Matemātiķu

Laika līnija Fotogrāfijas Nauda Markas Skice Meklēt

Niels Henrik David Bohr

Dzimšanas datums:

Dzimšanas vieta:

Datums nāves:

Vietu nāves:

7 Oct 1885

Copenhagen, Denmark

18 Nov 1962

Copenhagen, Denmark

Prezentācija Wikipedia
UZMANĪBU - automātiska pārrēķināšana no angļu versija

Niels Bohr 's tēvs bija Christian Bohr un viņa māte bija Ellen Adler. Christian Bohr tika piešķirts doktora grāds fizioloģija no Universitātes Kopenhāgenā 1880 un 1881 viņš kļuva par Privatdozent universitātē. Late tajā pašā gadā viņš precējies Ellen, kurš bija meita David Adler, ebreju politiķis ar augstu stāvokli Dānijas politisko un komerciālo dzīvi. Kristiešiem un Ellen bija trīs bērni. Gados vecākais bija Jenny dzimis 1883 ir savrupmāju, kas David Adler bija pieder pretējā Christiansborg Castle ja Dānijas Parlaments sestdiena Ellen māte bija turpināja dzīvot šajā mājā pēc tam, kad viņas vīrs David Adler nomira 1878 un Ellen bija aizgājuši atpakaļ uz dzimtajai mājās ir viņas bērnu. Divus gadus vēlāk Niels dzimis viņa mātes 25 th birthday tajā pašā stalts mājās, Ellen atkal ir atgriezies viņas mātes māja piedzimšanas viņas bērnu. Trešais bērns ģimenē, kurš devās, lai kļūtu par slavenā matemātiķa, bija Harald Bohr, kas bija divus gadus jaunāks par Niels.

Kad Niels tikai dažus mēnešus vecs viņa tēvs Christian tika iecelts par lektors, lai veiktu amata left brīvs ar nāvi Peter Panum, profesora fizioloģiskos Universitātes Copenhagen, un īss, bet vēlāk ģimene pārcēlās uz Panum's profesora māja Kopenhāgenā.

Kennedy raksta:

Niels, Harald, un viņu vecākiem māsu, Jenny, uzaudzis kādā kultivētas un stimulējot mājās. No savas agrāk dienās tie bija pakļauti pasaules ideju un diskusiju, pretrunīgu viedokļu racionāli un labas temperedly pārbaudītas, un tās izstrādājusi attiecībā uz visiem, kas meklē dziļākas zināšanas un izpratni.

Oktobrī 1891 Niels ievadījusi Grammelholms skolā. Viņš apmeklē šo skolu, kā arī viņa brālis Harald, viņa pabeigta vidējā izglītība, ņemot viņa Studenterexamen 1903. Viņš bija arī skolā, nekad nav izcili, kas parasti nāk trešā vai ceturtā, kas klasē apmēram 20 skolēniem. Ja viņš patiešām excelled pie pakļaut to bija, iespējams, pārsteigums, fiziskā izglītība. Viņš bija lielisks futbolists, bet ne tik labi, kā viņa brālis Harald kurš uzvarēja sudraba medaļu playing soccer Dānijai. Niels izdarīja dažas labi draugi, kamēr skolā, bet viņa labāko draugu visā viņa dzīvi, bija viņa brālis Harald.

Laikā viņa pēdējo divu gadu laikā skolā Niels specializējies matemātikā un fizikā. Ir, protams, daži pierādījumi, ka viņš drīz saprata, ka matemātikas skolotāja nebija tik laba, a satveriet par tēmu, kā viņš būtu, un ka viņš kļuva nedaudz frightened viņa izņēmuma skolēnu Bohr. Fizikas pārāk Bohr pētīta tekstus pirms klases atrast kļūdas tiem. Tā bija viņa tēvs, vairāk nekā viņa skolas skolotāji, kas iedvesmoja viņš pētījumi matemātikā un fizikā. Viņš wrote in 1922:

Mani ieinteresēta pētījumā fizikas bija awakened kamēr es vēl bija skolā, lielā mērā pateicoties ietekmē manu tēvu.

Bohr studējis Kopenhāgenas Universitātes kura pamata viņš ieradies 1903. Studējis fiziku kā viņa galvenais priekšmets, bet ņēma matemātiku, astronomiju un ķīmiju kā sīkas priekšmetos. Viņš bija mācīts fizikā kristiešu Christiansen un filozofiju ar Harald Hoffding. Viņš bija zināms abiem daudzus gadus, jo tie bija tuvu draugu ar viņa tēvs un bija izpildīti, kas ir daļa no regulāri diskusiju grupas, gan ar brāļiem Niels un Harald Bohr piedalīties, tiklīdz tie bija vecās pietiekami ieguldījumu. Bohr tika mācīta matemātika universitātē ar Thorvald Thiele.

Universitātē Bohr nevarēja izpildīt fizikas eksperimentiem, jo nebija fizikas laboratorijā. Tomēr viņa tēvs bija fizioloģijas laboratorijā un viņa pirmā grāmata apraksta eksperimentālu darbu fizikā kuru viņš ir veicis minētajā laboratorijā. Viņš diktē papīra savam brālim Harald. A fellow students wrote of Niels un Harald:

Abi ir nedalāmas. Man nekad nav zināms, lai iedzīvotāji būt tik tuvu, jo tie ir.

Šis dokuments ir vienīgais, ka Bohr wrote apraksta eksperimentu, ko viņš bija veikta. Ar to viņš izcīnīja zelta medaļu par 1906 no Dānijas Karaliskās Zinātņu akadēmijas viņa analīzi vibrāciju ūdens strūklu, lai noteiktu, virsmas spraiguma. Viņš saņēma viņa maģistra grādu Universitātes Kopenhāgenā 1909 un viņa doktora maijā 1911 par thesis tiesības Pētījumi par elektronu teorija metālus. Tas bija tēze balstās uz klasisko fiziku un kā tādi noteikti nav, lai izskaidrotu noteiktus ietekmi. Bohr wrote šajā darbā:

Tas, šķiet, nav iespējams, šajā attīstības stadijā elektronu teorijas, lai izskaidrotu magnētiskās īpašības organizācijas no šīs teorijas.

Bohr veltīta viņa disertācija uz atmiņas viņa tēva, kurš miris no sirdslēkmes dažus mēnešus agrāk gada februārī 1911. Ar šo laika Bohr nodarbojās ar Margrethe Norlund. The pair precējies par 1 augusts 1912 un Richard Courant, runāšana pēc Bohr nāves, bija to teikt par viņu laulības:

Daži cilvēki ir spekulējis par laimīgo apstākļi, kas apvienoti, lai padarītu Niels tik veiksmīgi. Es domāju, ka sastāvdaļu viņa dzīvi nekādā jautājumos chance, bet dziļi iesakņojušies struktūru viņa personības ... Tas nebija luck, bet nopietnu ieskatu, kā rezultātā viņam atrast jauniem gadiem viņa sieva, kas, kā mēs visi zinām, bija šāda izšķiroša nozīme, lai viņa visu zinātnisko un personisko darbību iespējams un harmoniskai.

Bohr piestiprina Carlsberg fonda ceļojumu dotāciju maijā 1911, un pēc tam, kad tas pieņemts, devās uz Angliju septembrī 1911 pētīt ar Sir JJ Thomson at Cambridge. Viņam bija paredzēts tērēt visu savu studiju periodu Cambridge, bet viņš nav galā arī ar Thomson tā, pēc tikšanās ar Ernest Rutherford in Cambridge decembrī 1911, Bohr pārvietots uz Victoria University, Manchester (tagad University of Manchester) in marts 1912. Laiks bija ļoti nejauša, jo neilgi pirms Bohr un Rutherford izpildīti, Rutherford bija publicējusi liela apjoma darbus, kas parāda, ka lielāko daļu masa uz atoma dzīvojis kodols.

In Manchester Bohr strādāja ar Rutherford's grupu struktūru, atomam. Rutherford kļuva Bohr lomu modeli, gan par savu personīgo un zinātnisko kvalitāti. Izmantojot kvantu ideju dēļ Planck un Einšteina, Bohr conjectured ka atoma varētu pastāvēt tikai atsevišķu kopumu stabila enerģijas valstīm. Ievērojams pierādījumu šodien Bohr zinātnes progress, jo tas atbilda bieži kopā ar savu brāli Harald. Viņš rakstīja Harald gada 12 jūnijs 1912:

Jūs varat iedomāties, tā ir naudas sods būt šeit, kur ir tik daudz cilvēku to talk with ... un tas ar tiem, kuri zina visvairāk par šīm lietām, un profesors Rutherford veic šādu dzīvīgu interesi par to, ka viņš uzskata, ka ir kaut collas In Pēdējos gados viņš ir izstrādājis teoriju par struktūru atomu, kas, šķiet, ir diezgan nedaudz vairāk stingri dibināta par visu, kas ir pastāvējušas līdz šim.

Nedēļu pēc tam, kad rakstot šo vēstuli, 19 June, Bohr tika ziņots par progresu, lai Harald:

Varbūt man ir noskaidrots mazliet par struktūru atomiem. Nerunājam par to, lai ikviens, kas citādi es nevarēju rakstīt Jūs par to, lai tuvākajā laikā. ... Jūs saprotat, ka es vēl ir nepareizi, bet tas nav izstrādāta pilnībā vēl (bet es nedomāju, ka tā nepareizi). ... Ticiet man, es esmu ieinteresēts, lai pabeigtu to steidzos, un to darīt, man ir veikti pāris dienām off no laboratorijas (tas arī ir noslēpums).

Līdz 13 jūlijs viņš wrote:

Things norisinās diezgan labi, lai es domāju, man konstatēja, dažas lietas, bet, kas ir pārliecināti, man nav tik ātri strādāt tiem, kā man bija stulba domāt. Es ceru, ka ir maz papīra gatavs un parādīt to Rutherford pirms es atvaļinājumu, un es esmu tik aizņemta, so busy.

Lai gan Rutherford un Bohr bija pilnīgi atšķirīgas personības, viņiem koplietojamie milzīgu entuziasmu fizikas un tās arī patika otru personīgi. Tomēr attiecības nekad nav bijis diezgan, ka tuvu draugu kopš Bohr vienmēr redzēja Rutherford par savu skolotāju. Tās atbilda No brīža, kad tās tikās 1911 līdz 1937, gada, Rutherford nāvi.

Gada 24 jūlijs 1912, ar viņa raksts vēl nav pabeigtas, Bohr left Rutherford grupā in Manchester un atgriezās Copenhagen turpināt attīstīt savu jauno teoriju no atoma, pabeidzot darbu 1913. Tajā pašā gadā viņš publicēja trīs dokumenti būtiska nozīme teorijā par atomu struktūru. Pirmais raksts bija ūdeņraža atoms, nākamie divi par to, kā strukturēt atomiem smagāks nekā ūdeņradi. Šajos dokumentos Bohr:

... izklāstīts viņa startling mēģinājums apvienot aspektiem klasiskā fizika ar jēdzienu Planck 's quantum darbību. ... Trīs slavenā dokumentos ... veidojas pamats Bohr pirmstermiņa reputāciju. Viņa darbu, kaut arī ne uzreiz piekrita visi intrigued viņa contemporaries un padara to apzinās, ka jauns veids aprakstot notikumus atomu līmenī. The Bohr atoma, lai gan tā ir aizstāta zinātniski, saglabājas pat šodien apziņā daudzus cilvēkus kā spilgts tēls, ko atomiem izskatās un simbolu fizikas.

Gada jūlijā 1913 Bohr tika iecelts kā docents Kopenhāgenā. Tomēr tas nebija situācija, kas prieku viņam, jo viņš nevarēja turpināt stils matemātiskā fizika, kurā viņš tika attīstās. Gada 10 1914 viņš rakstīja departamenta Educational lietas:

Parakstītājs uzņemas brīvību petitioning departamentā, lai panāktu dibināšanas a professorship teorētiskās fizikas universitātē, un papildus, iespējams uzticēt man ar šo pozīciju.

Tas bija treknrakstā pārvietoties, bet Bohr's jau augsta reputācija nozīmē, ka viņam būtu jāņem nopietni. Fakultāte universitātes ieteica viņam krēslu teorētiskā fizika, bet departamenta Educational komiteja nolēma nekavējoties apstiprina post. , Protams, 1914 reizes bija neskaidras un Bohr saprata, ka nav ātru lēmumu iespējams. Tādēļ viņš bija prieks pieņemt piedāvājumu, Rutherford pievienoties viņa Manchester grupu kā Schuster Reader. Viņš varētu būt Manchester uz gadu, paredzot, ka viņa vadībā teorētiskā fizika Kopenhāgenā būtu jāapstiprina, tad. Uzliesmojuma Pasaules kara, bet viņš bija atvaļinājumā, kas Tyrol pirms ieceļošanas Manchester veicis braucienu ļoti grūti, bet viņš un viņa sieva ieradās Manchester oktobrī 1914 Ħemot nopeldējuši ap ziemeļiem no Skotijas ar smagas vētras ceļā.

Bohr bija Manchester ilgāk, kā viņš varētu kopš viņa vadībā tika neapstiprinās gada aprīlī 1916. Tomēr tas bija ļoti produktīvs un laimīgu periodā. Pais raksta:

, Kas ir agrīnā vasarā 1916 ar Bohrs atpakaļ uz Dāniju. Pirms četriem gadiem Bohr pametušas Manchester pilns ar aizraujošu, bet nesagremots idejas par atomam. Tagad viņš atkāpās kā kapteinis, ka jomā, kā profesors Kopenhāgenas, ar viņa sieva, kas bija gaida savu pirmo bērnu viņa pusē.

In 1917 Bohr tika ievēlēts Royal Danish Academy of Sciences, un viņš sāka plānu, Institute of Theoretical Physics Kopenhāgenā. Tas tika radīts, lai viņu, un no tās atvēršanas 1921.gadā viņš kļuva par tās direktoru, nostāju viņš tur pārējās viņa dzīvē:

Šis institūts drīz kļuva par Makaha par teorētisko fiziķi no visas pasaules, un pēc tam, kad 1933 patvērums par labu daudziem zinātniekiem, kas bija aizbēguši no Hitlera Vāciju. Viņu sociālais centrs bija savrupmāju "Gamle Carlsberg", ņemot vērā valsts, ko dibinātājs labi pazīstamas alus darītava un nonāk Niels Bohr rīcībā in 1932. Lūk, ar mātes aprūpi Bohr's beautiful sieva, Margrethe ... studentiem un stipendiātiem visu tautu savākta ēst un runāt un klausīties mūziku, un bieži vien sēdēt diezgan burtiski pie kājām Bohr, cenšoties catch viņa apstrīd uzstāšanos, smalkas komentārus un maigu jokiem runā viņa soft Danish balsi.

Bohr vislabāk pazīstami izmeklēšanas atomu struktūru, kas minēti iepriekš, un arī darbs ar radiācijas, kuri ieguva viņam 1922 Nobela prēmiju fizikā. Viņš sniedza lekciju par darbu, par kuru viņš tika piešķirta balva par 11 decembris 1922 Stokholmā. Viņš runāja atomu stabilitāti un elektrodinamiski teorija sniedzot pārskatu par izcelsmes kvantu teorijā, ūdeņraža spektra, kas izskaidro attiecības starp elementiem. Viņa skaidrojums aptvēra absorbcijas un uzbudinājums spektrālo līniju un sarakste princips, kas viņš bija izklāstīts trīs grāmatas par kvantu teorija spektri starp 1918 un 1922.

In 1923 Bohr apkopot idejas:

Neskatoties uz pamattiesību aiziešanu no idejas klasiskās teorijas Mehānikas un elektrodinamikas iesaistītas šajos postulē, ir iespējams izsekot savienojums starp starojuma, ko emitē atomu un kustības daļiņas, kas uzrāda tālejošu analoģijas, ka apgalvoja klasiskā idejas izcelsmes starojums.

Quantum mechanics var teikt, ka tā ir ieradušies 1925 un divus gadus vēlāk Heisenberg paziņoja viņa nenoteiktības principu. In sanāksmi Komo north Italy septembrī 1927 Bohr izteikt savu papildinātības principu, kas deva fizisku interpretāciju Heisenberg 's nenoteiktību attiecībās. Viņš ierosināja papildināmību uztvere un attēlus, daļiņu viļņu, konjugātu mainīgie, quantum attīstība - klasiskais mērījumi utt kā fundamentāli jaunu interpretāciju pamatus kvantu teorijā. Bohr idejas par papildināmību ir pilnībā izvērtēt.

Bohr domāja, ka viņa ideja par papildināmību varētu būt nozīmīga loma jomās, kas nav kvantu fizikas un viņš strādāja par šīs idejas visu atlikušo viņa dzīvi. Viņš uzskata, pieteikumus bioloģiju, psiholoģiju un epistemoloģijas. Ir ierosināts, ka ideja par papildināmību nāca no ārpuses fizikas, daži apgalvojot, ka saknes, ideja nāca no sarunām ar viņa tēvs, Christiansen un filozofs Hoffding kad viņš vēl bija skolā. Citu, piemēram, Pais in, sniedz pārliecinošus argumentus, lai pierādītu, ka Bohr nebija apzināti ietekmē Hoffding filozofija.

Tika Bohr domām, kvantu teorijā, kas tika beidzot kļūt pieņemts. Einstein izsaka nopietnas šaubas par Bohr interpretāciju un Bohr, Einšteins un Ehrenfest izlietotās daudzas stundas dziļā diskusijā, bet Bohr viedoklim dominēja. Bohr izsaka šo viedokli, ka:

Pierādījumus, kas iegūti dažādos eksperimentālos apstākļos nevar comprehended ar vienu attēlu, bet ir jāuzskata par papildu tādā nozīmē, ka tikai kopumam parādību izplūdi iespējamo informāciju par objektiem.

HBG Casimir wrote apraksta to, kas tas bija, piemēram, strādājot ar Bohr viņa institūts:

Pat Bohr kas koncentrēta daudz intensīvāka, un bija vairāk uzturas jaudas nekā jebkurš no mums, meklēja relaksācija krustvārdu Puzzles, sporta un asprātīgs diskusijas.

Bohr citiem lielākie ieguldījumi, papildus kvantu teorijā, ietver viņa teorētisko aprakstu, elementu periodiskā ap 1920, viņa teorija atoma kodolā ir saliktas struktūras 1936, un viņa izpratni par urāna kodoldalīšanās attiecībā uz izotopu 235 in 1939.

In 1937 Bohr, viņa sieva un viņu dēls Hans, kas pasaules ceļojums. Viņi devās uz ASV, Japānā, Ķīnā un PSRS. Tajā pašā gadā viņš piedalījās Rutherford's funeral in Westminster Abbey in London, kurā pārvietojas runa:

Kad es pirmo bija privilēģija strādāt ar savu personīgo iedvesmas viņš jau bija fiziķis no lielākajiem slava, tomēr viņš bija tad, un vienmēr palika, atveriet uzklausīt to, ko jaunais cilvēks bija viņa prātā. ... The thought of viņam vienmēr būs mums vērtīgs avots iedrošinājumu un stingrība.

Bohr, lai gan viņš bija christened kas Christian Church, bija ebreju izcelsme viņa dzimtajā pusē, un tā, kad nacistu okupētajā Dānijā 1940, viņa dzīve kļuva pārsniedz grūti. Viņš bija izvairīties 1943 by tiek veikti, lai Zviedrija ar zvejas laiva. No turienes viņš nolido uz Angliju, kur viņš sāka darbu pie projekta, lai izveidotu kodoldalīšanās bumbu. Pēc pāris mēnešiem viņš ar Lielbritānijas pētījumu grupu, kas Los Alamos ir Amerikas Savienotajās Valstīs, kur tie turpināja darbu pie projekta.

Tomēr Bohr bija norūpējusies par kontroli kodolieročus un no 1944 viņš mēģināja pārliecināt Churchill un Roosevelt, kas ir nepieciešama starptautiskā sadarbība. Viņš rakstīja sabiedrisko vēstuli ANO 1950 apgalvojot racionālu, mierīgu atomu politiku:

Cilvēces nāksies saskarties ar draudiem bezprecedenta raksturs, ja vien laikus, pasākumus var veikt, lai novērstu a postošas konkurenci šādos briesmīgs bruņojuma un izveidot starptautisku kontroli pār ražošanu un izmantošanu jaudīgu materiāliem.

Bohr's dēls Aage arī kļuva fiziķis un dalītu Nobela prēmiju fizikā 1975. (Tas ir tikai viens piemērs slavenā zinātnieki tajā pašā saimē. Others ir Van Vlecks kā arī Braggs un Madame Curie un viņas meita Irene Joliot.)

Bohr saņēma pirmo ASV atomu mieram Award 1957. Viņš mira no sirdslēkmes savā mītnes 1962, un pēc šo zinātnieku un vadošos pasaules pievienojās izmaksāšanā tributes viņam. President Kennedy wrote (skat., piemēram):

Amerikāņu zinātnieki, pat visi Amerikas pilsoņiem, kuri zināja Doctor Bohr vārdu un viņa lielo ieguldījumu, ir ievēroti un venerated viņam vairāk nekā divas paaudzes ...


Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland