Matemātiķu

Laika līnija Fotogrāfijas Nauda Markas Skice Meklēt

Johann Carl Friedrich Gauss

Dzimšanas datums:

Dzimšanas vieta:

Datums nāves:

Vietu nāves:

30 April 1777

Brunswick, Duchy of Brunswick (now Germany)

23 Feb 1855

Göttingen, Hanover (now Germany)

Prezentācija Wikipedia
UZMANĪBU - automātiska pārrēķināšana no angļu versija

Pēc septiņu gadu vecumam, Carl Friedrich Gauss sākās pamatskolā, un viņa potenciāls bija ievērojuši gandrīz nekavējoties. Viņa skolotājs, Büttner un viņa palīgs, Martin Bartels, bija pārsteigti, kad Gauss summē veselos skaitļus 1-100 uzreiz pēc smērēšanās, ka summa bija 50 pāru skaitu katram pārim summējot līdz 101.

In 1.788 Gauss sāka savu izglītību ģimnāzijas ar palīdzību Büttner un Bartelss, kur viņš iemācījās High vācu un latīņu. Saņēmusi stipendiju no Braunšveigas hercogu-Wolfenbüttel, Gauss stājās Brunswick Collegium Carolinum 1792. Pie akadēmija Gauss neatkarīgi atklāja Bode tiesību aktiem, binominālo teorēma un aritmētiskais, vidējais ģeometriskais, kā arī likumu kvadrātisko savstarpīgumu un galvenais numurs teorēmu.

1795 Gauss kreisās Brunswick mācīties Getingenes universitātē. Gausa skolotājs bija Kästner, kuru Gauss bieži izsmēja. Viņa vienīgais zināmais draugu vidū studenti tika Farkas Bolyai. Viņi tikās 1.799 un atbilst vienam ar otru, lai daudzus gadus.

Gauss kreisi Göttingen in 1.798 bez diploma, bet šajā laikā viņš ir viens no viņa svarīgākajiem atklājumiem - celtniecība regulāra 17-gon ar lineālu un kompasi Tas bija visvairāk galvenais jauninājums šajā jomā kopš laika grieķu matemātika un publicēts kā Gausa slaveno darba Disquisitiones Arithmeticae VII nodaļa.

Gauss atgriezās Brunswick kur viņš saņēma grādu 1799. Pēc tam, kad no Braunšveigas hercogu bija vienojušies turpināt Gauss ir alga, viņš pieprasīja, lai Gauss iesniegt doktora disertācija, kas University of Helmstedt. Viņš jau zināja, Pfaff, kurš tika izraudzīts kā viņa padomnieks. Gauss's disertācija bija diskusija par fundamentālo teorēmu par algebra.

Ar savu stipendija, lai atbalstītu viņu, Gauss nav nepieciešams atrast darbu, lai veltīts pats pētniecībai. Viņš publicēja grāmatu Disquisitiones Arithmeticae šajā vasarā 1801. Gadā bija septiņi sekcijas, visas, izņemot pēdējo sadaļu, kā minēts iepriekš, kas ir veltīta uz numuru teorija.

In 1.801 jūnijā Zach, astronoms kuru Gauss bija uzzināt diviem vai trim gadiem, publicēts orbitālās pozīcijas Ceres, jauna "maza planēta", kuru atklāja G Piazzi, itāļu astronoms 1.janvārī, 1801. Diemžēl, Piazzi bija tikai varēja novērot 9 grādiem savas orbītas, pirms tas pazuda aiz Saules. Zach publicējusi vairākus paredzējumus par savu nostāju, tostarp vienu Gauss, kas atšķīrās no citiem. Kad Cēres bija jauna atklāja Zach gada decembris 7, 1801 tas bija gandrīz precīzi, kur Gauss bija paredzēts. Lai gan viņš neatklāja viņa metožu laikā, Gauss bija izmantojis savu mazāko kvadrātu tuvināšanas metodi.

1802 jūnijs Gauss apmeklēja Olbers kurš atklāja Pallas tā paša gada un Gauss izmeklē tās orbītā martā. Olbers lūdza Gauss jāveic direktora ierosināto jauno observatoriju Göttingen, bet nekāda darbība tika pieņemts. Gauss sākās ar attiecīgo Besela, kuru viņš neatbilst līdz 1825, un ar Sophie Germain.

Gauss precējies Johanna Ostoff 9.oktobrī 1805. Neraugoties uz laimīgu personīgās dzīves pirmo reizi, viņa labdaris, Duke of Brunswick, tika nogalināts cīnās par Prūsijas armija. 1807 Gauss kreisās Brunswick sākt nostāju direktora Göttingen novērošanas.

Gauss ieradās Göttingen beigās 1807. 1808 viņa tēvs nomira, un gadu vēlāk Gauss sieva Johanna miris pēc dzemdībām, lai savu otro dēlu, kurš bija mirt drīz pēc viņas. Gauss bija sagrautas un rakstīja Olbers prasot, lai viņš viņam mājas dažas nedēļas,

iegūt jaunus spēkus, kas savu draudzību ieroču - spēka dzīvei, kas ir tikai vērtīgas, jo tas pieder pie manas trīs maziem bērniem.

Gauss bija precējies otro reizi nākamajā gadā, lai Minna labākais draugs Johanna, un, lai gan viņi bija trīs bērni, šī laulība, šķiet, ir viens no ērtības Gauss.

Gauss darbs nekad likās ciest no viņa personīgo traģēdiju. Viņš publicēja savu otro grāmatu, Theoria motus corporum coelestium in sectionibus conicis Solem ambientium, in 1809 lielu divas tilpums traktāts par kustības debess ķermeņiem. Kas pirmais sējums viņš apsprieda diferenciālvienādojumu, konisks sadaļas un eliptiska orbīta, bet otrajā sējumā, lielākā daļa darbu, viņš parādīja, ka, lai novērtētu un pēc tam rafinēt aplēsēm planētas orbītā. Gauss iemaksas teorētisko astronomiju pārtraukts pēc 1817 kaut gan viņš turpināja veikt novērojumus līdz 70 gadu vecumu.

Daudz Gausa laika tika pavadīts jaunas observatorijas, pabeigts 1816, bet viņš joprojām ir sastopams laiks strādāt pie citas tēmas. Viņa publikācijas šajā laikā arī Disquisitiones GENERALES circa seriem infinitam, bargi rīkojoties sērijām un ieviešana hypergeometric funkciju, Methodus nova integralium valores vienu approximationem inveniendi, praktiski eseju par aptuvenu integrāciju, Bestimmung der Genauigkeit der Beobachtungen, diskusija statistikas novērtējumu, un Theoria attractionis corporum sphaeroidicorum ellipticorum homogeneorum methodus nova tractata. Pēdējā darbs iedvesmojis ģeodēzisko problēmu un galvenokārt bijusi saistīta ar iespējamo teoriju. Patiesībā Gauss atrast sev arvien vairāk interesē ģeodēzija in 1820.

Gauss bija lūgusi 1818 veikt ģeodēzisko pētījumu par stāvokli Hanoverā, lai savienotu ar pašreizējo Dānijas tīklā. Gauss bija prieks uzņemt un ņēma personas atbild par apsekojumu, veicot mērījumus dienas un samazinot tos naktī, izmantojot savas ārkārtas garīgās spējas aprēķiniem. Viņš regulāri rakstīja Schumacher, Olbers un Besela, ziņojot par viņa progresu un apspriest problēmas.

Sakarā ar apsekojumu, Gauss izgudroja heliotrops, kas strādāja ar atspoguļo saules starus, izmantojot dizaina spoguļiem un mazu teleskopu. Tomēr, neprecīza bāzes līnijām tika izmantota apsekojumu un neapmierinoša tīkls trijstūru. Gauss bieži radās jautājums, ja viņš būtu bijis labāk, lai ir veicis kādu citu nodarbošanos, bet viņš publicēja vairāk nekā 70 dokumenti starp 1.820 un 1.830.

In 1.822 Gauss uzvarēja Kopenhāgenas Universitātē balvu Theoria attractionis ... kopā ar domu kartēšanas viena seguma uz otru tā, ka divi ir līdzīgi pēc to mazākās daļās. Šis dokuments tika publicēts 1825 un radīja daudz vēlāk publicēt Untersuchungen über Gegenstände der Höheren Geodäsie (1.843 un 1.846). Papīra Theoria combinationis observationum erroribus minimis obnoxiae (1823) ar tās papildinājumu (1828), tika veltīta matemātiskās statistikas, jo īpaši, lai mazāko kvadrātu metodi.

No sākuma 1800 Gauss bija interese jautājumu par iespējamo esamību bez Eiklīda ģeometrija. Viņš apsprieda šo tēmu garumā ar Farkas Bolyai un savā sarakstē ar Gerling un Šūmahers. In Grāmatu apskats 1816 viņš apsprieda apliecinājumu, ko izsecināt aksioma un paralēli no citiem Eiklīda aksiomām, kas liecina, ka viņš ticēja esamību nav Eiklīda ģeometriju, lai gan viņš bija diezgan neskaidri. Gauss uzticējis in Schumacher, stāstot viņam, ka viņš uzskatīja, viņa reputācija varētu ciest, ja viņš atzina, sabiedrībai, ka viņš ticēja, šāda ģeometrija.

1831 Farkas Bolyai nosūtīt Gauss dēlu János Bolyai 's darbu par tēmu. Gauss atbildes

uzslavēt tas nozīmē slavēt sevi.

Atkal desmit gadus vēlāk, kad viņš tika informēts par Lobachevsky 's darbu par tēmu, viņš slavē tās "patiešām ģeometrisko" raksturs, bet to Schumacher vēstuli 1846, paziņo, ka viņš

bija pats sodāmības par 54 gadiem

norādot, ka viņš zinājis par pastāvēšanu nav Eiklīda ģeometrija, jo viņš bija 15 gadu vecumā (tas šķiet maz ticams).

Gauss bija ļoti interesē starpības ģeometriju, un ir publicējusi daudzus dokumentus par tēmu. Disquisitiones GENERALES circa superficies Curva (1828) bija viņa slavenāko darbu šajā jomā. Faktiski, šajā dokumentā ir palielinājusies no viņa ģeodēzisko intereses, bet tajā bija iekļauti šādi ģeometriskie idejas kā Gausa liekuma. Dokumentā ietver arī Gauss slaveno theorema egregrium:

Ja 3 E zonā var izstrādāt (ti, nodibināt isometrically) citā jomā 3 E, no Gausa izliekumi vērtības ir identiskas, kas atbilst punktiem.

Periodā 1817-1832 bija īpaši traucējošs laiku Gauss. Viņš uzņēma savu slimības māte 1817 palikušo līdz viņas nāvei 1839, kad viņš bija strīdēties ar sievu un viņas ģimenei par to, vai tie būtu doties uz Berlīni. Viņš bija piedāvāta nostāju Berlīnes Universitātē un Minna un viņas ģimene vēlējās pārcelties tur. Gauss, tomēr nekad patika pārmaiņas un nolēma palikt Göttingen. 1831 Gauss otrā sieva nomira pēc tam ilgi slimība.

In 1831, Wilhelm Weber ieradās Göttingen, fizikas profesors uzpildes Tobias Mayer krēsls. Gauss bija pazīstams Weber kopš 1828 un atbalstīja viņa iecelšanu. Gauss bija strādājis par fizikas līdz 1831, publicējot Über ein neues Allgemeines Grundgesetz der Mechanik, kurā ietverts princips vismazāk ierobežojumu un Principia generalia theoriae figurae fluidorum in státu aequilibrii kas apsprieda spēkiem, pievilcību. Šie dokumenti ir balstīti uz Gauss potenciālu teorijas, kas izrādījās ļoti liela nozīme viņa darbu fizikā. Vēlāk viņš nonāca pie uzskata viņa iespējamo teoriju un viņa mazāko kvadrātu metodi ar nosacījumu būtiska saikne starp zinātni un dabu.

In 1832, Gausa un Weber sāka izmeklēšanu par zemes magnētisma teoriju pēc Aleksandrs fon Humbolts centās iegūt Gauss palīdzības izdarīt magnētisko novērošanas punktu tīklu ap Zemi. Gauss bija satraukti šī perspektīva un 1.840 viņš bija uzrakstījis trīs svarīgus dokumentus par subject: Intensitas vis magneticae terrestris ad mensuram absolutam revocata (1832), Allgemeine Theorie des Erdmagnetismus (1839) un Allgemeine Lehrsätze in Beziehung auf die im verkehrten Verhältnisse des Quadrats der Entfernung wirkenden Anziehungs-und Abstossungskräfte (1840). Šie dokumenti visu risina ar pašreizējo teoriju par zemes magnētisms, tostarp Poisson 's idejas, absolūto lielumu magnētiskās spēka un empīrisko definīcija zemes magnētisms. Dirichlet 's princips tika minēts bez pierādījumiem.

Allgemeine Theorie ... parādīja, ka var būt tikai divas centros pasaulē un turpināja pierādīt svarīgu teorēmu, kas attiecās uz noteiktu intensitātes horizontālā komponente magnētisko spēku kopā ar slīpuma leņķis. Gauss izmanto Laplasa vienādojumu, lai palīdzētu viņam viņa aprēķiniem, un beidzās, norādot vietu magnētiskais dienvidpols.

Humboldt bija izstrādājusi kalendāru novērojumiem magnētiskā deklinācija. Tomēr, tiklīdz Gauss jauns magnētiskā observatorija (pabeigts 1833 - bez visām magnētiskajām metāli) bija uzcelta, viņš turpināja mainīt daudzu Humboldt's procedūrām, nav patīkami Humboldt atšķiras. Tomēr Gauss ir izmaiņas iegūt daudz precīzākus rezultātus ar mazāku piepūli.

Gausa un Weber sasniedza daudz savos sešos gados kopā. Viņi atklāja Kirchhoff 's likumiem, kā arī celtniecības primitīvas telegrāfa ierīces, kuras var nosūtīt ziņojumus nekā attālums ir 5000 pēdas Tomēr tas bija tikai patīkams laika kavēklis, lai Gauss. Viņš bija vairāk interesē uzdevums ir izveidot pasaules mēroga tīklu magnētiskās novērošanas punktus. Šajā profesijā ražo daudzus konkrētus rezultātus. Magnetischer Verein un žurnālu tika izveidota, un ar geomagnetism atlantā tika publicēts, kamēr Gauss un Weber 's pašu žurnālā, kurā to rezultāti tika publicēti darbojās 1836-1841.

1837, Weber bija spiesta atstāt Göttingen, kad viņš iesaistījās politiskās domstarpības, un no šī laika, Gauss darbība pakāpeniski samazinājās. Viņš joprojām ražo vēstulēm atbildot uz kolēģiem zinātnieku atklājumi parasti ir atzīmēt, ka viņam bija zināms metodes gadus, bet nekad nav uzskatījusi par vajadzīgu publicēt. Reizēm viņš likās ļoti apmierināta ar progresu, ko citi matemātiķi, jo īpaši attiecībā uz Eizenšteins un Lobachevsky.

Gauss pavadīja gadi 1845-1851 atjaunināšanu Getingenes universitāte atraitnes fondu. Šis darbs deva viņam praktisku pieredzi finanšu jomā, un viņš turpināja savus fortune caur gudrs ieguldījumiem obligācijās, ko privāti uzņēmumi.

Divi no Gauss pēdējo doktorantūras studentiem tika Moritz Cantor un Dedekind. Dedekind wrote soda aprakstu tā uzraudzītājs

... Parasti viņš sēdēja ērti attieksme, skatoties uz leju, nedaudz stājas traucējumi, ar rokām salocīt virs viņa klēpī. Viņš runāja pilnīgi brīvi, skaidri, vienkārši un skaidri: bet kad viņš vēlējās uzsvērt, jauna viedokļa ... Tad viņš pacēla galvu, pagriezās pret vienu no šiem sēžot blakus viņam, un paskatījās uz viņu ar savu skaisto, iekļūstot zilām acīm laikā izteiksmīgs runu. ... Ja viņš turpināja no paskaidrojumu par principiem, izstrādāt matemātisku formulu, tad viņš piecēlās, un stalts ļoti stāvus pozā viņš rakstīja uz tāfeles blakus viņam viņa savādi skaistā rokrakstā: viņš vienmēr ir izdevies ar ekonomiku un apzinātu vienošanās, padarot darīt ar diezgan nelielu telpu. Uz skaitliskiem piemēriem, kuru uzmanīgi pabeigšanas viņš novieto īpašu vērtību, viņam līdzi nepieciešamie dati par maz paslīdēšanas papīra.

Gauss iepazīstināja ar savu zelta jubileja lekciju 1.849, piecdesmit gadus pēc viņa diploms ir ticis piešķirts ar Helmstedt University. Tas bija attiecīgi Variācija par viņa disertācija, 1799. No matemātiskā Kopienā tikai Jacobi un Dirichlet bija klāt, bet Gauss saņemti daudzi ziņojumi un godina.

No 1850 gada Gauss darbs atkal bija gandrīz visi praktiska rakstura, kaut arī viņš bija apstiprināt Riemann 's doktora disertāciju un uzklausīja viņa pārbaudes lecture. Viņa pēdējās zināmās zinātniskās informācijas apmaiņa bija ar Gerling. Viņš apsprieda izmaiņas Fuko svārsts in 1854. Viņš arī bija iespēja apmeklēt atvēršanu jauno dzelzceļa saikne starp Hanoverā un Göttingen, bet tas izrādījās viņa pēdējais izbrauciens. Viņa veselība pasliktinājās lēni un Gauss nomira viņa gulēt agri rītā februāris 23, 1855.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland