Matematikai

Laikas linija Nuotraukos Pinigai Antspaudai Eskizas Ieškoti

Louis Victor Pierre Raymond duc de Broglie

Gimimo data:

Gimimo vieta:

Mirties data:

Vieta mirtis:

15 Aug 1892

Dieppe, France

19 March 1987

Paris, France

Pristatymas
DĖMESIO - Automatinis vertimas iš anglų versija

Louis de Broglie 'ai tėvas Viktoras, Duc de Broilio, ir jo motina buvo Pauline Kaulo Armaillé. Luisas mokėsi gimnazijos Janson de Sailly Paryžiuje baigia savo vidurinę mokyklą 1909 metais. Šioje stadijoje jis nenumatė mokslinės karjeros, bet buvo įdomu imdamasi literatūros studijas universitete. Jis įstojo į Paryžiaus Sorbonos, atsižvelgiant į istorijos eigą, ketinanti atlikti už save ir diplomatinę tarnybą karjeros. Per 18 metų jis baigė su humanitarinių mokslų, bet jis jau tampa domisi matematikos ir fizikos. Po priskiriama mokslinių tyrimų tema istorijoje jis pasirinko po labai neramina apie sprendimą, tyrimas teorinės fizikos laipsnį.

1913 m. de Broilio buvo apdovanotas jo pažymėjimo ès mokslų, bet iki jo karjeros progresavo daug dar I pasaulinio karo prasidėjo. Karo metu de Broilio tarnavo kariuomenėje. Jis buvo pridėtas prie belaidžio Telegrafas skyriuje karo apskritai ir patiekiami prie Eifelio bokštas stotelės. Per šiuos karo metais visas savo laisvo laiko buvo praleista galvoti apie technines problemas. Jis paaiškino, kaip jis traukia Mathematical Physics po karo (žr., pavyzdžiui):

Kai 1920 metais aš vėl savo studijas ... Kas traukia mane ... į teorinės fizikos buvo ... Paslaptis, kuri materijos struktūrą ir spinduliavimo buvo vis labiau ir labiau apvalkalėlio kaip keista sąvoka Kvantinė, įvesta Planko 1900 metais savo tyrimų į juodo kūno spinduliuotės, kasdien skverbtis giliau į fizikos apskritai.

Pradėjimas tyrimų Mathematical Physics, de Broilio paliekamoi į eksperimentinę fiziką palūkanų. Jo brolis Maurice de Broilio tuo metu buvo atlikti eksperimentinius darbus rentgeno ir tai buvo labai suinteresuota de Broilio per pirmuosius metus nuo 1920 m., kurio metu jis dirbo savo daktaro. De Broilio savo disertaciją Recherches sur la théorie des Kvantas (tyrimų dėl Kvantinė teorija), 1924 m. iškelti šį elektroninių bangų teorija, remiantis Einšteino ir Planko darbo. Ji pasiūlė teoriją, kurią jis geriausiai žinomos, ty dalelės-bangos dvilypumą teorija, kad klausimas yra tiek dalelių ir bangų savybių.

Į paskaitą de Broilio davė apie atvejį, kai jis gavo Nobelio premiją 1929 m. jis paaiškino fonas idėjas, esančias jo daktaro disertacija (žr. pavyzdį):

Trisdešimt metų, fizika buvo padalintas į dvi stovyklas: ... materijos fizikos, grindžiamas dalelių ir atomų sąvokų, kurios turėjo paklusti klasikinių Niutono mechanikos įstatymus ir radiacinės fizikos, pagrįstas bangų idėja hipotetinis nuolat terpėje, šviesos ir elektromagnetinių eteris. Tačiau šių dviejų sistemų fizika negalėjo likti atskirti vienas nuo kito, jie turėjo būti apjungtas su keitimosi tarp energijos dalelių ir spindulių teorijos formavimo. ... Kai bandoma suderinti abiejų sistemų fizikos kartu, išvados buvo iš esmės pasiektas kurioje nebuvo nei teisingas, nei net ir priimtinas, jeigu jį taiko energijos pusiausvyrą tarp dalelių ir spindulių ... Planko ... prielaida ... kad šviesos šaltinis ... skleidžia jos spindulių lygus ir galutiniais kiekiais - į Kvantas. Nuo Planko 'ai idėjos lydėjo rimtos pasekmės sėkmės. jei šviesos, spinduliuojamos Quanta, turi jis ne kartą išmeta, turi Molekulinė struktūra? ... Jeans ir Poincaré [rodo], kad jei medžiaga, pasiūlymą dalelių šviesos šaltinio vyko pagal klasikinės mechanikos įstatymus, tada teisingai teisės juodo kūno spinduliuotės Planko 's teise, negali būti gauti.

Per 1963 m. de Broilio interviu aprašyta, kaip, atsižvelgiant į pirmiau pateiktas aplinkybes, jo atradimai buvo apie:

Kaip mano pokalbiai su broliu mes visada priėjo prie išvados, kad rentgeno spinduliai vienas turėjo tiek bangos ir eritrocitų, ir taip staiga - ... ji buvo kai į vasaros 1.923 žinoma - aš turiu idėją, kad vienas turėjo pratęsti šį dvilypumą, kad medžiagos dalelės, ypač elektronų. Ir aš supratau, kad, viena vertus, Hamilton - neva teorija priminti šiek tiek ta linkme, nes jis gali būti taikomas kietųjų dalelių ir, be to, ji atstovauja Geometrinė optika, kita vertus, kvantinių reiškinių vienas gauna Quantum numerius, kurie retai Mechanika bet pasireikšti labai dažnai bangų reiškinių ir visų problemų, susijusių su bangų judėjimo.

Bangų prigimtį elektronų buvo eksperimentiškai patvirtino 1927 padarytais CJ Joseph Davisson CH Kunsman ir LH Germer JAV GP ir Tomsono (JJ Thomson ir sūnus) Aberdyne, Škotija. De Broilio teorijos elektronų klausimas bangos vėliau buvo naudojama Šriodingerio, Dirac ir kt plėtoti bangų mechanika.

Po daktaro, de Broilio liko Sorbona, kur dėstė dvejus metus, tampa profesoriumi teorinės fizikos Henri Poincaré institutas, 1928. Nuo 1932 m. jis taip pat buvo profesorius teorinės fizikos Faculté des Sciences Sorbona. De Broilio dėstė ten tol, kol jis išėjo į pensiją 1962 metais. Nuo 1944 m. jis buvo Bureau des ilgumas narys. 1945 m. jis tapo patarėja Prancūzijos atominės energetikos komisariato.

Jo didžiausia garbė buvo buvo apdovanotas Nobelio premija 1929 metais. Mes minėtame iš jo paskaita atsižvelgiant į apdovanojimų ceremoniją. Leiskite citata toliau nuo paskaita (žr., pavyzdžiui):

Taigi aš atvykau į šią bendrą idėją, kuri vadovaujasi savo tyrimus: dėl klausimo, tik kiek radiacijos, ypač atsižvelgiant, turime įdiegti vienu ir tuo pačiu metu Dalelė koncepciją ir bangos koncepcija. Kitaip tariant, abiem atvejais mes turime prisiimti eritrocitus kartu bangų egzistavimą. Bet eritrocitų ir bangos negali būti nepriklausomas, nes, anot Boro, jie vienas kitą papildo, todėl jis turi būti galima nustatyti tam tikrų paralelių tarp judesio Dalelė ir banga, kuri yra susijusi su jos dauginimo.

Gavusi Nobelio premiją 1929 m. De Broilio dirbo pratęsimų bangų mechanika. Tarp publikacijų apie daug temų, jis paskelbė darbą Dirac teorijos elektronų, dėl naujos teorijos šviesoje, ant Uhlenbeck "s teorijos nugaros, ir dėl paraiškų bangų mechanika branduolinės fizikos. Jis parašė ne mažiau kaip dvidešimt penkių knygų, tarp Bangos et mouvements (bangos ir pasiūlymai) (1926), "La mécanique ondulatoire (bangų mechanika) (1928), Une PIRMASIS d'interprétation et non causale linéaire de la mécanique ondulatoire: La théorie de la dvigubas tirpalas (1956), Introduction à la nouvelle théorie des particules de M Jean-Pierre Vigier et de ses collaborateurs (1961), Étude critique des Bases de l'interprétation actuelle de la mécanique ondulatoire (1963). Pastaruosius tris minėtas knygas buvo paskelbti anglų kaip Nelinijinės Bangų inžinerija: Priežastinis aiškinimas (1960), Įvadas į Vigier teorija Elementarioji dalelė (1963), ir dabar reikia aiškinti bangų inžinerija: kritinė analizė (1964) .

Jis parašė daug populiarių kūrinių, kurie įrodo savo suinteresuotumą filosofinių reikšmę modernioje fizikoje, taip pat medžiagos ir šviesa: Naujas fizikos (1939), fizikos (1953) revoliucija, fizikos ir Microphysics (1960); ir naujos perspektyvos Fizika ( 1962).

1933 m. de Broilio buvo išrinktas į Académie des Sciences tampa nuolatinis sekretorius Mathematical Sciences, 1942. Académie suteikė jam savo Henri Poincaré medalis 1929 m. ir Albertas I Monakas premija 1932 metais. Kiti apdovanojimai, kurią jis gavo įtraukti Kalinga premija, kuri buvo sudaryta su juo, UNESCO 1952 metais už savo pastangas į šiuolaikinės fizikos supratimu plačiajai visuomenei. Prancūzijos Nacionalinio mokslinių tyrimų centras jam suteikė jo aukso medaliu 1956 metais. Daugiau Prizai įtraukti į Didžiojo kryžiaus Garbės legiono honneur ir Belgijos skyrimo padarė jį iš Leopoldo ordino pareigūnas. Jis gavo garbės daktaro Varšuvoje, Bukarešte, Atėnai, Lozana, Kvebeko universitetų, ir Briuselis. Jis buvo išrinktas garbės narystę aštuoniolika akademijų ir mokslo draugijų Europoje, Indijoje ir JAV.

De Broilio aprašyta save:

... turinčios daug proto būklę grynas teoretikas negu eksperimento ar inžinierius, mylintis, ypač bendro pobūdžio ir filosofinius vaizdas ... .

Pagrindinis klausimas, į de Broilio gyvenimą buvo ar statistinio pobūdžio ir atominės fizikos atspindi pagrindinės teorijos nežinojimo, ar statistiniai duomenys yra visiems, kurie gali būti žinomi. Daugeliui gyvenimo dalį jis tikėjo buvęs nors, kaip jaunasis mokslininkas jis manė, kad per pirmąjį Statistika slėpti savo nežinojimo. Patikrinkite Nenuostabu, kad jis grįžo į šią nuomonę pabaigoje savo gyvenimą, nurodantis, kad:

... statistikos teorijos paslėpti visiškai priklauso ir patvirtintą realybė atsilieka kintamuosius neprisiminti mūsų eksperimento metodikas.

Mums pabaigoje mūsų Biografija su duoklė mokama de Broilio pagal laikrodžio Oseen pirmininkas Nobelio komitetas fizikos Karališkoji Švedijos mokslų akademija:

Kai jaunas tu retai sau į prieštaringai siautėjo turas pačias giliausias problema fizikoje. Jūs turėjote drąsos ginti, be jokių žinomas faktas parama, kad klausimas buvo ne tik korpuskulinės pobūdį, bet ir bangų pobūdį. Eksperimentas atėjo vėliau ir nustatyti savo nuomonės teisingumą. Jūs kuriems šviežia Ačiū vardas jau karūnuotas amžių garbės.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland