Matemātiķu

Laika līnija Fotogrāfijas Nauda Markas Skice Meklēt

Werner Karl Heisenberg

Dzimšanas datums:

Dzimšanas vieta:

Datums nāves:

Vietu nāves:

5 Dec 1901

Würzburg, Germany

1 Feb 1976

Munich, Germany

Prezentācija Wikipedia
UZMANĪBU - automātiska pārrēķināšana no angļu versija

Werner Heisenberg 's tēvs bija augusts Heisenberg un viņa māte bija Anna Wecklein. Laikā, kad Werner dzimis viņa tēvs bija gatavi progress no skolas skolotāja klasisko valodu, ka tie tiks iecelts par Privatdozent Universitātes Würzburg. Annas tēvs, Nikolaus Wecklein, bija direktors no Maksimiliāna Gymnasium Minhenē un tas savukārt augusts Heisenberg bija praktikantam skolotājs ka skolu, ka viņš tikās Anna. Augustā un Anna bija precējušies maijā, 1899. Werner bija vecāku brāli Erwin, dzimis martā 1900, kas tika gandrīz divus gadus vecāki par šā biogrāfija.

Augusts Heisenberg bija:

... diezgan stīva, stingri kontrolēt, autoritāru skaitlis.

Viņš bija evanģēliski luterāņu un viņa sieva Anna bija pārvērsti no kā katoļu pārliecināties nebija reliģiskas problēmas ar viņu laulību. Augustā un Anna, tomēr bija tikai reliģisko nolūkā convention. A kristiešu ticības bija sagaidāms cilvēku savu statusu, lai tiem tā ir sociāla nepieciešamība. Privātajā, tomēr, viņi pauduši, ka nav reliģijas, un jo īpaši tie, kas savus bērnus sekot Christian ētikas bet arī parādīja kopējā neticība in vēsturisko pusē Christianity.

Gada septembrī 1906, neilgi pirms savas piektās dzimšanas dienas, Werner enrolled in a primary school in Würzburg. Viņš pavadīja trīs gadus, ka skola, bet tad 1909 viņa tēvs tika iecelts profesors Tuvo un mūsdienu grieķu universitātē Minhenē. Jūnijā 1910, dažus mēnešus pēc viņa tēvs ņēma līdzi professorship, Werner un pārējā ģimene pārcēlās uz Minhenē. Tur viņš piedalījās Elisabethenschule no septembra, atvēl tikai vienu gadu pēc šīs skolas pirms iebraukšanas Maksimiliāna ģimnāzijas Minhenē. Tas, protams, bija skolā, kur viņa vectēvs bija direktors.

1914.gadā Pasaules kara sākās un ģimnāzijas ieņem karaspēki. Nodarbības tika izvietotas dažādās ēkās un kā rezultātā tiek pārtraukti Heisenberg apņēmās daudz neatkarīgu pētījumu, kurā, iespējams, ir bijusi labvēlīga ietekme uz viņa izglītību. Viņa labākais temati bija matemātika, fizika un reliģijas bet viņa ieraksts visā viņa skolas karjeras bija lielisks visus kārtā. Patiesībā viņa matemātiskās spējas bija tāda, ka 1917 viņš tutored ģimenes draugs, kas bija universitāte calculus. Šajā periodā viņš piederēja a paramilitāro organizāciju, kas darbojās, ģimnāzijas ar nodomu sagatavot jaunu vīriešu vēlāk militārajā dienestā.

Heisenberg arī strādāja fermās, viņa ieguldījums citā brīvprātīgo organizācija, kas nosūtījusi zēniem palīdzēt jomās pavasarī un vasarā. Šis darbs vedināja viņu prom no mājām, kas pirmo reizi 1918.gadā, kad viņš tika nosūtīts uz darbu pie dairy farm Augšaustrijā Bavārijā. Tas bija laiks, lielu grūtību ar ilgu stundu darba saasinās situācijā, jo tur bija nepietiekama pārtikas. Viņš izlietota viņa brīvā laika playing šahs, kas viņš ir ļoti augstā līmenī, kā arī lasīt matemātika tekstiem viņš bija kopā ar viņu. Faktiski ar šo, kad viņš ir kļuvis interesē numuru teorija un viņš lasīt Kronecker 's darbu un mēģināja atrast apliecinājumu Fermat pēdējā teorēmu.

Pēc kara beidzās 1918 situāciju Vācijā kļuva nestabils ar dažādu frakcijas mēģina veikt varu ar spēku. Heisenberg piedalījās militārās, kā novērst Bavārijas padomju spēkus, bet, lai gan tā bija ļoti nopietna uzņēmējdarbībai, jaunu vīriešu iespējams uzskatījuši gandrīz kā spēle. Viņš vēlāk wrote:

I was a boy of 17, un es uzskatīja, ka tie ir sava veida piedzīvojums. Tā bija kā playing turētājiem un laupītāji ...

Attiecībā Gymnasium Heisenberg vadīja jaunatnes kustības, un viņš vēlāk vadīja pārvietoties Young Bavarian līga. 1920.gadā viņš pārņēma viņa Abitur pārbaudes un bija viens no diviem skolēniem ievadīti no Maksimiliāna Gymnasium par Bavārijas mēroga konkursā par stipendiju no Maximilianeum Foundation. Vienpadsmit stipendijām bija pieejami un Heisenberg tikai ar to, ko tuvākajos in vienpadsmitajā vietā. Viņa eksāmenu rezultātiem matemātikā un fizikā, tika klasificēti kā ārkārtas, bet viņa eseju par "traģēdijas kā dzejas art" bija daudz mazāk iespaidīga. Viņš atteica piedāvā bezmaksas izmitināšanas no fonda, tā vietā dzīvot ar viņa vecākiem.

Laika posmā no pieņemt savu Abitur pārbaudes un uzsākot University of Munich, Heisenberg devās off pārgājienu ar viņa jaunatnes grupā. Viņš gandrīz nomira no tīfa, ko viņš ir noslēgts līgums pēc izdevumu nakts ir pils, kas tika izmantots kā militārās slimnīcā. Viņš atgūti, neskatoties uz problēmām, saņemot piemērotu pārtiku, savlaicīgi, lai sāktu savas studijas universitātē. Vasarā 1920 Heisenberg bija, kā tas bija kādu laiku, kas plāno studēt tīra matemātika universitātē. Viņš bija lasīt Weyl un arī Bachmann 's tekstu, kas sniedza pilnīgus apsekojuma numuru teorija un tas bija būt tās paredzētas pētījuma temats par viņa doktora grādu. Viņš tuvojās Ferdinand von Lindemann, lai redzētu, vai viņš savu pētījumu vadītājs.

Ja intervija ar Lindemann bijis sekmīgs, tad Heisenberg varētu šodien ir zināma kā izcilu skaits teorētiķis. Tomēr, intervijā nav iet labi, gandrīz noteikti kopš Lindemann bija tikai divus gadus pie pensijas, un viņam ir tikai piekrita skatīt Heisenberg kā labu viņa tēvs, kurš bija draugs un kolēģis. Pēc šīs Heisenberg bija intervija ar Sommerfeld kas laimīgi pieņemt viņu kā students.

Ar savu kolēģi students Pauli, Heisenberg sāka pētījumu teorētiskā fizika ar Sommerfeld oktobrī 1920. Sākumā viņš bija piesardzīgi, ņemot galvenokārt matemātikas klasēs, un pārliecināties, ka viņš varētu atgriezties pie matemātika, ja teorētiskā fizika gāja slikti. Viņš izvairīties kursi pa Lindemann, tomēr, lai viņa matemātisko interesēs pārcelts no numuru teorijai, lai ģeometrija. Drīz viņa uzticību teorētiskā fizika bija tāda, ka ar otro pusgadu viņš ir lietojis visu Sommerfeld 's kursus. Viņš arī pauda kursi eksperimentālā fizika, kas bija obligāta, un viņš sāka plānot veikt pētījumus relativitāti. Tomēr Pauli, kurš bija tajā laikā strādā pie smagu apsekojumu teorijā relativitāti, ieteica viņam pret to pētījumu attiecīgajā topic. On atomu struktūras, tomēr Pauli paskaidrots, ļoti nepieciešams ir jādara, jo teoriju un eksperimentu nepiekrita.

In Heisenberg wrote viņa sākumā universitātē:

Mani pirmo divu gadu laikā Munich University tika pavadītas divas ļoti atšķirīgas pasaulēm: starp manu draugu jaunatnes kustības un abstraktā karaļvalsts teorētisko fizikā. Abi bija tik piepildīts ar intensīvu darbību, kas man bija bieži vien valsts liels satraukums, jo vairāk tā kā es, ka ir diezgan grūti atspoļu starp diviem.

Gada jūnijā 1922 viņš apmeklēja lekcijas, ko Niels Bohr in Göttingen. Atgriežoties pie Munich, Sommerfeld deva viņam problēma hidrodinamika turēt viņam aizņemts, bet viņš (Sommerfeld) izlietoti session 1922-23 jo ASV. Heisenberg iepazīstināja provizoriskie rezultāti par problēmu turbulence at konferenci Innsbruck pirms došanās atkal Göttingen pētīt ar Dzimis, Franck un Hilbert, bet tā uzraudzītājs bija prom. Tur viņš strādāja ar Dzimis atomu teoriju, rakstot kopīgu papīra ar viņu hēlija. Viņa doktora disertācija, kas iesniegts Munich in 1923, bija turbulence šķidruma plūsmas.

Pēc viņa doktora Heisenberg devās ceļojumu uz Finland tad, oktobrī 1923, viņš atgriezās Göttingen kā Born 's palīgu. Gada martā 1924 viņš apmeklēja Niels Bohr at Institute for Theoretical Physics Kopenhāgenā, kur viņš tikās Einstein par pirmo reizi. Atgriežoties vēlreiz Göttingen viņš sniedza savu habilitācijas lekciju par 28 jūlijs 1924 un kvalificēts mācīt vācu universitātēm.

Heisenberg vēlāk wrote:

Es uzzināju optimisms no Sommerfeld, matemātika at Göttingen, un fizikas no Bohr.

No septembra 1924 gada maijs 1925 viņš strādāja ar pamatojot Rockefeller dotāciju, ar Niels Bohr Universitātes Copenhagen, kas atgriežas, lai vasarā 1925 līdz Göttingen. Heisenberg izgudroja matricas mechanics, pirmā versija, quantum mechanics, jo 1925. Viņš nebija izgudrot šīs koncepcijas kā matrix algebra, tomēr, tā vietā viņš īpaša uzmanība kopumu quantised varbūtību amplitūdām. Šīs amplitūdas izveidojuši nav commutative algebra. Tika Max Born un Pascual Jordānijas Göttingen, kas atzīta šī nav commutative algebra ir matricu algebru.

Matrix mechanics tika turpmāk attīstīta trīs autors dokumentā Heisenberg, dzimis un Jordānija publicēts 1926. Maijā 1926 Heisenberg tika iecelts lektors Theoretical Physics Kopenhāgenā, kur viņš strādāja ar Niels Bohr. In 1927 Heisenberg tika iecelts krēsla Universitātes Leipzig, un viņš piegādā viņa atklāšanas lekciju gada 1 1928. Viņš bija rīkot šo ziņu līdz, jo 1941, viņš tika direktoru, Kaiser Wilhelm institūts Fizikas Berlīnē.

In 1932 viņš tika piešķirta Nobela prēmija fizikā par:

Izveide kvantu mehānika, kuru piemērošana ir izraisījis, cita starpā, ja ir konstatēts, ka allotropic veidiem ūdeņradi.

In prezentāciju runas H Pleijel teica:

Heisenberg ... apskatīts viņa problēma, jau no paša sākuma, no tā plašu leņķi, ka tā ir ņēmusi aprūpes sistēmu elektroniem, atomiem un molekulām. Saskaņā ar Heisenberg viens jāsāk no šāda fiziskā daudzumā, kas ļauj tiešā novērošana, un viņu uzdevums ir atrast likumus, kas saite šos daudzumus kopā. Daudzumus, vispirms jāņem vērā, ir bieži un intensitāti no līnijām, kas spektri atomiem un molekulām. Heisenberg tagad uzskatīja, ka apvienojot visus svārstības šādas spektra par vienu sistēmu, matemātisko apstrādi, kas, viņš noteica dažus simbolisks normas aprēķināšanai. Tā, iepriekš bijusi noteikta jau, ka noteikta veida priekšlikumus ar atoma jāuzskata par neatkarīgām vienu no otra, lai noteiktu pakāpi, tādā pašā veidā, ka īpašas atšķirības, ir veikti klasiskā mechanics starp paralēli kustības un rotācijas kustībā. Jāatzīmē, šajā sakarā, ka, lai izskaidrotu īpašību spektrs, tai bija nepieciešams pieņemt, self-rotācija pozitīvo kodolu un elektroniem. Šie dažādu priekšlikumu atomiem un molekulām atšķirīga sistēmas Heisenberg's kvantu mehānikā. Tā kā pamattiesību koeficientu Heisenberg teorijas var iesniegt noteikuma, ko viņš, atsaucoties uz saistību starp nostāju koordinē un ātrumu elektronu, ar kuru noteikums Planck 's konstante ievada quantum-mechanics aprēķinus par noteicošais faktors. ...

Heisenberg's quantum mechanics, ir piemērojusi sev un citiem, lai izpēti īpašības spektriem atomu un molekulu, un ir iegūti rezultāti, kas vienojas ar eksperimentāliem pētījumiem. Var teikt, ka Heisenberg's quantum mechanics ir devusi iespēju systemization of spektri atomiem. Būtu arī jāpiebilst, ka Heisenberg, kad viņš piemērots viņa teorijai, lai molekulas, kas sastāv no diviem līdzīgu atomu, konstatēja arī to, ka ūdeņraža molekula ir pastāv divas dažādas veidlapas, kas būtu jāiekļauj daži dota attiecība otra. Šī prognozēšanu Heisenberg tika vēlāk arī eksperimentāli apstiprināta.

Heisenberg, iespējams, vislabāk pazīstama ar nenoteiktības principu atklāti 1927, kas nosaka, ka noteiktu nostāju un impulsu daļiņu noteikti ir kļūdas, produkts, kas nevar būt mazāka par quantum konstante h. Šīs kļūdas ir nenozīmīgas kopumā, bet kļūt kritiska, kad pētot ļoti maza, piemēram, atomam. Tas bija 1927, kas Heisenberg piedalījās Solvay konferencē Briselē. Viņš wrote in 1969:

Tiem no mums, kas piedalījās attīstību atomu teoriju, piecu gadu laikā pēc Solvay konference Briselē 1927 izskatījās tik brīnišķīgi, ka mēs bieži vien runāja par to, kā "zelta vecuma atomu fizikā. Lielā šķēršļus, kas bija aizņemtas visas mūsu centienus, kas iepriekšējos gados tika noskaidrots no kā, vārtiem līdz pilnīgi jaunu jomā, quantum mechanics of atomu čaulas bija plaši atvērtas, un augļu šķita gatavi par picking.

Heisenberg publicēja Fizikālie principi Quantum Theory in 1928. 1929 viņš lekciju ceļojumu uz ASV, Japāna un Indija. Attiecībā 1930s Heisenberg un Pauli izmantoja quantised realizēšana laukumus to lattice aprēķini. Heisenberg cerēja šo matemātisko īpašumu varētu novest pie būtiskas īpašuma veida ar pamattiesību garums ", kā viens no konstantes raksturs.

In 1932 Heisenberg wrote trīs daļa papīra, kas ir aprakstīta mūsdienu priekšstatu par kodolu uz atomam. Viņš ārstēja struktūru dažādām nuclear komponentiem apspriežot to saistošu enerģijas un to stabilitāti. Šie dokumenti atklāja veidu, kā arī citiem piemērot kvantu teorijai, lai atoma kodolu.

In 1935 nacistiem izvirzītai likumu, kurā profesori virs 65 bija pensijā. Sommerfeld bija 66, un viņš jau bija norādījusi, ka viņš vēlējās Heisenberg gūt panākumus viņu. Tas bija vizīti, kas Heisenberg slikti gribēja un 1935 Sommerfeld vēlreiz norādīja, ka viņš vēlējās Heisenberg aizpildīt viņa vadībā. Tomēr tas bija periods, kad nacisti gribēja "German matemātika" aizstāt "Ebreju matemātika" un "vācu fizikas" aizstāt "Ebreju fizika". Relativitātes teorija un kvantu tika klasificēti kā "Ebreju" un kā rezultātā Heisenberg's iecelšanu Munich bija bloķēts. Lai gan viņš bija nekādi ebreju, Heisenberg pakļauti biežiem uzbrukumiem preses apraksta viņam ir "Ebreju style".

In 1937 Heisenberg precējies Elisabeth Schumacher. Viņš met viņas ar savu mūziku, kas bija svarīgi, lai viņš visā viņa dzīves laikā. An excellent pianists, Heisenberg met Elisabeth Schumacher ar koncertu, kurā viņš veic pie mājas draugu. Elizabeth bija tikai 22, ja tie ievēroti, Heisenberg bija 35. Viņi bija precējušies 29 aprīlis 1937, mazāk kā trīs mēnešus pēc tam, kad viņi pirmo reizi tikās. Heisenberg bija lūgusi sākt iecelšanu Minhenē gada martā, bet tas prasīja dienas jāatliek līdz brīdim, kad augusts dēļ viņa kāzām. Tika panākta vienošanās, ka viņam būtu sākt iecelšanu par 1 augustā. Viņš un viņa sieva ieradās Munich gada jūlijā, bet viņa iecelšanu bloķēta ar nacistiem.

Otrā pasaules kara laikā Heisenberg vadīja neveiksmīgo Vācijas kodolieroču projekta Uranverein. Viņš strādāja ar Otto Hahn, viens no discoverers kodoldalīšanās, par attīstību, kas kodolreaktora taču nav izveidot efektīvu programmu, kodolieročiem. Vai tas bija tāpēc, ka resursu trūkums vai ja nav vēlēšanās, lai kodolieroču atkarīgs no nacistiem, ir skaidrs.

Pēc kara viņš bija apcietinājušas Alsos, slepena misija, kas sekoja padziļinot sabiedroto spēkiem Eiropā, lai noteiktu progresu Vācijas atomu bumbu projektu. Viņš bija internēti saimniecībā Hall in Godmanchester, Huntingdonshire, Anglijā kopā ar citiem vadošajiem vācu zinātnieki. Tomēr viņš atgriezās Vācijā 1946.gadā, kad viņš tika iecelts direktoru, Max Planck Institute for Fizikas un Astrophysics at Göttingen. Tā kā ziema 1955-1956 viņš deva Gifford lekcijas "Par fiziku un filozofiju" Universitātes St Andrews. Kad Max Planck Institute pārvietots uz Munich 1958 Heisenberg turpina, tās direktors. Viņš tur šo ziņu līdz brīdim, kad viņš atkāpās no amata 1970.

Viņš arī bija interese par filozofiju fizikas un wrote Fizika un filozofijas (1962) un Fizikas un Beyond (1971).

Heisenberg saņēma daudzus apbalvojumus par savu ievērojamo ieguldījumu papildus Nobela prēmiju fizikā. Viņš tika ievēlēts a Fellow of Royal Society of London, un tas bija loceklis, akadēmijas Göttingen, Bavārija, Saksija Prūsijā, Zviedrija, Rumānija, Norvēģija, Spānija, Nīderlande, Rome, ka Akademie der Naturforscher Leopoldina, tad Accademia dei Lincei, un American Academy of Arts and Sciences. Starp balvas viņam bija Kopernika balvu.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland