Matematikai

Laikas linija Nuotraukos Pinigai Antspaudai Eskizas Ieškoti

Albert Einstein

Gimimo data:

Gimimo vieta:

Mirties data:

Vieta mirtis:

14 March 1879

Ulm, Württemberg, Germany

18 April 1955

Princeton, New Jersey, USA

Pristatymas Vikipedija
DĖMESIO - Automatinis vertimas iš anglų versija

Maždaug 1886 metais Albert Einstein pradėjo savo mokykloje Miunchene. Taip pat jo smuiko pamokas, kurias jis nuo šešerių iki trylikos metų amžiaus, jis taip pat buvo religinio auklėjimo namuose, kur buvo mokomi judaizmo. Po dvejų metų jis atvyko į Luitpold gimnazijos ir po to jo religinį švietimą buvo mokykloje. Studijavo matematiką, ypač akmenys, pradedant maždaug 1891 metais.

1894 m. Einšteino šeima persikėlė į Milaną, tačiau Einšteinas liko Miunchene. 1895 m. Einšteinas nepavyko tyrimas, kuris leido jam studijuoti, kaip elektros inžinierius Eidgenössische Technische Hochschule Ciurichas diplomą. Einšteinas atsisakė Vokietijos pilietybės 1896 m. ir turėjo būti be pilietybės, dėl metų. Jis net nebuvo taikomos Šveicarijos pilietybę iki 1899 m., pilietybė gali būti suteiktas 1901 metais.

Taip jei nuo įėjimo egzaminą ETH Einstein dalyvavo vidurinės mokyklos Aarau planuojate naudoti šį maršrutą įvesti Ciuricho ETH. Tuo Aarau parašė esė (už kuriuos buvo pateikta tik šiek tiek daugiau nei pusė ženklų!), Kuriame jis rašė apie savo ateities planus, žiūrėkite:

Jei aš turėjo laimė perduoti savo tyrimus, noriu eiti į Ciūrichas. Norėčiau gyventi ten ketverius metus, siekiant ištirti matematikos ir fizikos. Įsivaizduoju, aš vis tose gamtos mokslų šakos mokytojas, pasirinkdami teorinė dalis jų. Čia yra priežastis, kurios paskatino mane prie šio plano. Visų pirma, ji yra mano polinkis į abstrakčius ir matematinio mąstymo, ir man trūksta vaizduotės ir praktinių gebėjimų.

Tiesų Einstein pavyko jo planas baigė 1900 metais, kaip matematikos ir fizikos mokytojas. Vienas iš jo draugų buvo ETH Marcel Grossmann kuris buvo tos pačios klasės, kaip Einšteinas. Einšteinas bandė gauti paštu, raštu Hurwitz kuris vyks kai kurios pozicijos viltį, bet nieko atėjo jo. Trys Einšteino kolegų studentų, įskaitant Grossmann buvo paskirtas asistentų ETH Ciuriche, bet aiškiai Einšteinas nebuvo sužavėtas pakankamai ir dar 1901 metais raštu turas universitetuose įgyti darbo viltį, tačiau nesėkmingai.

Daryti pavyksta išvengti Šveicarijos karinės tarnybos dėl to, kad jis būtų vienodo kojų venų išsiplėtimas. 1.901 viduryje jis buvo laikinas darbas, kaip mokytoja, mokyti matematikos Technical High School Winterthur. Maždaug tuo metu jis rašė:

Aš atsisakė ambicijų patekti į universiteto ...

Kitas laikinas poziciją dėstymo privačių mokyklų Schaffhausen laikytis. Tada Grossmann 'ai tėvas bandė padėti Einstein gauti darbą rekomenduojant jį į patentų biure Berne direktorius. Einšteinas buvo paskirtas technikos ekspertų trečią klasę.

Einšteinas dirbo šioje patentų biuro 1902-1909, turintis laikinąjį etatą, kai jis pirmą kartą buvo paskirtas, o 1904 m. padėtis buvo nuolat ir 1906 m. jis buvo paaukštintas į techninio eksperto antros klasės. Nors Berno patentų biuro baigė stebinantis įvairių teorinės fizikos leidinių, parašytų savo laisvalaikį be artimo kontakto su mokslinės literatūros ar kolegos naudai.

Einstein uždirbo iš Ciuricho universitete 1905 m. Dėl naujos nustatymas molekulinių matmenų daktaro disertaciją. Jis skirtas darbas su Grossmann.

Per pirmuosius tris skaičius, visos parašytos 1905, Einstein išnagrinėti reiškinį atrado Max Planck, pagal kurį elektromagnetinės energijos, atrodo, bus išmesti iš aktyvieji objektai atskira prekė. Šių Quanta energija buvo tiesiogiai proporcingas spindulių dažniui. Tai atrodė, kad prieštarauja klasikinės elektromagnetinių teorija, pagrįsta Maksvelo 's lygtys ir Termodinamika įstatymų, kurie manė, kad elektromagnetinio lauko energijos sudarė bangos, kuri galėtų būti bet nedaug energijos. Einstein naudojamas Planko 'ai Kvantinė hipotezė, apibūdinti elektromagnetinę spinduliuotę šviesos.

Einšteino antra 1.905 dokumente siūloma tai, kas šiandien vadinama specialios reliatyvumo teorija. Jis pagrindė savo naują teoriją apie klasikinio Reliatyvumo interpretacija, ty fizikos dėsnius turėjo būti tokios pat formos, bet orientyrai. Kaip antra pagrindine hipoteze, Einšteino prielaidą, kad šviesos greitis lieka pastovus visose nuoroda rėmai, kaip reikalaujama pagal Maxwell 's teorija.

Vėliau 1905 metais Einšteinas parodė, kaip masės ir energijos buvo lygiaverčiai. Einšteinas buvo ne pirmoji pasiūlyti visas specialias reliatyvumo teorijos sudėtinės dalys. Jo indėlis yra svarbus vienijantis dalys klasikinė mechanika ir Maksvelo 'ai elektrodinamika.

Einšteinis skaičius 1905 atitinkamo statistinė mechanika, šios srities trečiųjų buvo tiriamas Ludwig Boltzmann Jozjasz Gibbs.

Po 1.905 Einstein toliau dirbti šiose srityse aprašyta aukščiau. Jis padarė svarbų įnašą į Kvantinė teorija, tačiau jis paprašė pratęsti specialios reliatyvumo teorija reiškinius įtraukiant pagreitis. Pagrindinis pasirodė 1907 m. su lygiavertiškumo, kurio gravitacinis pagreitis vyko būti atskirti nuo pagreičio, kurį sukelia mechaninės jėgos principu. Gravitacinis masė buvo identiška su inercinė masė.

1908 m. Einšteinas tapo ne Berno universiteto dėstytojas po to pateikti savo Habilitacijos disertaciją pasekmės radiacijos konstitucija taip nuo energijos paskirstymo teisę juoda institucijoms. Kitais metais jis tapo profesoriumi fizikos Ciuricho universitete, atsistatydinęs savo stytojai Berne ir jo darbo vieta patentų biure Berne.

Iki 1.909 Einšteinas buvo pripažinta kaip viena iš pirmaujančių mokslinių mąstytojas ir tais pačiais metais jis atsistatydino iš patentų biure. Jis buvo paskirtas visiškai profesorius Karl-Ferdinand universiteto Prahoje 1911 metais. Iš tikrųjų 1.911 buvo labai daug metų Einšteinas, nes jis negalėjo pateikti preliminaraus prognozių apie tai, kaip šviesos spinduliai nuo tolimų žvaigždutė, einanti šalia Sun, atrodytų, turi būti bent šiek tiek, kad Saulės kryptimi. Tai būtų labai didelė, nes tai sukeltų pirmasis eksperimentinis įrodymas naudai Einšteino teorija.

Apie 1912 m. Einšteinas pradėjo naują etapą savo gravitaciniu mokslinius tyrimus, skirtus savo draugui matematikas Marcel Grossmann pagalba, reiškiant savo darbo sąlygų tenoras apskaičiuojamas Tullio Levi-Civita ir Gregorio Ricci-Curbastro. Einstein pakvietė savo naują darbą bendrosios reliatyvumo teorijos. Jis persikėlė iš Prahos į Ciurichas, 1912 m. pradėti katedros Eidgenössische Technische Hochschule Ciuriche.

Einstein grįžo į Vokietiją 1914 m., bet nebuvo iš naujo kreiptis dėl Vokietijos pilietybės. Koks jis pripažino, buvo įspūdingas pasiūlyti. Tai buvo tyrimų padėtį Prūsijos mokslų akademija kartu su katedros (bet ne mokymo muitų srityje) Berlyno universitete. Jis taip pat buvo pasiūlyta Kaiser Wilhelm Institute of Physics Berlyne Direkcija kuri netrukus bus patvirtinta.

Po suklastotų prasideda Einšteinas paskelbė, skaičius 1915 m. pabaigoje, galutinis variantas bendros teorijos. Prieš paskelbdama šį darbą jis skaito paskaitas apie bendrosios reliatyvumo ne Göttingen ir jis rašė:

Mano didelis džiaugsmas, aš visiškai pavyko įtikinti Hilbert ir Klein.

Faktiškai Hilbert pateikti skelbimą, savaitę prieš Einšteinas baigė savo darbą, popieriumi, kuris yra teisingas lauko lygtis bendrosios reliatyvumo teorija.

Kai britų užtemimas ekspedicijos 1919 metais patvirtino jo prognozes, Einšteinas buvo idolised pagal populiarios spaudos. London Times "vyko 1919 m. lapkritis 7 Antraštė:

Revoliucija mokslas - Nauja teorija Visata - Niutonas idėjos nuverstas.

1920 m. Einšteino paskaitos Berlyne buvo sutrikdyta demonstracijas, kurios, nors oficialiai paneigė, beveik neabejotinai anti-žydų. Žinoma, buvo stiprus jausmas išreikštas prieš savo darbus per šį laikotarpį kuris Einšteinas atsakė spaudoje cituojama Lorenco, Planko ir Eddington remdami savo teorijų, ir kuriame nurodoma, kad kai vokiečiai turės užpulti jas, jeigu jis:

... Vokietijos pilietis, su arba be svastikos vietoj Judėjas su liberalios tarptautinės įsitikinimus ...

Per 1.921 Einšteinas padarė savo pirmojo vizito į Jungtines Amerikos Valstijas. Jo pagrindinė priežastis buvo surinkti lėšų planuojama Hebrajų universiteto Jeruzalėje. Tačiau jis gavo Barnard medalis vizito ir skaitė keletą kartų reliatyvumo teorija. Jis pranešė, kad komentavo, kad pirmininkas į paskaitą davė į didelę salę Prinstono kuris buvo perpildyta žmonių:

Aš niekada suprato, kad tiek daug amerikiečių, buvo domina tenoras analizė.

Einšteinas gavo Nobelio premiją 1921 metais, bet ne už reliatyvumą, o už 1.905 darbą Fotoefektas. Iš tikrųjų jis nebuvo pateikti gruodžio 1922 iki gauti prizą yra apie kelionę į Japoniją. Maždaug tuo metu jis padarė daug tarptautinių vizitų. Jis lankėsi Paryžiuje anksčiau 1922 m. ir per 1923 m. apsilankė Palestinoje. Pateikęs savo paskutinio didelių mokslinių atradimų ant bangos kartu su klausimu, 1924 m. jis siekė apsilankymai 1925 m., šiuo metu į Pietų Ameriką.

Tarp tolesnių pagyrimu, kurie Einšteinas gavo buvo Copley medaliu Karališkosios draugijos 1925 ir aukso medalis Royal Astronomical Society, 1926.

Niels Bohr ir Einšteinas buvo vykdyti pagal Kvantinė teorija, kuri prasidėjo Solvay konferencija 1927 m. diskusija. Planko, Niels Bohr, de Broilio, Heizenbergo, Šriodingerio ir Dirac buvo šioje konferencijoje, be to Einstein. Einšteinas atsisakė duoti knygą konferencijoje ir:

... sakė beveik nieko nei kelia labai paprasta prieštaravimų tikimybė žodžiu .... Tada jis grįžo į tylą ...

Tiesų Einšteino gyvenime buvo džiovos ir jis buvo sumokėti kainą 1928 su fizinio Suskleisti pareikštas per pervargimas. Tačiau jis padarė išgijimo nepaisant į poilsį per 1928.

Iki 1930 m. jis buvo tarptautiniam apsilankymų vėl grįžti į Jungtines Valstijas. Trečią vizito į Jungtines Amerikos Valstijas 1932 m. sekė iš Prinstono po pasiūlymas. Idėja buvo ta, kad Einšteinas bus išleisti septynių mėnesių Berlyne metų penkis mėnesius Prinstono. Einstein gyvūnus ir palieka Vokietiją gruodis 1932 dėl Jungtinių Amerikos Valstijų. Kitą mėnesį naciai atėjo į valdžią Vokietijoje ir Einšteinas niekada ten grįžti.

Per 1.933 Einšteinas nuvyko į Europą Lankymūsi Oksfordas, Glazgas, Briuselis ir Ciurichas. Pasiūlymai akademinių postų, kuriuos jis nustatė, kad taip sunku gauti 1901 metais, buvo gausus. Jis gavo pasiūlymų iš Jeruzalės, Leiden, Oksforde, Madride ir Paryžiuje.

Kas buvo skirtas tik aplankyti tapo galutinai susitarti iki 1.935 kada jis prašė ir gavo leidimą nuolat gyventi į Jungtines Amerikos Valstijas. Prinstono savo darbą stengėsi suvienyti fizikos dėsnius. Tačiau jis bandė problemas didelį gylį ir parašė:

Aš užrakinta save į gana beviltiška mokslo problemų - tuo labiau, nes, kaip senyvo amžiaus vyras, aš ir toliau nuo svetimų visuomenė čia ...

1940 m. Einšteinas tapo JAV pilietis, tačiau nusprendė pasilikti savo Šveicarijos pilietybę. Jis padarė daug įnašų į taiką per jo gyvenimą. 1944 m. jis prisidėjo prie karo pastangas ranka rašyti savo knygą apie 1.905 specialioje reliatyvumo ir pradėti jį aukcione. Jis iškėlė šešių milijonų dolerių, rankraštis šiandien būdamas Kongreso biblioteka.

Iki 1.949 Einšteinas buvo blogai. Ligoninėje rašybos padėjo jam atsigauti, bet jis pradėjo rengtis mirties rengiant jo bus 1950 metais. Jis paliko savo mokslinių darbų su Hebrajų universiteto Jeruzalėje, universiteto, kurį jis prikėlė lėšų savo pirmojo vizito į JAV, dirbo universiteto gubernatorius 1925-1928, tačiau jis buvo atmestas dėl postą siūlyti 1933 metais kaip jis buvo labai kritiškai atsiliepė apie savo administraciją.

Dar vienas svarbus įvykis įvyks savo gyvenimą. Po pirmojo Izraelio prezidentas mirties 1952 m., Izraelio vyriausybė nusprendė pasiūlyti antrojo prezidento postą į Einšteinas. Jis atsisakė bet nusprendė pasiūlyti keblumas, nes buvo sunku jį atsisakyti nedarant nusikaltimas.

Prieš vieną savaitę iki jo mirties Einstein pasirašė savo paskutinį laišką. Tai buvo laiškas Bertrand Russell, kurioje jis pritarė, kad jo pavardė turėtų eiti manifestas primygtinai ragina visas tautas atsisakyti branduolinio ginklo. Dera, kad vienas iš jo paskutinio dokumentai buvo ginčytis, nes jis darė visą savo gyvenimą, už tarptautinę taiką.

Einšteinas buvo kremuotas ne Trenton, New Jersey, po 4 val 18 balandis 1955 (mirties dieną). Jo pelenai buvo išblaškyti neatskleistoje vietoje.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland