Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Albert Einstein

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

14 March 1879

Ulm, Württemberg, Germany

18 April 1955

Princeton, New Jersey, USA

Ettekanne Vikipeedia
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Umbes 1886 Albert Einstein alustas oma kooli karjääri Münchenis. Nagu ka tema viiul lugu, mida ta oli juba kuus aastat vanust kolmteist, ta oli ka usuõpetus kodus, kus ta õpetab judaism. Kaks aastat hiljem ta asus Luitpold Gümnaasiumi ja pärast seda tema usuõpetus anti koolis. Ta õppis matemaatikat, eriti kivi, mis algab umbes 1891.

1894 Einsteini pere kolis Milano kuid Einstein jäi Münchenis. In 1895 Einstein jättis uurimise, mis oleks võimaldanud tal õppida diplomit elektriinsener kell Eidgenössische Technische Hochschule Zürich. Einstein loobus Saksa kodakondsuse 1896 ja tuli kodakondsuseta võtta mitu aastat. Ta isegi ei kohaldata Šveitsi kodakondsust kuni 1899, kodakondsuse andmist 1901.

Pärast vastasel sissesõidutee läbivaatust, et ETH, Einstein osales gümnaasiumi ajal Aarau kavatseb kasutada sellel liinil siseneda ETH Zürichis. Samal ajal Aarau kirjutas ta essee (mille eest esitati alles veidi üle poole märgid!), Kus ta kirjutas oma tulevikuplaane, vaata:

Kui ma oleks õnn liigu minu uuringud, tahaksin minna Zürichis. Tahaksin seal neli aastat, et õppida matemaatika ja füüsika. Ma arvan ise muutumas õpetaja nende filiaalide loodusteaduste, valides teoreetiline osa neist. Siin on põhjused, miks mulle see plaan. Ennekõike on minu korraldust abstraktne ja matemaatilist mõtlemist, ja minu kujutlusvõime puudumise pärast ja praktiline oskus.

Tõepoolest Einstein suutnud oma kava lõpetas 1900 õpetajana matemaatika ja füüsika. Üks tema sõprade ETH oli Marcel Grossmann, kes oli samas klassis nagu Einstein. Einstein üritas saada postiga, kirjalikult Hurwitz kes pidas mõned lootust seisukoht, kuid midagi tuli sellest. Kolm Einsteini kaasõpilastega, sh Grossmann, nimetati assistendid on ETH Zürich, kuid selgelt Einstein ei olnud muljet piisavalt ja veel 1901 oli ta kirjalikult ringi ülikoolide lootuse saada tööd, kuid edutult.

Ta ei suutnud vältida Šveitsi ajateenistuse põhjusel, et ta oli Lattajalat ja veenilaiendid. Aasta keskpaigaks 1901 oli ta ajutise töö õpetajana, õpetades matemaatika tehnilised keskkooli Winterthur. Umbes samal ajal kirjutas ta:

Olen loobunud ambitsiooni pääseda ülikooli ...

Teine ajutine seisukoht õpetamise erakool on Schaffhausen järgida. Siis Grossmann "isa püüdis aidata Einsteini endale töö, soovitades teda direktori Patendiamet Bern. Einstein oli määratud tehnilise eksperdi klassis.

Einstein töötas selle Patendiameti 1902-1909, valdamise ajutise ametikoha, kui ta oli esimene määratud, kuid 1904 seisukoht tehti alaline ja 1906 oli ta edutati tehniline ekspert teises klassis. Kuigi Bern Patendiamet ta lõpetanud üllatav valik teoreetiline füüsika trükised, mis on kirjutatud Vabal ajal ilma kasu tihedas kontaktis teaduskirjanduse või kolleegidega.

Einstein teenitud doktorikraadi Zürichi Ülikool aastal 1905 on doktoritöö uue määramiseks molekulaarsete mõõtmetega. Ta pühendas Thesis, et Grossmann.

Aasta esimese kolme paberid, kõik on kirjutatud 1905, Einstein uuris nähtuse avastas Max Planck, mille kohaselt on elektromagnetiline energia tundus väljutab kiirgava objektide diskreetse kogustes. Energia nende quanta oli otseses seoses sagedusega kiirgust. See näis olevat vastuolus klassikalise elektromagnetiline teooria, mis põhineb Maxwell 'i võrrandid ja seadusi termodünaamika, mis eeldada, et elektromagnetiline energia koosnes lained, mis võivad sisaldada väheses koguses energiat. Einstein kasutada Plancki 's quantum hüpotees kirjeldada elektromagnetiline kiirgus, valgus.

Einsteini teine 1905 paber ettepanek, mida praegu nimetatakse erilist Relatiivsusteooria. Ta põhineb tema uus teooria tõlgendamisele klassikalise põhimõtte suhtelisus, st et füüsikaseaduste pidi olema samas vormis mis tahes tugiraamistik. Teise olulise hüpoteesile, Einstein eeldada, et valguse kiirus jäid kõik tugiraamistikud, nagu on nõutud Maxwell 'i teooria.

Hiljem 1905 Einstein näitas, kuidas mass ja energia on samaväärsed. Einstein ei olnud esimene esitada kõikide osade erilist Relatiivsusteooria. Tema panus on ühendav oluline osa klassikalise mehaanika ja Maxwell 's electrodynamics.

Kolmandik Einsteini raamatud 1905 asjaomase statistilise mehaanika, valdkonnas, mis oli uuritud Ludwig Boltzmann ja Josiah Gibbs.

Pärast 1905 Einstein jätkas tööd valdkondades eespool kirjeldatud. Ta on andnud olulise panuse Kvantteooria, kuid ta soovis pikendada erilist Relatiivsusteooria nähtused seotud kiirenduse. Võti ilmus aastal 1907 koos võrdväärsuse põhimõtet, mille gravitatsiooniline kiirendus toimus olema eristamatud kiirenduse tekitatud mehaanilised jõud. Gravitatsiooniline mass oli seega identsed inertsmassisüsteemiga.

Aastal 1908 Einstein sai ülikoolis Berni pärast esitada oma Suutlikkuse Thesis tagajärjed moodustamiseks kiirguse eest pärast alates energia jaotamise õiguse must asutused. Järgmisel aastal töötuks professor füüsika Zürichi Ülikool, lahkunud oma Lehtoraatti Bernis ja tema tööd Patendiamet Bern.

By 1909 Einstein oli kajastatud juhtivates teaduslikes mõtleja ning sel aastal on ta loobunud Patendiamet. Aastal määrati ta täielikult professor Karl-Ferdinand Ülikool Prahas 1911. Tegelikult 1911 oli väga oluline aasta Einstein sest ta suutis teha esialgseid prognoose, kuidas valguskiir alates kauge täht, mis kulgeb Päikese lähedal, tundub olevat painutatud veidi, suunas Sun. See oleks väga oluline, kuna see tooks kaasa esimese eksperimentaalse tõendeid kasuks Einsteini teooria.

Umbes 1912, Einstein algas uus etapp tema gravitatsiooniline teadustöö abiga oma matemaatik sõber Marcel Grossmann, väljendada oma tööga seoses tensor calculus of Tullio Levi-Civita ja Gregorio Ricci-Curbastro. Einstein ütles, et tema uus töö üldine Relatiivsusteooria. Ta kolis Prahast Zürichi aastal 1912 alustada õppetooli Eidgenössische Technische Hochschule Zürich.

Einstein tagasi Saksamaa aastal 1914, kuid ei uuesti taotlema Saksa kodakondsust. Mida ta vastu oli muljetavaldav pakkuda. See oli teadusuuringut Preisi Teaduste Akadeemia koos tooli (kuid mitte õpetamiskohustused) Ülikoolis Berliinis. Ta oli ka pakutud direktori tööülesanded on Kaiser Wilhelm Füüsika Instituut, Berliin, mis oli umbes kindlaks teha.

Pärast mitmeid vale algab Einsteini avaldatakse hiljem 1915, lõplik versioon, üldine teooria. Vahetult enne avaldamist seda tööd ta loenguid Üldrelatiivsusteooria on Göttingeni ja ta kirjutas:

Minu suureks rõõmuks, olen täiesti õnnestunud veenda Hilbert ja Klein.

Tegelikult Hilbert esitatud avaldamiseks, nädal enne Einsteini lõpetanud oma töö, paber, mis sisaldab õiget valdkonnas võrrandid Üldrelatiivsusteooria.

Kui Briti Eclipse ekspeditsioonid 1919 kinnitas oma prognoose, Einstein oli idolised poolt populaarne vajutage. London Times jooksis pealkiri 7. novembril 1919:

Revolutsioon teaduses - Uus teooria Universumi - newtonilainen ideid kukutamist.

Aastal 1920 Einsteini loengute Berliinis olid häirivad meeleavaldusi, mis on küll ametlikult keelatud, on peaaegu kindlasti anti-Jewish. Muidugi oli tugevaid emotsioone väljendanud peale tema teoseid selle perioodi jooksul, mis Einstein vastas ajakirjanduses tsiteerida Lorentz, Plancki ja Eddington toetades tema teooriaid ning kinnitab, et teatud sakslased oleks rünnanud neid, kui ta oli:

... Saksa kodanik või ilma haakristi asemel juut koos liberaalse rahvusvahelise süüdimõistvate ...

Ajal 1921 Einstein tegi oma esimese visiidi USA. Tema peamine põhjus oli koguda raha planeeritud Jeruusalemma Heebrea Ülikool. Siiski sai ta Barnard medal visiidi ja loenguid korduvalt suhtelisus. Ta on teatanud, et on kommenteerinud, et esimees on loeng andis ta suures saalis Princetoni mis oli täis inimesi:

Ma pole kunagi aru, et nii paljud ameeriklased olid huvitatud tensor analüüsi.

Einstein sai Nobeli auhinna aastal 1921, kuid mitte relatiivsusteooria pigem tema 1905 töö fotoelektrilise mõju. Tegelikult ta ei olnud kohal detsember 1922 saada auhinna olemisega reisi Jaapanisse. Umbes samal ajal tegi ta palju rahvusvahelise visiitidega. Ta oli külastanud Pariisi varem aastal 1922 ning aastal 1923 külastas ta Palestiinas. Pärast seda, tema viimane suur teaduslik avastus assotsieerimise kohta lained koos asja aastal 1924 tegi ta rohkem külastusi 1925, seekord Lõuna-Ameerikasse.

Seas veel autasud, mis Einsteini saadud olid Copley medal Royal Society 1925 ja kuldmedal Royal Astronomical Society 1926.

Niels Bohr ja Einstein oli jätkata arutelu Kvantteooria mis algas Solvay konverents 1927. Planck, Niels Bohr, de Broglie, Heisenberg, Schrödingerin ja Dirac oli sellel konverentsil lisaks Einstein. Einstein oli keeldusid paberile konverentsil ja:

... ütles vaevalt midagi kaugemale esitades väga lihtne vastuseisu tõenäosust tõlgendus .... Siis ta langes taas vaikus ...

Tõepoolest Einsteini elu oli metsik ja ta pidi maksma aastal 1928 koos füüsilise kokkuvarisemise esitas kaudu ületöötamine. Siiski tegi ta täielikult tagasi vaatamata asju kergelt võtta kogu 1928.

Aasta 1930 oli ta rahvusvaheliseks visiiti jälle tagasi Ameerika Ühendriikides. Kolmanda visiidi USA 1932 järgnes pakkumine ametikohale Princeton. Idee oli, et Einstein oleks veeta seitse kuud aastal Berliinis, viis kuud Princeton. Einstein vastuvõtt ja lahkus Saksamaal detsember 1932 Ameerika Ühendriikidele. Järgmine kuu natside võimuletulekust Saksamaal ja Einstein oli mitte kunagi tagasi pöörduda.

Ajal 1933 Einstein mööda Euroopat külastades Oxford, Glasgow, Brüsselis ja Zürichis. Pakkumised akadeemiliste ametikohta, mille ta oli leidnud nii raske saada aastal 1901, oli küllaga. Ta sai pakkumisi Jeruusalemmas, Leiden, Oxford, Madridis ja Pariisis.

Mis oli mõeldud ainult visiidi sai püsiva kokkuleppega 1935, kui ta taotletud ja antud alaline elamisluba USAs. Princetoni tema tööd üritanud ühendada füüsikaseaduste. Kuid ta püüdis probleemi väga põhjalikult ja kirjutas ta:

Mul on lukustatud ise võtta üsna lootusetu teaduslikke probleeme - seda enam, sest eakate inimeste, mul jäi võõrandunud alates ühiskonnas siin ...

In 1940 Einstein sai kodanik, Ameerika Ühendriigid, kuid otsustas, et säilitada oma Šveitsi kodakondsust. Ta tegi palju panuse rahu tema elu jooksul. Aastal 1944 tegi ta kaasa sõja jõupingutust poolt kirjalikult oma 1905 raamatut Erirelatiivsusteooria ja panna see üles oksjonil. Ta esitas kuus miljonit dollarit, käsikiri täna Olles Library of Congress.

By 1949 Einstein oli enesetunne. Õigekirja haiglas aitas teda tagasi, kuid ta hakkas valmistuma surma koostades tema tahtmist 1950. Ta lahkus teadustööde et Heebrea Ülikool, Jeruusalemm ülikooli, mille ta oli esitanud raha oma esimese visiidi USA-s, oli kuberner ülikooli 1925-1928, kuid ta lükkas pakkumise ametikohale 1933 oli ta väga kriitiline nende haldusalas.

Veel üks oluline sündmus pidi toimuma tema elus. Pärast surma esimest Iisraeli president aastal 1952, et Iisraeli valitsus on otsustanud pakkuda ametikohale teise President Einsteini. Ta keeldus, kuid leiti pakkuda piinlikkust, sest see oli raske, et ta keeldub tekitamata kuritegu.

Üks nädal enne oma surma Einstein allkirjastatud tema viimane kiri. See oli kirjas, et Bertrand Russell, milles ta nõustus, et tema nimi peaks minema manifest kutsub kõiki riike loobuma tuumarelvadest. On hea, et üks tema viimase tegude oli väita, nagu ta oli teinud kõik oma elu, rahvusvahelise rahu.

Einstein oli tuhastatud kell Trenton, New Jersey kell 4 18. aprilli 1955 (päev pärast tema surma). Tema tuhk on puistatud teadmata kohas.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland