Matemātiķu

Laika līnija Fotogrāfijas Nauda Markas Skice Meklēt

Albert Einstein

Dzimšanas datums:

Dzimšanas vieta:

Datums nāves:

Vietu nāves:

14 March 1879

Ulm, Württemberg, Germany

18 April 1955

Princeton, New Jersey, USA

Prezentācija Wikipedia
UZMANĪBU - automātiska pārrēķināšana no angļu versija

Around 1886 Albert Einstein sākās viņa skolas karjeru Munich. Tāpat kā viņa vijole stundas, kuru viņš bija vecumā no sešiem līdz trīspadsmit gadu vecumam, viņš bija arī reliģisko izglītību mājās, kur viņš tika mācīta jūdaisms. Divus gadus vēlāk viņš ieceļojis Luitpold ģimnāzija, un pēc šīs viņa reliģisko izglītību tika skolā. Studējis matemātika, jo īpaši calculus, sākot ap 1891.

In 1894 Einstein ģimene pārcēlās uz Milānu, bet Einstein palika Munich. In 1895 Einstein failed eksāmenu kas ļautu viņam studiju diploms, kā electrical engineer pie Eidgenössische Technische Hochschule Cīrihē. Einšteins atteicās no Vācijas pilsonību 1896 un bija jābūt stateless jau vairākus gadus. Viņš nav pat pieteikties Šveices pilsonības, līdz 1899, pilsonība tiek piešķirta 1901.

Pēc bankrotējošā of ieejas eksāmenu uz ETH, Einstein apmeklēja vidusskolu at Aarau plāno izmantot šo maršrutu ievadiet ETH Cīrihē. Atrodoties Aarau viņš rakstīja par eseju (kam bija tikai dots nedaudz virs pusi zīmju!), Kurā viņš rakstīja par savu nākotnes plānus, skatiet:

Ja es būtu labu laimi nodot manu eksāmenos, es dotos uz Zurich. Es tur paliek uz četriem gadiem, lai pētījums matemātikā un fizikā. Es iztēlojos sevi kļūst par skolotāju šīm filiālēm, kā arī dabas zinātņu, izvēloties teorētiskā daļa no tiem. Šeit ir iemesli, kuru dēļ mani uz šo plānu. Galvenokārt, tā ir mana disposition par abstraktu un matemātisko domu, un mani trūkst iztēles un praktisko spēju.

Tiešām Einstein izdevies ar savu plānu, absolvējot 1900 par skolotāju matemātikas un fizikas. Viens no viņa draugiem ir ETH bija Marcel Grossmann, kas bija tās pašas klases, kā Einstein. Einšteins mēģināja saņemt pastu, rakstot Hurwitz, kas notika dažus cerības stāvoklī, bet nekas nāca no tā. Trīs no Einstein's fellow studenti, tostarp Grossmann, tika iecelts palīgi ir ETH Cīrihē, bet skaidri Einstein nebija pietiekami daudz iespaidu un vēl 1901 viņš rakstiski apaļas universitātes cerībā iegūt darbu, bet bez panākumiem.

Viņš bija izdevies izvairīties no Šveices militārais dienests, pamatojoties uz to, ka viņš bija dzīvoklis kājām un varikozas vēnām. By mid 1901 viņš bija pagaidu darba par skolotāju, teaching mathematics at Tehniskās High School in Winterthur. Aptuveni šajā laikā viņš rakstīja:

Man ir atdotajam centienus nokļūt universitātes ...

Vēl viens pagaidu nostāju mācīšana privātā skolā Schaffhausen jāievēro. Tad Grossmann 's tēvs mēģināja palīdzēt Einstein atrast darbu iesakot viņam direktors patentu biroju Bern. Einstein tika iecelts par tehnisko ekspertu trešās klases.

Einšteins strādāja šajā patentu birojs no 1902 līdz 1909, kam ir pagaidu amats, kad viņš pirmo reizi tika iecelts, bet līdz 1904 pozīcijas tika veikta pastāvīgi un jo 1906 viņš bija popularizēt tehnisko ekspertu otrajā klasē. Lai gan Bernes patentu birojs viņš pabeidzis pārsteidzošs klāstu teorētiskā fizika publikācijas, raksta ar savu brīvo laiku nesaņemot ciešu kontaktu ar zinātnisko literatūru vai kolēģiem.

Einšteins ieguva doktora grādu no University of Zurich 1905 par disertāciju par jaunu noteikšanas molekulāro izmēriem. Viņš veltīta disertācijas līdz Grossmann.

Saskaņā ar pirmo no trim dokumentiem, visas rakstīts 1905, Einstein pārbaudīja fenomens atklāto Max Planck, saskaņā ar kuru elektromagnētiskā enerģija, šķiet, ir emitētas no avota objektiem diskrētām daudzumos. Enerģijas šo Quanta bija tieši proporcionāls biežumu starojumu. Tas, šķiet, ir pretrunā ar klasisko elektromagnētisko teoriju, kas balstās uz Maxwell 's vienādojumu un likumiem thermodynamics, kas pieņemts, ka elektromagnētiskā enerģija sastāvēja no viļņiem, kas var saturēt nelielu daudzumu enerģijas. Einstein izmanto Planck 's kvantu hipotēzi, lai raksturotu elektromagnētisko starojumu ar gaismas.

Einstein otrā 1905 grāmatā, kas ir šodien sauc par speciālo relativitātes teoriju. Viņš balstīja savus jaunu teoriju par reinterpretation no klasisko principu relativitāti, proti, ka likumi fizikā bija jābūt ar tādu pašu formu jebkurā modeli. Kā otrais pamattiesību hipotēzi, Einstein ka ar gaismas ātruma palicis nemainīgs visu rāmji atskaites, kā prasīts Maxwell 's teorijā.

Vēlāk, 1905 Einšteins parādīja, masas un enerģijas bija līdzvērtīgas. Einstein nebija pirmais ierosināt visas speciālo relativitātes teoriju. Viņa ieguldījums ir vienojoša important daļas klasiskā mehānika un Maxwell 's elektrodinamikas.

Trešais no Einstein dokumentus 1905 attiecīgajām statistikas mehānika, jomā, kas bija izpētījis Ludwig Boltzmann un Josiah Gibbs.

Pēc 1905 Einstein turpināja darba jomās, kas aprakstīts iepriekš. Viņš sniedza nozīmīgu ieguldījumu kvantu teorijā, bet viņš vēlējās paplašināt speciālo relativitātes teoriju parādību iesaistot paātrinājumu. Galvenais parādījās 1907 ar līdzvērtības principu, kurā gravitācijas paātrinājums notika to nevar nošķirt no paātrinājuma, ko rada mehāniskiem spēkiem. Gravitācijas masa tika identisks inerciālo masu.

1908 Einšteins kļuva lektors University of Bern pēc iesniedzot savu habilitācijas disertācijas Sekas attiecībā uz konstitūciju radiācijas šādu no enerģijas izplatīšanas tiesību melno iestādēm. Nākamajā gadā viņš kļūst par profesoru fizikas Cīrihes Universitātē, ņemot atkāpās viņa lectureship Bernē un viņa darbu, patentu biroju Bern.

Ar 1909 Einstein tika atzīta par vadošo zinātniskās domātājs un šajā gadā viņš aizgāja no patentu biroju. Viņš tika iecelts par pilnu profesors pie Karl-Ferdinand University in Prague in 1911. Faktiski 1911 bija ļoti ievērojamu gads Einstein, jo viņš var veikt provizorisko prognozes par to, kā ray gaismas no tālām zvaigzne iet pie Sun, varētu būt bent nedaudz, jo virzienā saulē. Tas būtu ļoti nozīmīgu, jo tas novestu pie tā, ka pirmo eksperimentālo pierādījumi par labu Einstein's teorijā.

Par 1912, Einstein sākās jauns posms viņa gravitācijas pētniecību, izmantojot savu matemātiķis draugam Marcel Grossmann, izsakot savu darbu saistībā ar tensor calculus of Tullio Levi-Civita un Gregorio Ricci-Curbastro. Einstein sauc par savu jauno darbu vispārējā teorija relativitāti. Viņš pārcēlās no Prāgas uz Zurich "1912 uzņemties vadību pie Eidgenössische Technische Hochschule Cīrihē.

Einšteins atgriezās Vācijā 1914, bet nav atjaunot Vācijas pilsonību. Kas viņš tika pieņemts iespaidīgu piedāvāt. Tas bija pētniecības nostāju, Prūsijas Zinātņu akadēmijas kopā ar krēslu (bet ne mācību nodokļi) Universitātē Berlīnē. Viņš arī tika piedāvāta direktora no Kaiser Wilhelm Fizikas institūta Berlīnē, kas bija par jānosaka.

Pēc vairākus nesekmīgus startus Einstein publicēts, vēlu 1915, galīgā versija, vispārējā teorija. Tieši pirms publicēt šo darbu viņš lectured par vispārējo relativitātes at Göttingen un viņš wrote:

Lai manu lielu prieku, es pilnīgi izdevies pārliecinoši Hilbert un Klein.

Faktiski Hilbert iesniegti publicēšanai, nedēļu pirms Einstein pabeidzis savu darbu, dokumentu, kas satur pareizo jomā vienādojumi vispārējas relativitāti.

Kad British Eclipse ekspedīcijām 1919.gadā apstiprināja savu prognozes, Einšteins bija idolised ko popular nospiediet. Londonas Times ilga virsrakstu gada 7 1919:

Revolūcija zinātnē - New teorija Visumā - Ņūtona idejas gāzts.

1920.gadā Einstein's lekcijas Berlīnē tika izjauca demonstrācijās, kas, lai gan oficiāli noliedza, bija gandrīz noteikti anti-ebreju. Protams, pastāv stingra jūtas izsaka pret savu darbu šajā laika posmā, kas Einstein atbildi uz preses citēšanas Lorentz, Planck un Eddington kā atbalsta viņa teorijas un kurā teikts, ka daži vācieši būtu uzbruka viņiem, ja viņš:

... Vācijas valsts, ar vai bez svastika nevis ebrejs ar liberālāku starptautisko sodāmību ...

During 1921 Einstein sniedza savu pirmo vizīti ASV. Viņa galvenais iemesls bija palielināt līdzekļus par plānoto Hebrew University of Jerusalem. Tomēr viņš saņēma Barnard medaļa laikā Vizītes un lectured vairākas reizes par relativitāti. Viņš ziņoja, ka ir komentēja ar priekšsēdētājs pēc lekciju viņš radīja lielu hall at Princeton kas bija overflowing ar cilvēkiem:

Es nekad saprata, ka tik daudzi amerikāņi interesēja tensor analīzi.

Einstein saņēma Nobela balvu 1921.gadā, bet ne relativitāti drīzāk par viņa 1905 darbu pie fotoelektrisks spēkā. Patiesībā viņš nebija klāt gada decembrī, 1922, lai saņemtu balvu ir uz braucot uz Japānu. Aptuveni šajā laikā viņš ir veicis daudzas starptautiskas vizītes. Viņš bija apmeklējis Paris agrāk, 1922 un tā laikā 1923 viņš apmeklēja Palestīnā. Pēc viņa pēdējā lielākajiem zinātniskajiem atklājumiem par asociācija viļņus ar jautājumu 1924 viņš sniedza papildu apmeklējumi 1925, šoreiz ar Dienvidamerikā.

Starp tālāk godina kas Einstein saņēma bija Copley medaļa Royal Society 1925 un Zelta medaļa par Royal astronomiskai Society 1926.

Niels Bohr un Einstein bija veikt diskusijas par kvantu teorijā, kas sākās pēc Solvay konferencē 1927. Planck, Niels Bohr, de Broglie, Heisenberg, Schrödinger un Dirac bija šīs konferences, papildus Einstein. Einšteins bija atteicies sniegt papīra, lai konferencē, un:

... teica gandrīz jebko aiz uzrādot ļoti vienkāršs iebildumu pret varbūtību interpretācija .... tad samazinājās atpakaļ silence ...

Tiešām Einstein dzīves bija drudžains un viņš bija jāmaksā cena 1928 ar fizisku sabrukumu gada caur pārstrādāties. Tomēr viņš izteica pilnīgu atgūšanu, kaut arī ir veikt lietas viegli visā 1928.

Ar 1930 viņš bija izdarīt starptautiskus braucienus atkal atpakaļ uz ASV. Trešā vizīte uz ASV 1932 sekoja piedāvājums no amata Princeton. Ideja bija, ka Einstein varētu tērēt septiņus mēnešus gadā, Berlin, piecu mēnešu laikā Princeton. Einstein pieņēmis un left Germany decembrī 1932 par ASV. Nākamajā mēnesī nacisti nāca pie varas Vācijā un Einstein nekad nav bijis atgriezties tur.

During 1933 Einstein nobraukto Eiropā apmeklējot Oxford, Glasgow, Briselē un Cīrihē. Piedāvājumi akadēmisko amatu, kas viņš bija, ka ir tik grūti nonākt 1901, bija bagātīgs. Viņš saņēma piedāvājumus no Jeruzālemes, Leiden, Oxford, Madridē un Parīzē.

Kas bija paredzēts tikai kā apmeklējums kļuva par pastāvīgu režīmā, 1935, kad viņš piemēro, un ir piešķirts pastāvīgi uzturējušies ASV. Pēc Princeton savu darbu mēģināja apvienot likumiem fizikā. Tomēr viņš bija mēģinājums problēmas lielā dziļumā, un viņš wrote:

Man ir bloķēta sevi par diezgan bezcerīga zinātniskās problēmas - vairāk tādēļ, jo, kā gados vecākiem cilvēkiem, man ir palicis estranged no sabiedrības šeit ...

1940.gadā Einšteins kļuva pilsonim ASV, bet izvēlējās saglabāt savu Šveices pilsonību. Viņš izvirzīja vairākus ieguldījumu miera laikā viņa dzīvi. 1944.gadā viņš veica ieguldījumu kara centieni puses rakstveidā viņa 1905 papīra par īpašiem relativitāti un īstenojot to nepieņem izsolē. Tajā izvirzīti seši miljoni dolāru, ar roku today atrodoties bibliotēku Kongresam.

Ar 1949 Einstein bija pašsajūta. A Burtot slimnīcā palīdzēja viņam atgūt bet viņš sāka gatavoties nāvei, izstrādājot savu gribu 1950. Viņš atstāja savu zinātnisku darbu ar Hebrew University in Jerusalem, universitātes, ko viņš izvirzīja līdzekļus viņa pirmā vizīte uz ASV, kalpoja kā pārvaldnieka universitātes no 1925 līdz 1928, bet viņš noraidīja piedāvājumu kādam amatam 1933, jo viņš bija ļoti kritiski pārvaldē.

Vēl viens nozīmīgs notikums bija jānotiek viņa dzīvi. Pēc nāves pirmā priekšsēdētāja Israel in 1952, Izraēlas valdība nolēma piedāvāt pēc otrās priekšsēdētājam Einstein. Viņš atteicās, bet konstatēja, ka piedāvā apmulsums, jo tas bija grūti viņam atteikties neizraisot nodarījumu.

Vienu nedēļu pirms nāves Einstein parakstīts viņa pēdējā vēstulē. Tika vēstuli Bertrand Russell, kurā viņš piekrita, ka viņa vārds būtu doties uz manifests, aicinot visas valstis atteikties no kodolieročiem. Ir uzstādīšanu, ka viens no viņa pēdējā akti bija apgalvo, jo viņš bija darījusi visu savu dzīvi, par starptautisko mieru.

Einšteins bija cremated at Trenton, New Jersey 4 pm gada 18 1.955 (dienā, kad viņa nāves). Viņa pelni tika izkaisīti pie nepieejamu vietu.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland