מתמטיקאים

קו זמן תמונות כסף בולים סקיצה חיפוש

Galileo Galilei

תאריך לידה:

מקום לידה:

תאריך מוות:

מקום המוות:

15 Feb 1564

Pisa (now in Italy)

8 Jan 1642

Arcetri (near Florence) (now in Italy)

מצגת
לב - תרגום אוטומטי של גירסה אנגלית

גלילאו Galilei 'הוריו היו Vincenzo Galilei ו Giulia Ammannati. Vincenzo, יליד פירנצה בשנת 1520, היה מורה למוסיקה וקנס נגן נבל. לאחר עיון מוסיקה ונציה הוא ביצע ניסויים על מחרוזות כדי לתמוך תיאוריות המוסיקלית שלו. Giulia, יליד Pescia, נשוי Vincenzo בשנת 1563 הם עשו את ביתם של אזור כפרי ליד פיזה. גלילאו היה ביתם הבכורה שלו ו השקיע שנים מוקדם עם משפחתו ב פיזה.

בשנת 1572, כאשר גלילאו היה בן שמונה, בני משפחתו חזרו פירנצה, אביו של מוצא. עם זאת, גליליאו נשאר עבור והתגוררה פיזה שנתיים עם מוציו Tedaldi שהיה קשור אמא של גלילאו על ידי נישואים. כשהגיע לגיל עשר, גליליאו שמאל פיזה להצטרף למשפחתו של פירנצה ושם הוא היה tutored על ידי Jacopo Borghini. פעם הוא היה מספיק זקן כדי להתחנך בתוך מנזר, הוריו שלחו אותו אל מנזר Camaldolese בשעה Vallombrosa אשר ממוקם על מורד הגבעה forested מפואר 33 ק"מ דרומית מזרחית פירנצה. Camaldolese את הצו עצמאית של Benedictine Order, התפצלות ממנו ב 1012 בערך. הצו בשילוב בדד את חייו של נזיר עם הקפדה על חייו של נזיר ו בקרוב גליליאו צעיר מצא את זה בחיים אטרקטיבית אחת. הוא הפך פרח, מתוך כוונה להצטרף הצו, אבל זה לא אנא אביו אשר כבר החליט כי הבן הבכור צריך להיות רופא רפואית.

Vincenzo היו חוזרים מבית גליליאו Vallombrosa כדי פירנצה ובכך יוותר על הרעיון של הצטרפות Camaldolese הסדר. הוא עשה את שלו ימשיכו בתי הספר באזור פירנצה, עם זאת, בית ספר המנוהל על ידי הנזירים של Camaldolese. ב 1581 שלחה גליליאו Vincenzo חזרה פיזה לחיות שוב עם מוציו Tedaldi ועכשיו כדי enrol עבור רפואית תואר באוניברסיטת פיזה. אף על פי רעיון של הקריירה הרפואית לא, ככל הנראה, על מנת לערער גלילאו, של אביו היתה שתרצה למדי טבעי אחד מאז היה מכובד של רופא המשפחה שלו של המאה הקודמת. גלילאו, ככל הנראה, על אף פעם לא לוקחים ברצינות לימודי הרפואה, על הקורסים ללמוד את האינטרסים האמיתיים שהיו במתמטיקה ובמדעי פילוסופיה טבעי. מתמטיקה שלו היה מורה בבית פיזה פיליפו Fantoni, שהחזיק את הכיסא של המתמטיקה. גלילאו חזר פירנצה עבור הקיץ vacations ושם המשיך ללמוד מתמטיקה.

בשנת 1582-83 Ostilio Ricci, שהיה Tuscan המתמטיקאי של בית המשפט לבין תלמיד לשעבר של Tartaglia, לימד קורס על Euclid 's אלמנטים באוניברסיטת פיזה גלילאו השתתפו בה. במהלך הקיץ של 1583 היה גליליאו חזרה פירנצה עם משפחתו ואת Vincenzo עודד אותו לקרוא Galen להמשיך את לימודי הרפואה. גליליאו עם זאת, עדיין לא רוצה ללמוד רפואה, מוזמנים Ricci (גם ב פירנצה Tuscan המשפט שבו ביליתי את הקיץ ובסתיו) לביתו כדי לפגוש את אביו. Ricci ניסו לשכנע Vincenzo כדי לאפשר את בנו ללמוד מתמטיקה מאז זה היה איפה להטיל את האינטרסים. Vincenzo בהחלט לא אוהב את הרעיון ואת התנגדתי בתוקף אבל בסופו של דבר הוא נתן קצת ועל הדרך גלילאו היה מסוגל ללמוד את עבודותיהם של Euclid ו ארכימדס מן Tartaglia איטלקית תרגומים אשר עשה. כמובן שהוא עדיין היה רשום רשמית בתור סטודנט באוניברסיטת פיזה רפואי אך בסופו של דבר, לפי 1585, הוא נתן את הקורס ועזב את המקום מבלי שהשלים את לימודי התואר השני.

גלילאו התחיל ללמד מתמטיקה, לראשונה באופן פרטי ב פירנצה ולאחר מכן במהלך 1585-86 סיינה בבית שבו מילא מינוי ציבורי. בקיץ 1586 הוא לימד בבית Vallombrosa, וכן השנה הוא כתב את הספר המדעי הראשון הקטן איזון [La Balancitta] אשר תיאר ארכימדס 'שיטה של מציאת ספציפי gravities (כי הוא קרוב משפחה densities) של חומרים באמצעות איזון. בשנת בשנה שלאחר מכן הוא נסע לבקר את רומא Clavius שהיה פרופסור למתמטיקה בבית ישועי Collegio רומנו שם. נושא שהיה מאוד פופולרי עם ישועי מתמטיקאים בשלב זה היה במרכזי הכובד ואת גלילאו הביא איתו מספר תוצאות בו היתה שהתגלו בנושא זה. למרות שעושה רושם חיובי מאוד על Clavius, גליליאו נכשל כדי לקבל פגישה לימדתי מתמטיקה באוניברסיטה של בולוניה.

אחרי היציאה רומא גליליאו נשאר במגע עם Clavius על ידי התכתבות ו Guidobaldo דל מונטה היה גם מתכתב רגיל. ללא ספק את משפטי אשר היה גלילאו הוכיח על מרכזי הכובד של מוצקים, והשאיר ברומא, נידונו זה התכתבות. זה סביר כי גם היא קיבלה הרצאה גליליאו הערות מאת קורסים שהיה נתון Collegio בבית רומנו, העתקי עבור עלה כזה של חומר אשר עדיין לשרוד היום. התכתובת התחילו בסביבות 1588 והמשיך במשך שנים רבות. גם בשנת 1588 גליליאו יוקרתי קיבל הזמנה להרצות על מימדים ומיקום של גהינום ב Dante של תופת ליד האקדמיה ב פירנצה.

Fantoni עזב את הכיסא של המתמטיקה באוניברסיטה של פיזה ב 1589 התמנה גליליאו ועל מנת למלא את ההודעה (אם כי זה היה רק סמלית מיקום לספק תמיכה כלכלית של גליליאו). לא רק שהוא מקבל המלצות מאת Clavius חזק, אבל הוא גם היה מצוין רכשה מוניטין שלו באמצעות הרצאות בבית פירנצה האקדמיה בשנה הקודמת. צעיר שהיה מתימטקאי את במהירות רכשה את המוניטין שהיה נחוץ כדי לקבל מעמד כזה, אבל הם היו עדיין גבוהים תפקידים בו המטרה שאולי. גלילאו בילה שלוש שנים זה מחזיק לכתוב באוניברסיטת פיזה ובמשך הזמן הזה הוא כתב De Motu סדרה של Essays על התיאוריה של תנועה שהוא מעולם לא פורסמה. סביר להניח כי הוא אף פעם לא פרסמה את החומר כי הוא היה פחות מרוצה עם זה, וזה למרות יריד המכיל כמה צעדים קדימה חשוב, זה תלוי גם כמה רעיונות שגויים. אולי החשוב ביותר רעיונות חדשים אשר מכיל De Motu זה ניתן לבדוק באמצעות תיאוריות ניהול ניסויים. במיוחד את העבודה שלו מכיל רעיון חשוב כי אחד יכול לבדוק תיאוריות על נפילת גופים תוך שימוש המטוס נוטה להאט את קצב ירידה.

בשנת 1591 Vincenzo Galilei, אביו של גליליאו, גליליאו נפטר ומאז היה לבן הבכור הוא היה צריך לספק תמיכה כספית עבור שאר בני המשפחה ובמיוחד יש אמצעים הדרושים כדי לספק את dowries עבור שתי אחיותיה הצעירות. להיות פרופסור מתמטיקה בבית פיזה היה טוב לא שולמה, כך גליליאו חיפשתי לכתוב יותר משתלם. חזקה עם המלצות מ Guidobaldo דל מונטה, גלילאו, התמנה פרופסור למתמטיקה באוניברסיטה של פדובה (האוניברסיטה של הרפובליקה של ונציה) בשנת 1592 ב שכר של שלוש פעמים את מה שהוא קיבל בבית פיזה. ב -7 בדצמבר 1592 הוא נתן הרצאה inaugural שלו והתחיל תקופה של שמונה עשר שנים באוניברסיטה, אשר שנים מאוחר יותר הוא שמח לתאר את חייו. בשעה פדובה החובות שלו היו בעיקר כדי ללמד Euclid 's גיאומטריה ו רגיל (geocentric) אסטרונומיה הרפואית התלמידים, שהיו צריכים לדעת קצת אסטרונומיה, כדי להפוך את השימוש שלהם אסטרולוגיה התמחות רפואית. עם זאת, טען גלילאו נגד אריסטו 's נוף אסטרונומיה וטבעי פילוסופיה בשלוש הציבור הוא נתן הרצאות בקשר עם הופעתו של כוכב חדש (כיום ידוע בשם' Kepler 's סופרנובה') בשנת 1604. האמונה בשלב זה היה של אריסטו, על פיה כל השינויים השמים היו צריכים להתרחש ב ירחי את האזור כדי לסגור את כדור הארץ, על שטח של כוכבים קבוע להיות קבוע. גלילאו השתמשו parallax טענות להוכיח כי הוא כוכב חדש לא היתה אפשרות לסגור את כדור הארץ. באופן אישי מכתב שנכתב בשנת 1598 ל Kepler, גליליאו היה נאמר שהוא Copernican (שמאמין את התיאוריות של קופרניקוס). עם זאת, אין סימן של הציבור אמונה זו היתה להופיע במשך שנים רבות.

בשעה פדובה, גליליאו החלה ארוך טווח עם מריה Gamba, מי שהיה ונציה, אבל הם לא התחתן אולי בגלל גלילאו הרגשתי את מצבה הכלכלי לא היה טוב מספיק. בשנת 1600 ביתם הבכורה נולדה וירג 'יניה, ואחריו ליוויה הבת השנייה של השנה הבאה. בשנת 1606 הבן שלהם Vincenzo נולד.

אנו המוזכרים לעיל שגיאה על התיאוריה של גלילאו תנועה כפי שהוא מגדיר את זה ב-De Motu בסביבות 1590. הוא היה ממש טועה שלו על האמונה כי כוח שפועלים על הגוף היה הבדל בין היחסי שלה וכי משקל סגולי של החומר היא עברה דרכו. גלילאו פנה חבר שלו Sarpi פאולו, קנס שהיה מתמטיקאי consultor הוונציאני של הממשלה, בשנת 1604 ו ברור במכתב כי לפי שעה זה realised שלו הוא היה טעות. למעשה הוא חזרו לעבוד על התיאוריה של תנועה בשנת 1602 ו מעל שנתיים הבאות, דרך לימוד שלו נוטה מטוסים ואת מטוטלת, הוא היה לתקן את נוסחו של חוק הנפילה וגופים היה עובד כי בעקבות קלע א א parabolic נתיב. עם זאת, תוצאות אלה לא היו מפורסמות יפורסמו עוד 35 שנים.

בחודש מאי 1609, גלילאו קיבל מכתב מאת פאולו Sarpi מספרת לו על משקפת כי היה הולנדי המוצג ונציה. גלילאו כתב את כוכבים Messenger (Sidereus Nuncius) באפריל 1610:

לפני כעשרה חודשים הגיע דיווח כי אוזניי מסוים של פלמינג היה נבנה באמצעות טלסקופ קטן של אובייקטים אשר לעין, אם כי רחוק מאוד מן העין של הצופה, היו בפה לראות אם בקרבת מקום. זה באמת מדהים כמה חוויות אפקט היו קשורים, עד כמה אנשים אשר האמינו בעוד אחרים הכחישה אותם. כמה ימים לאחר מכן אישר את הדו"ח היה בידי מכתב קיבלתי מחברה הצרפתי בפאריס, ז 'אק Badovere, מה שגרם לי להחיל את עצמי לחלוטין כדי לחקור אמצעי אני עשוי להגיע את ההמצאה של מכשיר דומה. עשיתי את זה בקרוב לאחר מכן, את בסיס היותה של דוקטרינה refraction.

דו"ח ות אלה, וכן באמצעות מיומנויות טכניות עצמו בתור מתמטיקאי בתור אומן, גליליאו החלו לבצע סדרה של טלסקופים אופטיים אשר הביצועים היה הרבה יותר טוב מזה של מכשירים ההולנדית. טלסקופ הראשון שלו היה עשוי זמין עדשות שהעביר בה הגדלה של בערך ארבע פעמים. על מנת לשפר את גלילאו למדו כיצד טחינה ו פולנית שלו ועל ידי עדשות אוגוסט 1609 הוא היה מכשיר עם הגדלה של בערך שמונה או תשע. גלילאו ראה מיד את יישומים מסחריים וצבאיים של טלסקופ שלו (הוא קרא א perspicillum) עבור ספינות בים. הוא כל הזמן הודיע Sarpi שלו ואת התקדמות Sarpi מסודרים הפגנה של הסנאט הוונציאני. הם היו מאוד מורשמת ו, בתמורה גדולה להגדיל את המשכורת, גליליאו נתן את זכויות היחיד עבור ייצור של טלסקופים הוונציאני של הסנאט. נראה טוב במיוחד על העבר שלו הוא חלק בטח שכן ידוע כי זכויות כאלה היו חסרי כל משמעות, במיוחד מכיוון שהוא תמיד הודה כי לא היה טלסקופ ההמצאה שלו!

עד סוף שנת 1609 הפכה גלילאו שלו מקרבת בליל השמיים והתחיל לבצע תגליות דופן. Swerdlow כותב (ר):

בתוך כחודשיים, דצמבר עד ינואר, הוא עשה יותר תגליות ששינתה את העולם מכל אדם מעולם לפני או שבוצעו מאז.

The astronomical תגליות, עשה עם טלסקופים שלו היו מתוארים קצר קרא את הספר כוכבים Messenger שפורסם בחודש מאי ונציה בשנת 1610. עבודתו זו נגרם סנסציה. גלילאו טען, הרי יש לראות על הירח, על מנת לקבל הוכיח את שביל החלב היה מורכב מחלקיקים קטנים כוכבים, וכדי לראות ארבעה גופים קטנים orbiting יופיטר. אלה האחרונים, עם עיניים אל בקבלת עמדה על פירנצה, הוא במהירות בשם 'את Medicean כוכבים'. הוא היה גם שלח Cosimo de Medici, גרנד דוכס טוסקנה, טלסקופ מצוין עבור עצמו.

הוונציאני של הסנאט, כי אולי realising את הזכויות לייצר טלסקופים גליליאו מסרו כי היו להם טעם, הקפיאו את המשכורת. עם זאת הוא הצליח היה impressing Cosimo ו, ביוני 1610, חודש בלבד לאחר המפורסם שלו מעט הספר פורסם, גליליאו שהתפטר שלו לכתוב ב פדובה, והתחיל להיות צ 'יף מתמטיקאי באוניברסיטת פיזה (ללא כל הוראה החובות) ו' מתמטיקאי פילוסוף 'ל גרנד דוכס טוסקנה. בשנת 1611 הוא ביקר ברומא, שם הוא קיבל טיפול בתור מוביל אישיות מפורסמת; רומאנו לשים את Collegio על גרנד ארוחת ערב עם נאומים על כבוד של גלילאו על גילוי מדהים. הוא גם היה חבר של עשה את Accademia dei Lincei (למעשה השישית חבר) וזה היה כבוד שהיה חשוב במיוחד שחתמו על עצמו גליליאו 'גליליאו Galilei Linceo' מ על זה פעם.

בעוד ברומא, ואחרי שלו לחזור אל פירנצה, גליליאו המשיכו לבצע תצפיות עם טלסקופ. כבר את כוכבים הוא היה נתון Messenger נוקשה של ארבע תקופות moons של צדק, אבל יותר מדויק החישובים היו בהחלט לא קלים מאז היה קשה לזהות מתוך התבוננות בהם הירח היה אני, שהיה השני, השלישי שבו, ואילו הרביעי. הוא עשה בסדרה ארוכה של תצפיות והיה מסוגל לתת מדויק לפי תקופות 1612. באחת שלב הוא הפך את החישובים מאוד puzzled נתונים מאז שהוא היה נראה נרשמה אינה עולה בקנה אחד, אבל הוא היה שכחת לקחת בחשבון את תנועת כדור הארץ סביב השמש.

גלילאו הראשון הדליק את טלסקופ על שבתאי ב 25 ביולי 1610, וזה נראה כמו שלוש גופות (טלסקופ שלו לא היה טוב מספיק כדי להראות את הטבעות אבל הם היו מופיעים כפי לאונות צידיו של כדור הארץ). המשך תצפיות אכן היו puzzling כדי גלילאו כפי הגופים משני עברי סטורן לתפקד כאשר המערכת הייתה טבעת על הקצה. גם בשנת 1610 הוא גילה כי כאשר ראיתי את טלסקופ, הכוכב ונוס הראה את שלבי כמו אלה של הירח, ולכן חייב את מסלול כדור הארץ לא ראשון. זה לא אחד כדי לאפשר להחליט בין Copernican המערכת, שבו הכול הולך מסביב ראשון, וכי לפי הצעת טיכו ברהה בו הכל אבל את כדור הארץ (או הירח) ממשיך את סבב ראשון שבתורה הולך מסביב Earth. רוב הזמן של אסטרונומים למעשה מועדפים Brahe 's המערכת אכן מבדיל בין שני לפי הניסוי היה מעבר של כלי הנגינה של היום. עם זאת, גליליאו ידעו כי כל התגליות שלו היה Copernicanism ראיות, אם כי לא הוכחה. למעשה, התיאוריה שלו הייתה נפילה של גופים שהיה משמעותי ביותר מבחינה זו, עבור מתנגדי של כדור הארץ זז טענה כי אם כדור הארץ הסתובב עם הגוף היה ירד מ מגדל היא אמורה ליפול מאחורי המגדל כמו כדור הארץ בזמן שהוא הסתובב נפל. זה לא היה מאז נצפו בפועל זה נלקח כמו ראיות חזקות כי כדור הארץ היה יציב. עם זאת גלילאו כבר ידעו כי גופה היה נופל על שנצפתה באופן מסתובבת על כדור הארץ.

אחר תצפיות שבוצעו על ידי גלילאו כלולה התצפית של sunspots. הוא דיווחו אלה על השיח צף על הגורמים הוא פירסם ב 1612 ועוד מלא מכתבי תודה על sunspots אשר הופיע ב 1613. במהלך השנה הבאה את שתי הבנות נכנסו הפרנציסקאני של St Matthew מחוץ פירנצה, וירג 'יניה לוקחים את השם ואת הנזירה מריה Celeste ליוויה שם אחות Arcangela. הם היו מאז שנולדו מחוץ לנישואין, גליליאו האמינו כי הם עצמם אף פעם לא צריך להתחתן. למרות גליליאו לשים קדימה תיאוריות רבות מהפכני הנכון, הוא היה לא נכון בכל המקרים. בפרט כאשר שלוש comets הופיע ב 1618 הוא הפך מעורב של מחלוקת לגבי מהות comets. הוא טען כי הם היו ליד כדור הארץ וגרמו על ידי אופטי refraction. תוצאה חמורה של טיעון זה היה ביש מזל כי Jesuits התחילו לראות גלילאו כפי מסוכן היריב.

למרות הפרטי שלו תמיכה Copernicanism, גלילאו ניסה למנוע מחלוקת על ידי הציבור לא ממציאה הצהרות על הבעיה. עם זאת, הוא היה נמתח אל תוך פולמוס דרך Castelli שהיו ממונים על הכיסא של המתמטיקה של פיזה בשנת 1613. Castelli היה סטודנט של גלילאו והוא היה גם תומך קופרניקוס. בפגישה של ארמון Medici פירנצה בדצמבר 1613 עם Grand Duke Cosimo II ואת אמו גרנד דוכסית של קריסטינה לוריין, Castelli התבקשה להסביר את לכאורה סתירות בין Copernican תורת כתבי הקודש. Castelli להגן על עמדתה בתקיפות Copernican ו גליליאו לאחר מכן פנה מספרת לו כמה מוצלח הוא היה לשים את טיעוניו. גלילאו, פחות משוכנעים כי Castelli ניצח את הטענה, כתב מכתב Castelli לו את התנ"ך בטענה כי נאלצה להפתר ב לאור מה שמוצג המדע היה להיות אמיתי. גלילאו היו כמה יריבים ב פירנצה הם עשו בטוח כי עותק של מכתב Castelli נשלחה על האינקוויזיציה ברומא. עם זאת, לאחר בחינת הם מצאו את התוכן שלה קטן שאליו הם יכולים להתנגד.

הכנסייה הקתולית של נתון חשוב ביותר בשלב זה של התמודדות עם פרשנות של כתבי הקודש היה הקרדינל רוברט Bellarmine. הוא נראה בשלב זה, כדי לראות קצת את הכנסייה סיבה להיות מודאג לגבי Copernican התיאוריה. הנקודה שבמחלוקת היתה אם קופרניקוס היה פשוט לשים קדימה תיאוריה מתמטית שאפשרו את החישוב של עמדות של גופים שמימיים עשוי להיות פשוט יותר, או אם הוא היה מציע פיזי המציאות. בשלב זה Bellarmine צפו התיאוריה מתמטי אלגנטית כמו אחד שלא מאיים על האמונה הנוצרית לגבי הקימה את מבנה היקום.

בשנת 1616 כתב גלילאו את מכתב גרנד דוכסית בתקיפות אשר תקפו את followers של אריסטו. הזה, בו הוא נאומו של קריסטינה גרנד דוכסית של לורן, הוא טען בתוקף עבור שאינו מילולי לפרשנות של כתבי הקודש כאשר פרשנות מילולי היה לסתור את העובדות על העולם הגשמי הוכחה מתמטית על ידי המדע. במסגרת זו גליליאו מסר ברור למדי כי לו את Copernican התיאוריה היא לא רק כלי חישוב מתמטי, אבל הוא פיזי המציאות:

אני מחזיק את זה ראשון ממוקם במרכז של מהפכות שמימי של orbs ואין מקום לשנות, וכי Earth בסבב על עצמו והוא נע סביבו. זאת ועוד ... אני מאשר לצפות זה לא רק על ידי להפריך תלמי 'S, אריסטו' s טענות, אלא גם על ידי מפיקים רבים עבור הצד השני, במיוחד בקשר כמה השפעות פיזיות אשר גורמת אולי אין לקבוע בכל דרך אחרת, ועוד תגליות astronomical; אלה תגליות בבירור Ptolemaic להפריך את המערכת, והם admirably מסכים עם זה אחר מקום לאשר את זה.

פאולוס V Bellarmine הורה לקבל את הקדוש של קהילת Index להחליט על Copernican התיאוריה. The cardinals של האינקוויזיציה נועדה ב 24 בפברואר 1616 ולקח ראיות מן המומחים תיאולוגי. הם גינו את תורתו של קופרניקוס, ו Bellarmine conveyed את ההחלטה מי היה גליליאו לא היה מעורב באופן אישי במשפט. גלילאו היה אסור להחזיק Copernican תצוגות אך מאוחר יותר אירועים שנעשו לו פחות חושש זו החלטה של האינקוויזיציה. הכי חשוב Maffeo Barberini, שהיה מעריץ של גלילאו, כפי נבחר אורבנוס השמיני. זה קרה בדיוק כמו הספר של גלילאו Il saggiatore (The Assayer) היה עומד לצאת לאור על ידי Accademia dei Lincei בשנת 1623 ו גליליאו היה מהיר להקדיש את העבודה החדש האפיפיור. העבודה של גלילאו תיאר שיטה מדעית חדשה והוא מכיל המפורסם quote לגבי מתמטיקה:

פילוסופיה כתוב בספר זה נשגב, היקום, אשר עומדת לפתוח שלנו ממשיך להסתכל. אבל הספר לא יכול להיות מובן אלא אם אחד למד לראשונה את השפה כדי להבין את התווים ולקרוא בו הוא נכתב. זה כתוב בשפה של המתמטיקה, וכן את התווים הם משולשים, עיגולים, גיאומטרי ועוד דמויות בלעדיה זה בכוחות עצמו אי אפשר להבין מילה מזה; ללא אלה הוא אחד נדודים בתוך מבוך חשוך.

אורבנוס השמיני מוזמנים גליליאו כדי אפיפיורי קהלים על שישה מקרים והוביל גליליאו להאמין כי הכנסייה הקתולית לא היתה בעיה לבצע את Copernican של התיאוריה. גלילאו, לפיכך, החליט לפרסם את תצוגות להאמין שהוא יכול לעשות זאת ללא תוצאות חמורות של הכנסייה. עם זאת שלב בחייו של גלילאו הבריאות לא היה טוב עם תכופים bouts הקשה של המחלה ולכן למרות שהוא התחיל לכתוב את הדיאלוג בשנת 1624 מפורסם לקח לו שש שנים כדי להשלים את העבודה.

גלילאו ניסה להשיג אישור רומא לפרסם את הדיאלוג בשנת 1630 אבל זה לא קל להוכיח. בסופו של דבר הוא קיבל רשות מבעלי פירנצה, ולא רומא. בחודש פברואר 1632 פירסם גלילאו הדיאלוג בדבר שתי מערכות של צ 'יף את העולם - Ptolemaic ו Copernican. לוקח את זה בצורה של דיאלוג בין Salviati, אשר טוען את Copernican עבור המערכת, ואת מי היא Simplicio הפילוסוף Aristotelian. את גולת הכותרת של הספר היא הטענה כי לפי Salviati כדור הארץ מהלכים אשר התבססה על התיאוריה של גלילאו של tides. התיאוריה של גלילאו של tides היה שקר מוחלט, למרות היותו postulated לאחר Kepler כבר בקוצר רוח לשים את ההסבר הנכון. זה היה ביש מזל, נתון המדהימה אמיתות שיח נתמך, אשר טענה כי גלילאו חשב לתת הוכחה החזק ביותר של קופרניקוס זה אמור להיות תיאוריה שגויה.

זמן קצר לאחר פרסומם של דיאלוג בדבר שתי מערכות של צ 'יף את העולם - Ptolemaic ו Copernican את מכירה את האינקוויזיציה מגורש והורה גלילאו ברומא להופיע לפניהם. מחלה מנעו ממנו בדרך ברומא עד 1633. גליליאו של האשמה בבית המשפט היה לאחר שהוא הפר את תנאי מושכב על ידי האינקוויזיציה בשנת 1616. עם זאת גירסה אחרת של החלטה זו הופק בבית משפט במקום אחד גליליאו היה נתון באותה עת. האמת של Copernican תיאוריה לא היתה בעיה ולכן זה נלקח בתור עובדה בבית המשפט כי זה היה שקר תיאוריה. זה היה הגיוני, כמובן, מאז פסק הדין של 1616 הוכרז זה שקר מוחלט.

מורשע, היה גליליאו גינו את משך כל החיים מאסר, אך גזר הדין בוצע מעט sympathetically והוא הסתכם בסך של מעצר בית ולא מאסר. הוא היה מסוגל לחיות עם הארכיבישוף הראשון של סיינה, אז מאוחר יותר כדי לחזור לביתו ב Arcetri, ליד פירנצה, אך נאלצה לבלות את שארית חייו הסתכלו על ידי השוטרים מן האינקוויזיציה. בשנת 1634 הוא סבל מכה קשה כאשר בתו וירג 'יניה, הנזירה מריה Celeste, מת. היא הייתה נהדרת תמיכה אביה דרך מחלות שלו ושל גליליאו נופצה והוא אינו יכול לעבוד מזה חודשים רבים. כשהוא הגיע לנהל מחדש כדי לעבוד, הוא התחיל לכתוב Discourses ו מתמטית הפגנות לגבי שני מדעים חדשים.

גלילאו היה לאחר שהושלמה העבודה על Discourses זה היה מוברח מחוץ איטליה, אותן ליידן בהולנד בו היא פורסמה. זה היה קפדני ביותר שלו מתימטי עבודה אשר מטופלים על בעיות הנעה, רגעים, וכן במרכזי הכובד. הרבה עבודה זו חזר על רעיונות פורסם ב Motu דה 1,590 מרחבי וכן שיפורים בו היתה מחוץ עבד במהלך 1602-1604. ב Discourses הוא פיתח את הרעיונות של המטוס בכתב נטוי:

אני מניח כי רכשה את המהירות על ידי אותו אובייקט נע לאורך inclinations שונים של המטוס זהים בכל עת של לרמות את המטוסים האלה שווים.

לאחר מכן הוא תיאר ניסוי בעזרת מטוטלת על מנת לאמת את ורכושם של מטוסים והשתמשו משופע רעיונות אלה לתת משפט על תאוצה גופותיהם של נפילה חופשית ב:

השעה בה מרחק מסוים הוא traversed על ידי אובייקט נע תחת מדים תאוצה מ השאר שווה את הזמן בו את אותו המרחק יהיה traversed על ידי אותו אובייקט נע נע במהירות לעבר אחיד של חצי הגמר וכן את המהירות המרבית של הקודם uniformly תנועה מואצת.

לאחר מתן תוצאות נוספות מסוג זה הוא נותן המפורסם שלו וכתוצאה מכך את המרחק כי הגוף נע בין השאר תחת מדים תאוצה היא מידתית עד הכיכר לוקחים את הזמן.

אחד היה לצפות כי הבנה של גלילאו של מטוטלת, אשר היו לו מאז שהוא היה צעיר, היה הובילו אותו לעצב שעון מטוטלת. למעשה הוא, ככל הנראה, על רק המחשבה על זה האפשרות סמוך לסוף חייו ובסביבות 1640 הוא עשה את העיצוב הראשון שעון מטוטלת. גליליאו נפטר בתחילת 1642, אך משמעות השעון שלו היה ללא ספק עיצוב realised ע"י בנו Vincenzo שניסו לבצע את השעון של תוכנית גלילאו, אך לא הצליחו.

זה היה סיום עצוב כל כך גדול עבור אדם למות גינו של כפירה. הרצון שלו עולה כי הוא רוצה להיות קבור לצד אביו בבית המשפחה קבר את בזיליקת Santa Croce קרובי משפחה שלו, אך חששו, די בצדק, כי זה היה מתוך התנגדות להרגיז את הכנסייה. גופתו הסתיר ורק לשימוש קבר קנס של הכנסייה ב 1737 על ידי רשויות אזרחיות נגד רצונה של רבים בתוך הכנסייה. ביום 31 באוקטובר 1992, 350 שנים לאחר מותו של גלילאו, האפיפיור יוחנן פאולוס השני נתן כתובת מטעם הכנסייה הקתולית שבה הוא הודה כי היו טעויות שביצעה תיאולוגי יועצים במקרה של גלילאו. הוא הכריז גליליאו מקרה סגור, אבל הוא לא מודה כי הכנסייה טעיתי כדי להרשיע גלילאו על חיוב של כפירה בגלל האמונה שלו בסבב כי כדור הארץ סביב השמש.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland