מתמטיקאים

קו זמן תמונות כסף בולים סקיצה חיפוש

Albert Einstein

תאריך לידה:

מקום לידה:

תאריך מוות:

מקום המוות:

14 March 1879

Ulm, Württemberg, Germany

18 April 1955

Princeton, New Jersey, USA

מצגת
לב - תרגום אוטומטי של גירסה אנגלית

בסביבות 1886 אלברט איינשטיין החל את הקריירה בית ספר במינכן. וכן את שיעורי כינור, בו היתה מגיל שש עד גיל שלוש עשרה, הוא גם היה דתי חינוך בבית שבו הוא נלמד היהדות. שנתיים לאחר מכן הוא נכנס Luitpold גימנסיון ואחרי זה את החינוך הדתי קיבלתי בבית הספר. הוא למד מתמטיקה, ובעיקר חצץ, סביב תחילת 1891.

איינשטיין בשנת 1894 עברה המשפחה של מילאן אבל איינשטיין נשאר במינכן. בשנת 1895 איינשטיין נכשל בחינה כי לו היה מאפשר להם ללמוד על מסמך כקובץ מהנדס חשמל בבית Eidgenössische Technische Hochschule בציריך. איינשטיין renounced אזרחות גרמנית בשנת 1896 והיה להיות stateless במשך מספר שנים. הוא אפילו לא בקשת אזרחות שוויצרית עד 1899, הוענקה אזרחות להיות ב 1901.

בעקבות כישלון של לבחינות הכניסה את ETH, השתתפו איינשטיין בית ספר תיכון בבית Aarau מתכנן להשתמש בנתיב להיכנס ETH בציריך. בזמן שהוא כתב Aarau של מסה (שעבורו היה נתון רק קצת מעל מחצית הסימנים!) בו הוא כתב את תוכניות לעתיד, ראה:

אם הייתי צריך את המזל כדי לעבור את הבדיקות, הייתי מגיעה לשם ציריך. אני אשאר שם במשך ארבע שנים כדי ללמוד מתמטיקה או פיסיקה. אני מדמיין את עצמי להיות מורה באותם סניפים של מדעי הטבע, כחלק תיאורטי בחירה מהם. להלן הסיבות אשר מובילות אותי תכנית זו. מעל לכל, זהו מאפיין של התקציר שלי ואת המחשבה מתמטיים, וכן את הדמיון ואת חוסר יכולתם הפרקטי.

איינשטיין אכן הצליח עם התוכנית שלו לימודיו בשנת 1900 בתור מורה במתמטיקה ובמדעי של הפיסיקה. אחד החברים שלו ב-ETH מרסל היה Grossmann שהיה באותה כיתה כמו איינשטיין. איינשטיין ניסה לקבל פירסום, Hurwitz בכתב שהחזיק לבלות קצת תקווה עמדה אבל שום דבר לא בא ממנו. שלושה סטודנטים אח של איינשטיין, ובכלל זה Grossmann, מונו עוזרי בשעה ETH בציריך איינשטיין היה ברור אך לא מספיק ועדיין טבוע ב 1901 הוא היה בכתב עגול אוניברסיטאות בתקווה להשיג עבודה, אך ללא הצלחה.

הוא עשה כדי למנוע שוויצרי לנהל שירות צבאי בטענה שיש לו פלטפוס ו varicose veins. עד אמצע 1901 יש לו עבודה זמנית בתור מורה, לימד מתמטיקה בבית הספר התיכון הטכני ב Winterthur. בסביבות הפעם הוא כתב:

אני לנוכח המצב השאיפה כדי להגיע לאוניברסיטה ...

עמדה נוספת זמני הוראה בבית ספר פרטי ב שפהאוזן אחריו. לאחר מכן Grossmann 's שאביו ניסה לעזור איינשטיין לקבל את העבודה על ידי recommending אותו מנהל של משרד הפטנטים של ברן. איינשטיין התמנה בתור מומחה טכני השלישי בכיתה.

איינשטיין עבד על זה משרד הפטנטים מ 1902 עד 1909, מחזיק זמני לכתוב כשהוא היה הראשון מינה, אבל לפי המיקום של 1904 נעשתה קבע ובשנת 1906 הוא היה לקדם טכנית מומחה ממדרגה שניה. בזמן שהותו של ברן הוא משרד הפטנטים הושלם טווח מדהים של הפיסיקה התיאורטית פרסומים, כתוב את פנאי ללא לטובת קשר הדוק עם עמיתים או בספרות המדעית.

איינשטיין קיבל דוקטורט מאוניברסיטת ציריך בשנת 1905 עבור תזה חדשה נחישות מולקולרית של מימדים. הוא מוקדש ל Grossmann את הגמר.

בחלקו הראשון של שלושת המסמכים, כל שנכתב ב 1905, איינשטיין בחן את התופעה על ידי מקס פלאנק, לפיה אנרגיה אלקטרומגנטית נראו להפלט מ radiating חפצים על כמויות נבדל. את האנרגיה של ישירות אלו quanta הייתה מידתית על תדירות של קרינה. זה נראו האלקטרומגנטי לסתור תיאוריה הקלאסית, המבוססת על מקסוול 's המשוואות ואת חוקי התרמודינמיקה אשר הניחו כי אנרגיה אלקטרומגנטית בנויה גלים בכל דבר אשר יכול להכיל כמות קטנה של אנרגיה. איינשטיין השתמשו פלאנק 's קוונטית השערה לתאר את האור של קרינה אלקטרומגנטית.

איינשטיין השנייה של 1905 הציע נייר מה הוא התקשר היום המיוחד תורת היחסות. הוא מבוסס על תיאוריה חדשה שלו מחדש של הקלאסיקה של עקרון היחסות, על פיה את חוקי הפיסיקה חייב להיות באותה צורה בכל מסגרת של הפניה. היסוד השני בתור השערה, איינשטיין הניחו כי מהירות האור נשאר קבוע בכל המסגרות של ייחוס, כנדרש לפי מקסוול 'S התיאוריה.

בהמשך 1905 הראתה כיצד ההמוני איינשטיין והאנרגיה היו שווה ערך. איינשטיין לא היה הראשון להציע את כל הרכיבים מיוחד של תורת היחסות. תרומתו החשובה היא המאחד את חלקי מכניקה קלאסית מקסוול 's אלקטרודינמיקה.

המרכיב השלישי של איינשטיין של ניירות של 1,905 מודאג מכניקה סטטיסטית, שדה שהיו למד על ידי לודוויג בולצמן Josiah ו גיבס.

אחרי 1905 איינשטיין המשיך לעבוד בתחומי שתואר לעיל. הוא עשה את חשיבות תרומת תורת הקוואנטים, אך הוא ביקש להאריך את מיוחדות תורת היחסות כדי התופעות בהן מעורבים תאוצה. המפתח הופיע בשנת 1907 עם העיקרון של שקילות, שבו התקיים תאוצת הכובד להיות שאין להבחין בין תאוצה נגרמת על ידי כוחות מכניים. Gravitational המוני ולכן היה זהה עם התמדה המוני.

בשנת 1908 הפך איינשטיין מרצה באוניברסיטת ברן לאחר הגשת תזה שלו Habilitation תוצאה של חוקת קרינה הבאות מן האנרגיה הפצה של החוק שחור גופות. בשנה שלאחר מכן הוא הפך פרופסור פיסיקה באוניברסיטת ציריך, עצם שהתפטר שלו מרצות בשעה ברן ואת עבודתו של משרד הפטנטים של ברן.

By 1909 איינשטיין אלקטרונית בתור מוביל מדעיים הוגה ו באותה שנה הוא שהתפטר מן משרד הפטנטים. הוא התמנה פרופסור מן המניין ב-קרל פרדיננד אוניברסיטת בפראג ב 1911. למעשה 1911 הייתה שנה משמעותית מאוד עבור איינשטיין מאז שהוא היה מסוגל לעשות מקדים תחזיות לגבי האופן שבו ריי של האור של כוכב רחוק, ליד ראשון שעבר, נראה היה כפוף מעט, בכיוון של סאן. זה יהיה מאוד משמעותי כפי שהוא היה להביא ראיות הניסיוני הראשון לטובת התיאוריה של איינשטיין.

לגבי 1912, איינשטיין החל שלב חדש של gravitational המחקר שלו, עם עזרה של חבר שלו המתמטיקאי מרסל Grossmann, לפי המבטא את עבודתו במונחים של חצץ מותח של Tullio לוי ו-Civita גריגוריו Ricci-Curbastro. איינשטיין קרא את העבודה החדש שלו תורת היחסות הכללית. הוא זז מפראג ציריך בשנת 1912 כדי להשתלט על כיסא בבית Eidgenössische Technische Hochschule בציריך.

איינשטיין חזר לגרמניה בשנת 1914 אבל לא להחיל מחדש לאזרחות גרמנית. מה שהוא קיבל היה מרשים להציע. זה היה מחקר עמדתה של האקדמיה הלאומית למדעים פרוסיה יחד עם כיסא (אך לא הוראה החובות) באוניברסיטת ברלין. הוא גם הציע את מנהלות של וילהלם Kaiser Institute of Physics בברלין אשר עמד להתמסד.

לאחר מספר התחלות איינשטיין שפורסם שקר, בסוף 1915, את הגרסה של סופי ככלל התיאוריה. רגע לפני פרסום זה הוא lectured על תורת היחסות הכללית גטינגן והוא כתב:

כדי לשמח את נהדר, אני לגמרי הצליח לשכנע Hilbert ו קליין.

למעשה Hilbert שהוגשו לפרסום, שבוע לפני איינשטיין סיים את העבודה, נייר המכיל הנכון משוואות השדה של תורת היחסות הכללית.

כאשר הבריטים בשנת 1919 להאפיל expeditions אישר את תחזיות, איינשטיין היה פופולארי idolised על ידי העיתונות. The Times לונדון רץ את הכותרת ב -7 בנובמבר 1919:

מהפכת במדע - תיאוריה חדשה של היקום - Newtonian רעיונות overthrown.

בשנת 1920 הרצאות של איינשטיין בברלין היו disrupted על ידי הפגנות, אשר, אם כי רשמית נדחתה, היו ללא ספק נגד יהודים. בהחלט היו חזקות הביע רגשות כלפי עובד שלו במהלך תקופה זו, בה השיב איינשטיין בעיתונות מצטט לורנץ, כפי פלאנק ו Eddington בתמיכה שלו ושל תיאוריות מסוימות כי היו הגרמנים תקפו אותם אם הוא היה:

... גרמני לאומית עם או בלי צלב קרס במקום עם יהודי ליברלי הבינלאומית ההרשעות ...

במהלך 1921 איינשטיין עשה את ביקורו הראשון של ארצות הברית. הסיבה העיקרית שלו היה לגייס כספים עבור המתוכננת האוניברסיטה העברית ירושלים. עם זאת הוא קיבל את מדליית ברנארד בביקורו ו lectured מספר פעמים על תורת היחסות. הוא דיווח בעבר על יו"ר בשעה ההרצאה שהוא נתן בתוך אולם בשעה שהיה ברוץ פרינסטון עם אנשים:

אני אף פעם לא realised כי אמריקאים רבים כל כך היו מעוניינים מותח ניתוח.

איינשטיין קיבל את פרס נובל בשנת 1921, אך לא עבור תורת היחסות שלו, ולא רק עבור 1905 פועל על photoelectric בתוקף. למעשה הוא לא היה נוכח בדצמבר 1922 כדי לקבל את הפרס על היותו נסיעה ליפן. בסביבות הפעם הוא עשה הרבה ביקורים הבינלאומית. הוא היה קודם לכן ביקר בפריז בשנת 1922 ובמהלך 1923 הוא ביקר פלסטין. לאחר ביצוע מרכזיים האחרון שלו על הגילוי המדעי של העמותה עם גלי משנה בשנת 1924 עלה ב 1925 ביקורים נוספת, הפעם לדרום אמריקה.

בין honours נוספות אשר היו איינשטיין קיבל את מדליית Copley של החברה המלכותית בשנת 1925 וכן את מדליית הזהב של Royal Astronomical Society בשנת 1926.

נילס בוהר ו איינשטיין היו על מנת להמשיך את הדיון על תורת הקוואנטים שהחל בבית Solvay כנס ב -1927. פלאנק, נילס בוהר, דה Broglie, הייזנברג, שרדינגר ו דיראק היו בשעה זו בכנס, בנוסף איינשטיין. איינשטיין היה נדחה לתת נייר בכנס ו:

... אמר כמעט כלום מעבר המציג פשוטה מאוד התנגדות של הסתברות פרשנות .... אז הוא נפל בחזרה לתוך דממה ...

ואכן חייו של איינשטיין היה קדחתני והוא היה צריך לשלם את המחיר 1928 עם פיזי לכווץ הביא על דרך לעבוד יתר על המידה. עם זאת, עשה מלא התאוששות למרות שיש לקחת דברים בקלות בכל 1928.

על ידי ביצוע 1930 הוא היה שוב ביקורי בינלאומיים, חזרה לארצות הברית. שליש בקר לארצות הברית בשנת 1932 היה ואחריו את ההצעה של פוסט בשעה פרינסטון. הרעיון היה כי איינשטיין היה מבלה שבעה חודשים בשנה בברלין, חמישה חודשים פרינסטון. איינשטיין מקובלות ועזבו את המקום גרמניה בדצמבר 1932 עבור ארה"ב. בחודש העוקב הגיעו הנאצים לשלטון בגרמניה ואת איינשטיין היה אף פעם לא לחזור לשם.

במהלך 1933 איינשטיין נסעו לבקר באירופה אוקספורד, גלאזגו, בריסל ו ציריך. לעסקים של הודעות האקדמי בו הוא היה מצא את זה כל כך קשה להשגה ב 1901, היה גדוש. הוא קיבל הצעות מירושלים, ליידן, אוקספורד, פריז ו מדריד.

מה היה מיועד רק כל ביקור הפך להסדר קבע על ידי 1935 כאשר הוא מיושם ו הוענקה תושבות קבע בארצות הברית. בשעה פרינסטון עבודתו ניסה לאחד את חוקי הפיסיקה. אולם הוא שניסו בעיות של עומק נהדר והוא כתב:

יש לי את עצמי לתוך נעול די מיואש בעיות מדעיות - על אחת כמה וכמה, מכיוון לאדם מבוגר, יש לי estranged נשארו מן החברה כאן ...

איינשטיין בשנת 1940 הפך לאזרח של ארצות הברית, אך בחרו לשמור על אזרחות שוויצרית שלו. הוא עשה הרבה תרומות למען השלום במהלך חייו. בשנת 1944 הוא עשה את תרומתו למאמץ המלחמה על ידי בכתב היד שלו 1905 על נייר מיוחד היחסות ו לשים את זה עבור המכירה. היא העלתה שישה מיליון דולר, היום הוא כתב היד של ספריית הקונגרס.

By 1949 איינשטיין היה חולה. א לאיית בבית החולים עזרו לו להחלים אבל הוא התחיל להתכונן למוות על ידי ציור של לרצונו בשנת 1950. הוא עזב את המסמכים המדעיים של האוניברסיטה העברית בירושלים, של אוניברסיטת בו היתה העלתה כסף על הביקור הראשון שלו בארצות הברית, שימש מושל לאוניברסיטה מ 1925 עד 1928 אך הוא היה מורד את ההצעה של ההודעה ב 1933 כפי שהוא היה מאוד קריטי של המינהל.

אחד האירועים המרכזיים יותר היה להתבצע בחייו. לאחר מותו של הנשיא הראשון של ישראל בשנת 1952, ממשלת ישראל החליטה להעניק את לכתוב את נשיאה השני של איינשטיין. הוא סירב, אך מצאו את ההצעה של מבוכה, מפני שהוא היה קשה לו לסרב ללא גרימת תקלה.

שבוע לפני מותו איינשטיין חתמה את האות האחרונה. זה היה מכתב Bertrand Russell בו הוא הסכים כי שמו צריך ללכת על כל המדינות מניפסט האצה לוותר על הנשק הגרעיני. זה ראוי כי אחד המעשים האחרון שלו היה לטעון, כפי שהוא עשה כל חייו, עבור השקט.

איינשטיין היה cremated at Trenton, ניו ג 'רזי ב 4 ב 18 באפריל 1955 (יום מותו). את האפר שלה היו מפוזרים undisclosed לעבר המקום.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland