Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Richard Phillips Feynman

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

11 May 1918

Far Rockaway, New York, USA

15 Feb 1988

Los Angeles, California, USA

Ettekanne Vikipeedia
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Richard Feynman 's vanemad olid Melville Feynman ja Lucille Phillips. Melville sündis juudi perekonnas Minskis, Valgevene ja emigreerus koos vanematega Ameerika Ühendriikidesse, mil ta oli viis aastat vana. Ta oli äri mees, kes püüdis, mitte liiga edukalt, palju erinevaid äri. On selge, et oma andeid ei olnud ettevõtluses, vaid teadus, mille teemaks oli mis huvitas teda, kuid ta ei ole kunagi olnud võimalus teha karjääri saada. Lucille Phillips on sündinud USA juudi perekonnas. Lucille isa oli emigreerunud Poola ja ema ka tuli pere poola immigrandid. Ta on õppinud algklasside õpetaja, kuid abielus Melville aastal 1917 enne tööleasumist elukutse.

Pärast nende abielu Lucille ja Melville Feynman kolis Manhattani korteri ja järgmisel aastal, oma esimese lapse Richard sündis. Melville tahtnud oma esimese lapse tuleb poeg ja ta soovis ka teda saanud teadlane, siis ülirõõmus, kui ta sai poja tahtis, tegi ta kõik, mida ta võib intressi Richard teaduses kogu oma lapsepõlve. Gleick kirjutab:

Melville's kommentaari perekond oli teadmisi ja tõsidust. Huumor ja jutustusvõtted tuli Lucille.

Tragöödiat tabanud perekonna kui Richard oli viis aastat vana Lucille ja Melville oli teine poeg, kes suri, kui neli nädalat vana. See tähendas, et kurbus vähenes leibkonna mis on oluliselt mõjutanud noorte Richard. Pärast seda, ta jäi ainult lapse kuni tema õde Joan sündis kui ta oli üheksa aastat vana. Pere kolis mitu korda nende aastate jooksul, kuid kui Richard oli kümne need lahendatakse Rock Far Away.

Richard, või Ritty tema sõprade helistasin talle, õppinud palju teaduses Encyclopaedia Britannica ja õpetas ise elementaarne matemaatika, enne kui ta esinenud seda koolis. Ta alustas ka laboris tema toas kodus, kus ta eksperimenteerinud elektrit. Eelkõige peab ta traadiga hüveteguri lambid, ta leiutas signalisatsioon, ning ta võttis raadio peale remondi kahjustatud ahelatega. Kui ta asus Far Rockaway High School tema huvid olid peaaegu täielikult matemaatikas ja loodusteadustes. Ta leidis väikese meelehea kunstiõpetuse tüüp teemad käesoleval ajal:

Olen alati mures on õeke, ma ei taha olla liiga tundlik. Mulle ei ole tõeline mees kunagi makstud mingit tähelepanu luuletusi ja selliseid asju.

Koolis Feynman lähenes matemaatika väga ebatavaline viis. Põhimõtteliselt ta oli puhke-matemaatika kust ta saadud palju rõõmu. Ta õppis palju matemaatika omal ajal ka trigonomeetria, diferentsiaal ja integraal calculus, ja keerulised numbrid ammu enne seda kohtus ta neid teemasid oma formaalset haridust. Mõistes, kui tähtis on matemaatiline märkus, ta leiutas oma märke on sin, cos, tan, f (x) jne, mis tema arvates oli palju parem kui standard märke. Kui aga sõber palus tal selgitada tükk matemaatika ta äkki mõistis, et märge ei saa isiklikku asja, sest üks Vaja suhelda. Ta tõesti meeldis matemaatika võistlustel ja oli tõeline täht oma kooli. Oma viimasel aastal on Far Rockaway High School võitis New Yorgi Ülikooli Matemaatika Championship.

Pärast kooli taotles ta, et mitmed ülikoolid, et seal õppida. Võinuks eeldada, iga ülikooli, mis taotles ta oleks innustunult pakkuda talle koht, kuid see ei olnud nii lihtne. Kuigi tema klassi matemaatikas ja loodusteadustes olid täitmata, oli ta teha palju vähem hästi teiste ainetega. Samuti oli "probleem", et ta oli juut, mis tegelikult oli probleem Ameerika Ühendriigid sel ajal ülikoolide võttes kvootide arvu kohta juutide omaks. Ta istus sisseastumiseksam on Columbia ülikooli ja nad pöördusid tema ette. Ta ei ole kunagi päris andestas neile maksustamise talle 15 dollarit ja siis jäeti ta. Ta möönis, et Massachusettsi tehnoloogiainstituudi.

Ta alustas MIT 1935 ja neli aastat pärast uuringu, mis on saadud tema B.Sc. 1939. Ta läks seal õppima matemaatikat, kuid kuigi ta leidis kursused lihtne, sai üha enam mures võtmiseks ja vähesus, mis iseloomustab muidugi sel ajal. Ta luges Eddington 's Matemaatiline relatiivsusteooria, samal ajal kui tema esimese õppeaasta ning leidis, et see, mida ta tahtis matemaatika. Tema matemaatika õppejõud esitas talle, et üks ei matemaatika enese nii Feynman muutunud kursused, võttes elektrotehnika. Väga kiiresti ta muutus uuesti, seekord tungimist füüsika. On huvitav mõelda, et oli Feynman võtta matemaatika kursuse Cambridge mida Hoyle oli umbes samal ajal, oleks ta leidnud täpselt, mida ta tahtis.

Füüsika muidugi, et Feynman võttis MIT ei olnud tavaline pirn. Ta võttis Sissejuhatus teoreetilise füüsika klass on mõeldud magistriõppe üliõpilastele, oma teisel aastal. Ei olnud loomulikult kvantmehaanika, teema Feynman oli väga innukalt õppida, et koos kolleeg bakalaureuse-, TA Welton, hakkas ta lugema olemasolevate tekstide kevadel 1936. Tulles tagasi oma kodudesse suvel 1936 kaks vahetatud seeria tähelepanuväärne tähti kui nad püüdsid arendada versioon ruumi-aega, kui (tsitaat ühest tähed - vaadake):

... elektriliste nähtuste [on] tulemus mõõdik on ruumi sama moodi, et gravitatsiooniline nähtused.

By 1937 Feynman lugesin Dirac 'i põhimõtteid kvantmehaanika ja nägi, kuidas tema väga originaalseid ideid paigaldamiseks Dirac' i lähenemine. Tegelikult Dirac oli teadlane, kes Feynman arvostetuimmaksi kogu oma elu.

Me eespool mainitud Feynman läks koju oma puhkuse. Tegelikult taotles ta suvel töökohtade Bell Telephone Laboratories igal suvel, kuid oli alati keeldunud positsiooni, kuigi kõrgeim soovitusi. Kuigi see ei saa kunagi olnud, tundub, ei ole muul põhjusel, et ta oleks keeldunud muud, kui et ta oli juut.

Nagu ta lähenes lõppu tema tähelepanuväärne neli bakalaureuse aastat MIT ta hakkas mõtlema õpivad oma doktorikraadi. Kuna ta oli nii õnnelik MIT ka arvata, et see on juhtiv asutus, pöördus ta pea füüsika, John Slater, paludes, et ta viibib võtta Ph.D. suund. Slater ütlesin talle, et tema enda hea oli liikuda ja ta soovitas Princeton.

Vaatamata isikliku soovitusena, et Harry Smyth Princetoni saadud Slater ei olnud selge, et Feynman oleks vastuvõtt. Ta oli parim klassi füüsika ja matemaatika, et keegi oli näinud, kuid teisest küljest oli ta põhja lähedale ajaloo, kirjanduse ja kunstiga. Ta oli üks teine asi läheb tema vastu - nimelt, et ta oli juut. Smyth wrote:

Kas Feynman juudi? Meil ei ole mingit kindlat reeglit juudid, vaid peab säilitama nende osakaalu meie osakonnas suhteliselt väikesed, sest on raske asetada need.

Pärast täiendavaid kirju Slater, Feynman kiitis Princeton. Tema doktoritöö töö Princetoni oli jälgima John Wheeler, ja pärast leida Esimene probleem, et Wheeler andis talle üsna juhitamatu, läks ta tagasi ideid ta oli mõelnud samal ajal MIT. Esimese seminari, et ta andis Princetoni oli publik mis sisaldas Einstein, Pauli ja von Neumann. Pauli ütles lõpus:

Ma ei usu, et see teooria võib olla õige ...

Tagasivaates Feynman arvasin, et Pauli peab näinud raskused üks kord pärast Feynman oli pikka aega tööd selle nimel, ka tema arvas, et see ei olnud rahuldav. Kuid ta jätkas: arendada uut lähenemist kvantmehaanika kasutades põhimõtet vähemalt tegevust. Ta asendas laine mudel electromagnetics of Maxwell koos mudeli, mis põhineb osakeste vastasmõju paigutada ruumi-aega. Gleick kirjutab:

See oli Richard Feynman lähenemas hari oma volitusi. Kakskümmend kolm ... ei olnud füüsik maa peal, kes võivad mängu tema ülevoolav käsu üle kohalike materjalide teoreetiline teadus. Tegemist ei olnud ainult rahastamisprogrammi matemaatika (kuigi ta oli saanud selgeks ... et matemaatiliste masinate väljuvas Wheeler-Feynman koostöö oli lisaks Wheeler enda võimet). Feynman tundus olema hirmutav lihtsust aine taga võrrandeid, nagu Einsteini samas vanuses, nagu nõukogude füüsik Lev Landau - kuid mõned teised.

Ta sai doktorikraadi Princetoni aastal 1942, kuid enne selle aja Ameerika Ühendriigid on kantud II maailmasõda.

Feynman töötas aatomi pommi projekti Princetoni Ülikoolis (1941-42) ja seejärel Los Alamose (1943-45). Kui ta oli pöördunud jooksul tema viimase aasta teadustöö osa võtta projekti tema esimene reaktsioon oli väga kindel ei ole, sest ta on jõudmas lõppjärku tööd oma väitekirja ajal:

... Ma läksin tagasi oma väitekirja - umbes kolm minutit. Siis hakkas tempo põrand ja mõelda asja. Sakslased olid Hitleri ja võimalust arendada aatomi pommi oli ilmselge, ning võimalus, et nad arendada enne, kui me ei olnud väga suur ehmatus.

Feynman alustas tööd Manhattani projekti Princetoni arendada teooria, kuidas eraldi uraan-235 alates Uraan 238, samal ajal kui tema doktoritöö juhendaja Wheeler läks Chicago tööd Fermi esimese tuumareaktori. Wigner, et Wheeler puudumisel, teatas Feynman kirjutada üles oma doktoritöö ja pärast Wheeler ja Wigner läbi töö, mida ta sai doktorikraadi juuni 1942.

Feynman oli raske isiklik probleem hetkel. Tema tüdruksõbra aastaid, Arlene Greenbaum, oli diagnoositud tuberkuloos ja tema pere vastu oma abielu. Veidi aja pärast sai ta doktorikraadi Feynman abielus Arlene ilma pere kohal. Varsti pärast abiellumist Feynman läks äsja ehitatud Los Alamose saidi töö aatomi pommi projektis. Tema tähelepanuväärne võimeid kiiresti viinud teda nimetati juhina teoreetiline jaotus. Arlene suri aastal 1945 vahetult enne esimese katse pomm. Feynman oleks abielluda kaks korda rohkem ja on kaks last koos oma kolmanda abikaasa.

Pärast II maailmasõda, sügisel 1945, Feynman nimetati professor teoreetilise füüsika Cornell University. Algul ta pühendus õpetamisele ja panna oma teadustöö kõrvale. Rõhk töö Los Alamose koos isikliku stressi vaadates oma naise tervisele väheneb, oli teinud oma töö. Ta kirjutas:

Kui olete õpetamise klass, võite mõelda elementaarsed asjad, et te teate väga hästi. Need asjad on selline lõbus ja veetlev. Ta ei tee mingit kahju mõelda neid jälle. Kas on parem esitada need? Elementaarsed asjad on lihtne mõelda, kui te ei tea uut mõtlemist, mingit kahju teha, mida sa sellele mõelnud enne kui on piisavalt hea klass. Kui te ei mõtle midagi uut, sa oled pigem rõõmus, et teil on uus viis, kuidas vaadata.

Ta sai pakub ametikohtade teistes ülikoolides, kuid arvas, et muud kui teadlane ei suutnud ta isegi kaaluda neile. Äkki soovi alustada teadusuuringuid, tabas teda taas ja ta naasis kvant teooria electrodynamics et ta töötab enne II maailmasõda.

Aastal 1950 Feynman vastuvõtt positsiooni professor teoreetilise füüsika California Institute of Technology. Kuna ta on juba planeeritud teadustööks võetavale puhkusele enne saanud pakkuda, ta suutis korraldada kulutada esimese kümne kuu jooksul tema uue ametikoha Brasiilia. Ta jäi Cal Tech ülejäänud karjääri, mida nimetatakse Richard Chace Tolman professor teoreetilise füüsika seal 1959.

Feynman peamine panus oli kvantmehaanika, mis järgneb töö doktoriväitekirja. Ta tutvustas diagrammid (nüüd nimega Feynman diagrammid), mis on graafilise analooge matemaatilisi avaldisi vaja, et kirjeldada käitumist süsteemid toimiksid osakesi. Ta pälvis Nobeli auhinna aastal 1965 koos Schwinger ja Tomonoga:

... põhi töö kvantelektrodünaamikast, sügava-kündmine tagajärjed füüsika elementaarosakeste.

Muud tööd osakese spinn ja teooria "partons", mis viis praeguse teooria kvarkide oli põhjapanev ellurakendamine mõista elementaarosakeste füüsika.

Aasta alguses 1979 Feyman tervis oli halvenenud ja ta oli kirurgiliselt maovähi. See oli väga edukas ja tema arstid arvasid, et ta ei kannata kordumist. Pärast tema taaskasutamise ta nautis tähelepanu keskpunktis on tuntud avaliku elu tegelane, roll, mis oli suurem kui raamat oli üllatus bestselleri. Tema lõplik peamine ülesanne oli liikmena asutatud komitee, et uurida põhjusi plahvatusoht kosmosesüstik Challenger teisipäeval 28. jaanuaril 1986. Põnev lugu teaduse ja poliitika käesoleva uurimise puhul on öeldud, Feyman enda sõnad. See oli väga raske aeg Feyman sest kogu uurimise tema tervis oli halvenenud. Near end of 1987 vähi leiti jälle oma kõhu. Pärast tema surma, Chandler kirjutas 17. veebruaril 1988:

Feynman, kes suri University of California Los Angeles Medical Center pärast kaheksa-aastast võitlust kõhu vähk, oli populaarne ja energiline õppejõud, kes hoolimata oma haigusest, jätkas õpetavad California Tehnoloogiainstituudi kuni kaks nädalat tagasi.

Feynman raamatud on palju täitmata need, mis arenes välja Loengukursused. Näiteks kvantelektrodünaamikast (1961) ja teooria põhiprotsesside (1961), Feynman Loengud Füüsika (1963-65) (3 köidet), Character of Physical Law (1965) ja QED: Strange Theory of Light and Matter (1985).

In Gleick kirjeldatud Feynman lähenemisega teadus:

Nii palju tema tunnistajad täheldatud äärmine vabadus oma lendu mõtte, kuid kui Feynman rääkis oma meetodeid ei ole vabadus, kuid piirang ... For Feynman sisuliselt teadusliku kujutlusvõime oli võimas ja peaaegu valus reegel. Mida teadlased luua peab vastama tegelikkusele. See peab vastama, mis on juba teada. Teaduslik loovust, ta ütles, on fantaasia ahistavaks ... Reeglid harmooniline progresseerumise näha Mozarti puuri kui järeleandmatut nagu sonett tegi Shakespeare. Nagu järeleandmatut ja vabastav - hiljem kriitikud leidnud looja geenius aastal vastusena struktuuri ja vabadus, täpsus ja leidlikkust.

Feynman saanud palju kinni oma tööd. Ta valiti Ameerika Physical Society, American Association for the Advancement of Science, National Academy of Science, ja Royal Society of London. Vahel auhindu ta sai oli Albert Einstein auhind (1954) ja Lawrence auhind (1962).

Mis Feynman olemus, teda on kirjeldatud järgmiselt:

Ta oli laialt tuntud oma rahuldamatu uudishimu, õrn wit, särava mõistuse ja vallatu temperament.

Gleick kirjeldab teda kui:

... mystifyingly geniaalne on arvutamise, kummaliselt asjatundmatu kirjanduse, kirglik.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland