אלא גם במקומות הרשומה על אופן עמוק ו abidingly האדם לתוך המוח יכול לחקור את התחומים של ההבנה ואת מודלים מתמטיים, שמירה על כמות שהן את רוח היופי ובהירות של גאון יצירתי. רק כמה נובל laureates פעם יכול להשוות גם עם זה ענק של מתמטית אשר על פטירת העולם של חשיבה מקורית בהחלט איבדה ביותר יקר נשמות שמירה למרבה המזל עדיין את התהילה לאחרים לשיר ו לחקות הרבה זמן לבוא .

בחודש נובמבר 1995 של unveiled בבית אנדרלמוסיה היה מנזר וסטמינסטר commemorating פול דיראק. נפח מורכבת הרצאות בפני החברה המלכותית בהזדמנות זו. כתובת הזיכרון הוצגה על ידי סטיבן הוקינג של דיראק שהיה יורש את הכיסא של Lucasian מתמטיקה בבית קיימברידג שהיה במקור ניוטון זה הכיסא.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland