Matematici

Časová osa Fotografie Peníze Razítka Sketch Hledat

Galileo Galilei

Datum narození:

Místo narození:

Datum úmrtí:

Místo úmrtí:

15 Feb 1564

Pisa (now in Italy)

8 Jan 1642

Arcetri (near Florence) (now in Italy)

Prezentace Wikipedia
POZOR - Automatický překlad z anglické verze

Galileo Galilei 's rodiči byli Vincenzo Galilei a Giulia Ammannati. Vincenzo, kteří se narodil ve Florencii, v 1520, byl učitelem hudby a pokutu loutna hráče. Po studiu hudby v Benátkách prováděl experimenty na struny, aby podpořila svou hudební teorie. Giulia, kteří se narodil v Pescia, ženatý Vincenzo v 1563 a Daly domů na venkově v blízkosti Pisa. Galileo byl jejich první dítě a jeho první roky strávil s rodinou v Pise.

V 1572, kdy Galileo bylo osm let, jeho rodině vrátili do Florencie, jeho otec domovské město. Nicméně, Galileo zůstal v Pise a žili po dobu dvou let s Muzio Tedaldi kteří se vztahuje k systému Galileo se matka o manželství. Když dosáhl věku deset, Galileo levé Pisa aby se k jeho rodině ve Florencii a tam byl tutored by Jacopo Borghini. Poté, co byl starý dost být vzdělaný v klášteře, jeho rodiče poslali ho do Camaldolese klášter v Vallombrosa, která se nachází v nádherné lesnaté svahu 33 km jihovýchodně od Florencie. Na Camaldolese Objednávka byla nezávislá na Řád benediktinů, čímž z něj asi 1012. Vyhláška spojit osamělého života v poustevník s přísnými život z Mnichova a brzy mladého Galileo našel ten život přitažlivý. Stal se začátečníci, kteří hodlají vstoupit do vyhlášky, ale že to není prosím, svého otce kteří již rozhodl, že jeho nejstarší syn by se měl stát lékař.

Vincenzo byl Galileo návratu z Vallombrosa do Florencie a vzdát se myšlenky na připojení se k Camaldolese pořadí. On to pokračovat ve své školní docházky ve Florencii, ale ve škole, kterou bude spravovat Camaldolese mnichů. V 1581 Vincenzo poslal Galilea zpět do Pisa žít opět s Muzio Tedaldi a nyní se přihlásit na lékařskou titul na univerzitě v Pise. I když myšlenka na lékařskou kariéru nikdy Zdá se, že se odvolal k systému Galileo, jeho otec přání bylo poměrně přirozené, protože jeden byl lékař, který se v jeho rodina v minulém století. Galileo nikdy se zdá, k nimž zdravotnických studií vážně, se účastní kurzů na jeho skutečné zájmy, které byly v matematice a přírodních filozofie. Jeho učitel matematiky v Pise byl Filippo Fantoni, kteří konají předsednictví matematiky. Galileo vrátil do Florencie na letní prázdniny a tam pokračovala ve studiu matematiky.

V roce 1582-83 Ostilio Ricci, kteří byl matematik z Toskánského soudu a bývalý žák na Tartaglia, učil na kurzu v Euclid 's Prvky na University of Pisa Galileo, které se zúčastnil. V létě 1583 Galileo byl zpět ve Florencii s rodinou a Vincenzo jej podnítil k číst Galén k jeho dalšímu zdravotnických studií. Galileo se však stále zdráhá studovat medicínu, vyzývají Ricci (také ve Florencii, kde Toskánského soud strávil léto a podzim) do svého domova ke splnění svého otce. Ricci se snažil přesvědčit Vincenzo, aby svého syna ke studiu matematiky, protože to byl jeho zájmů, kde ležel. Vincenzo určitě nebyla, jako myšlenku a pevně odolával, ale nakonec mu ustoupil trochu a Galileo byl schopen studovat díla Euclid a Archimedův z italské překlady Tartaglia, které měl provést. Samozřejmě, že byl stále oficiálně zapsaná jako zdravotnický studentů v Pise, ale nakonec do 1585, dal se tento kurz a zůstat bez vyplnění svého titulu.

Galileo začala výuku matematiky, první soukromě ve Florencii a pak v průběhu 1585-86 v Siena, kde se konalo veřejné funkce. Během léta roku 1586 učil na Vallombrosa, a v tomto roce, napsal svůj první vědeckou knihu Malé saldo [La Balancitta], které je popsáno Archimedův 'způsob, jak najít konkrétní gravities (to je relativní hustoty) látek pomocí rovnováhy. V následujícím roce cestoval do Říma na návštěvu Clavius kteří byl profesorem matematiky na jezuitském Collegio Romano tam. Téma, které bylo velmi populární v jezuitském matematici v této době bylo centra gravitace a Galileo, přinesl s sebou nějaké výsledky, který byl objeven na toto téma. Přes výrobu velmi příznivý dojem na Clavius, Galileo se nepodařilo získat jmenování učit matematiku na univerzitě v Boloni.

Po odchodu Řím Galileo zůstal v kontaktu s Clavius o korespondenci a Guidobaldo del Monte byl také pravidelný korespondent. Jistě vět, které systému Galileo se ukázala v centrech gravitace těles a levou v Římě, byly projednávány v této korespondence. Je také pravděpodobné, že Galileo obdrželi skripta z kurzů, které byly uvedeny na Collegio Romano, na Udělal kopie těchto materiálů, které stále přežívají dodnes. Korespondenci začal kolem 1588 a pokračovala po mnoho let. Také roku 1588 Galileo obdržela prestižní pozvání na přednášku o rozměry a umístění pekla je v Dante Inferno na Akademii ve Florencii.

Fantoni opustil křeslo matematiky na univerzitě v Pise v 1589 a Galileo byl jmenován do obsadit místo (i když to byla pouze nominální schopen poskytnout finanční podporu pro program Galileo). Nejenže se mu dostane silné doporučení od Clavius, ale on měl také získala vynikající pověst díky své přednášky na Florencie akademie v předchozím roce. Mladý matematik musel rychle získal reputaci, která byla nezbytná k získání takového postavení, ale měli jsme stále vyšší pozice, na které by mohl cíl. Galileo strávil tři roky držení tohoto místa na univerzitě v Pise a během této doby napsal De Motu řadu odborných pojednání o teorii pohybu, který nikdy zveřejněny. Je pravděpodobné, že on nikdy zveřejněny tento materiál, protože byl menší než spokojeni s tím, a je to spravedlivé pro přestože obsahují některé důležité kroky vpřed, to obsahovalo také některé nesprávné představy. Snad nejdůležitějším zdrojem nových myšlenek, které De Motu obsahuje, je možné, že jeden test teorií o provádění experimentů. Zejména práce obsahuje jeho důležitou myšlenku, že jednou by mohl test teorie o pádu subjekty na nakloněné rovině, aby zpomalila tempo sestupu.

V 1591 Vincenzo Galilei, Galileo je otcem, a zemřel, neboť Galileo byl nejstarší syn měl poskytnout finanční podporu pro zbytek rodiny a zejména mít potřebné finanční prostředky pro poskytování Věna pro jeho dva mladší sestry. Být profesorem matematiky v Pise nebyla dobře placená, tak Galileo očekával více lukrativní post. Se silným doporučení od Guidobaldo del Monte, Galileo byl jmenován profesorem matematiky na univerzitě v Padově (University of republiky, Benátky) v 1592 na platu třikrát, co obdržel v Pise. Dne 7. prosince 1592 vydal své inaugurační přednášku a začal po dobu osmnácti let na univerzitě, let, který byl později označován jako nejšťastnější z jeho života. V Padově své povinnosti byly hlavně učit Euclid 's geometrií a normy (geocentrický) astronomie na lékařský studenty, kteří by potřeboval vědět, některé astronomie, aby bylo možné používat na astrologii ve své lékařské praxi. Nicméně, Galileo argumentoval proti Aristotelovi 's ohledem na astronomii a přírodní filozofie na tři veřejné přednášky dal v souvislosti se objevil nový Star (nyní známé jako' Kepler 's supernova') v 1604. Přesvědčení v tuto chvíli bylo, že na Aristotela, a sice, že všechny změny v nebi musela nastat v měsíčním regionu poblíž Země, ve sféře pevné hvězdy jsou trvalé. Galileo použita paralaxa argumenty, aby prokázal, že nová hvězda nemohla být v blízkosti Země. V osobním dopise psáno na Kepler v 1598, Galileo byl uvedl, že byl Koperníka (věřící ve teorie Copernicus). Avšak žádná veřejná znamení tohoto přesvědčení bylo objeví až o mnoho let později.

V Padově, Galileo, začal dlouhodobý vztah s Maria Gamba, kteří se z Benátek, ale neměli vzít snad proto, že Galileo cítil jeho finanční situace nebyla dost dobrá. V roce 1600 své první dítě, Virginia se narodila, následuje druhá dcera Livia v následujícím roce. Roku 1606 jejich syn Vincenzo byl narozen.

Máme již bylo uvedeno výše jedná o chybu v systému Galileo teorie pohybu jako ten, postavil jej v De Motu kolem 1590. Byl zcela mylně ve svém přesvědčení, že síly působící na tělo bylo relativní rozdíl mezi jeho hustota a to na látky, jejichž prostřednictvím přesunuta. Galileo napsal do svého přítele Paolo Sarpi, pokutu matematik kteří se consultor do benátského vlády, v 1604 a je zřejmé z jeho dopisu, který do té doby byl realizován jeho chyba. Ve skutečnosti mu vrátil k práci na teorii pohybu v 1602 a během následujících dvou letech, prostřednictvím své studie skloněným letadla a kyvadla, byl formulován správný zákon klesajících subjekty a měl odpracované, že projektil následuje parabolické cesta. Nicméně, tyto slavné výsledky by neměly být zveřejněny na dalších 35 let.

V květnu 1609, Galileo obdržela dopis od Paolo Sarpi mu takhle malý dalekohled, že Holanďan měl uvedeno v Benátkách. Galileo napsal v hvězdným Messenger (Sidereus Nuncius) v dubnu 1610:

O deset měsíců zprávu dosáhla moje uši, že určitá Fleming byl na jeho místě malý dalekohled, pomocí nichž viditelné objekty, byť velmi vzdálené od oka pozorovatele, bylo zřetelně vidět, jako kdyby v blízkosti. Z této skutečně pozoruhodný účinek několika zážitky byly spojené, na který někteří lidé uvěřili, zatímco ostatní jim odepřen. Za pár dní později byla zpráva potvrzena dopis jsem dostal od Francouze v Paříži, Jacques Badovere, která způsobila, abych se vztahuje sám upřímně, aby prozkoumala prostředky, kterými bych mohl přijet na vynález, na podobné nástroje. To jsem udělal brzy poté, můj základ je doktrína lomu.

Z těchto zpráv a pomocí své vlastní technické dovednosti jako matematik a jako řemeslníka, Galileo, začal provádět sérii optické teleskopy, jejichž výkon byl daleko lepší než u nizozemského nástroje. Jeho první dalekohled byl vyroben z dostupných objektivů a dal zvětšení asi čtyřikrát. Aby došlo ke zlepšení v této Galileo se naučil, jak se rozemelou a polsky vlastní čočky a do srpna 1609 byl nástroj se zvětšení asi osm nebo devět. Galileo okamžitě viděl, komerční a vojenské aplikace na jeho teleskop (jíž nazývá perspicillum) pro lodě na moři. On Sarpi průběžně informován o jeho průběhu a Sarpi uspořádány demonstrace za benátského Senátu. Byli velmi zapůsobilo, a na oplátku pro velké zvýšení jeho platu, Galileo dal výhradní práva na výrobu dalekohledu do benátského Senátu. Zdá se, obzvláště dobrý tah z jeho strany, protože on musí vědět, že tato práva byla smysl, zejména proto, že mu vždy uznal, že dalekohled nebyl jeho vynález!

Do konce roku 1609 Galileo obrátil svůj dalekohled na noční obloze a začal provádět pozoruhodné objevy. Swerdlow píše (viz):

Ve zhruba dvou měsíců, prosince a ledna, nadělal více objevy, které změnily svět, než někdo, kdy se před nebo od.

Astronomické objevy učinil s jeho dalekohledy byly popsány v krátkém knihu nazval hvězdným Messenger zveřejněna v Benátkách v květnu 1610. Tato práce způsobil senzaci. Galileo tvrdil, že viděl hory na Měsíci, aby se ukázal, že Mléčná dráha je složena z maličké hvězdy, a aby byli svědky čtyř malých subjektů na orbitě Jupitera. Tyto poslední, s pohledem k získání pozice ve Florencii, byl rychle s názvem 'na Medicean hvězdy'. Měl také poslal Cosimo de Medici, velkovévoda Toskánsko, vynikající dalekohled pro sebe.

Benátského Senátu, snad si uvědomuje, že práva na výrobu dalekohledu Galileo dal jim byly bezcenné, zmrazila jeho platu. Nicméně byl to povedlo v imponující a Cosimo, v červnu 1610, jen měsíc poté, co jeho slavné knihy Něco bylo zveřejněno, Galileo rezignoval na svou funkci Padově a stal generální Matematik na University of Pisa (bez výuky cla) a 'Matematik a filozof 'Na velkovévodovi Toskánsko. V 1611 navštívil Řím, kde bylo zacházeno jako vůdčí osobnost, a Collegio Romano kladen na velkou večeři s projevy na počest Galileo je pozoruhodné objevy. Byl také udělat členství v Accademia dei Lincei (ve skutečnosti šestý člen), a to byla čest, což bylo zvláště důležité, aby Galileo kteří podepsán sám sebe 'Galileo Galilei Linceo' od této doby se.

Zatímco v Římě, a po svém návratu do Florencie, Galileo, dále pozorování s jeho dalekohledem. Již v hvězdným Messenger mu dal surové doby čtyři měsíce Jupitera, ale přesnější výpočty byly jistě není jednoduché, protože bylo obtížné určit z pozorování, která jsem byla měsíc, což je II, které III, a která IV. Udělal dlouhou řadu připomínek a byl schopen dát přesné období 1612. Na jedné fázi ve výpočtech se stal velmi zaráží, protože údaje, měl zaznamenány v rozporu se zdálo, ale on si zapomněli vzít v úvahu pohybu Země kolem Slunce.

Galileo první obrátil jeho dalekohledem na Saturn dne 25. července 1610 a zdálo se jako tři subjekty (jeho dalekohled nebyl dostatečně prokázat, kroužky, ale jim jeví jako lalůčky na obou stranách planety). Pokračující pozorování bylo opravdu zaráží, aby Galileo jako subjekty na obou stranách Saturn zmizel, když prstence systém byl na hraně. Také v 1610 objevil, že když viděl v dalekohledu se planeta Venuše ukázalo fáze stejně jako na Měsíci, a proto musí oběžnou dráhu Slunce není na Zemi. Toto neumožňují zjistit, kdo by rozhodnout mezi Koperníka systém, v němž vše půjde kolem Slunce, a že navržené Tycho Brahe, ve kterém všechno, ale Země (a Moon) jde kolem Slunce, která pak vede kolem Země. Většina astronomů na čas ve skutečnosti zvýhodňuje Brahe 'je systém a samozřejmě i rozlišování mezi oběma o experiment byl mimo nástrojů na den. Nicméně, Galileo věděl, že všechny jeho objevy byly důkazy o Copernicanism, i když není důkaz. Ve skutečnosti to byla jeho teorie pádu subjekty, které bylo nejvýraznější v tomto ohledu k odpůrcům jedoucího Earth tvrdil, že kdyby Země otáčí a tělo bylo upuštěno od věž by měla zůstávat pozadu věže jako Země otáčí a zároveň je spadl. Vzhledem k tomu, že to nebylo pozorováno v praxi to bylo přijato jako pádné důkazy o tom, že na Zemi bylo stacionární. Galileo však již věděl, že subjekt by pokles v pozorovaných způsobem na rotující Zemi.

Ostatní připomínky Galileo patřilo pozorování sunspots. Byl hlášen je v diskurzu na plovoucí subjekty, které publikoval v 1612 a plně v dopisů o sunspots, které vyšlo v 1613. V následujícím roce se svými dvěma dcerami vstoupila na františkánský klášter sv Matthew mimo Florencie, Virginia přičemž jméno sestra Maria Celeste a Livia jméno Sestra Arcangela. Vzhledem k tomu, že byli narozených mimo manželství, Galileo věřil, že oni sami by nikdy oženit. I když Galileo předložili mnoho revoluční teorie správné, když nebylo správné ve všech případech. Zejména, když tři komety objevila v 1618 byl zapojen do polemik o povaze komet. Tvrdil, že byli blízko k Zemi a způsobil tím, optická refrakce. Vážná důsledku této nešťastné argumentem bylo, že jezuité začali vidět Galileo jako nebezpečný soupeř.

I přes jeho podporu pro soukromé Copernicanism, Galileo se snažil vyhnout kontroverzi tím, že není veřejné prohlášení na danou problematiku. Nicméně on byl do kontroverze prostřednictvím Castelli kteří byli jmenováni do židle matematiky v Pise v 1613. Castelli byl student z Galilea a byl také zastáncem Koperníka. Na setkání v paláci Medici ve Florencii v prosinci 1613 se velkovévoda Cosimo II a jeho matku Grand kněžny Christina z Lorraine, Castelli byl požádán, aby vysvětlil zřejmé rozpory mezi Koperníka teorie a Písma svatého. Castelli bránili Koperníka postoj rázně a napsala Galileo poté mu, jak úspěšný byl v uvedení argumentů. Galileo, méně přesvědčen, že Castelli měl vyhrál argument, napsal dopis Castelli mu tvrdil, že Bible musel být vykládáno ve světle toho, co věda musela prokázat, že je to pravda. Galileo měl několik odpůrců v Florencie a oni se o to, kopii tohoto dopisu Castelli poslal do Inkvizice v Římě. Avšak po přezkoumání jejich obsahu našli jen málo, které by jimi mohly objektu.

Katolická církev je nejdůležitější hodnota v tuto chvíli v jednání s výkladů Písma svatého byl kardinál Robert Bellarmino. Vypadá na to, aby mohlo vidět jen málo důvodů pro církev, aby se to týká, týkající se Koperníka teorie. Bodu, otázkou bylo, zda Koperníka měl prostě předložil matematické teorie, která umožnila výpočet polohy nebeských subjektů, které mají být provedeny jen více nebo zda mu bylo navrhnout fyzickou realitu. V tuto chvíli Bellarmino navštívení teorie jako elegantní matematické jedno, které nebyly stanoveny Křesťanské ohrozit přesvědčení o struktuře vesmíru.

V roce 1616 Galileo napsal Dopis Grand Duchess, které razantně zaútočil na následovníci Aristoteles. V této práci, který se zabýval na Grand kněžny Christina z Lorraine, on argumentoval silně pro ne-doslovný výklad Písma svatého, kdy doslovný výklad by v rozporu se skutečnosti, o fyzickém světě dokazuje matematické vědy. V tomto systému Galileo prohlásil zcela jasně, že pro něho Koperníka teorie není jen matematický výpočet nástroj, ale je fyzikální realita:

Držím že Slunce se nachází v centru k otáčkám na nebesích orbs a nemění místo, a že Země se otáčí na samotné a pohybuje okolo ní. Navíc ... I tento názor potvrzují nejen o vyvrácení Ptolemaios' s a Aristoteles' s argumenty, ale také vyrábí mnoho na druhé straně, zejména některé související s fyzikálními vlivy, jejichž příčiny snad není možné určit jiným způsobem, a další astronomické objevy, tyto objevy jasně usvědčit na Ptolemaic systému a jsou s tím obdivuhodně s tímto jiné místo a potvrdil to.

Pavel V. nařídil Bellarmino, aby se duchovní Kongregace pro index rozhodnout o Koperníka teorie. Na Cardinals z Inkvizice splněny dne 24. února 1616 a vzala na důkazy z teologických odborníků. Jsou odsoudil učení Copernicus, a Bellarmino vezl své rozhodnutí o Galileo kteří nebyl osobně zapojen do soudního řízení. Galileo bylo zakázáno pořádat Koperníka zobrazení událostí, ale později se mu méně obává tohoto rozhodnutí z Inkvizice. Nejdůležitější je Maffeo Barberini, kteří byl obdivovatelem Galileo, byl zvolen jako Pope Urban VIII. To se stalo jen jako Galileo kniha Il saggiatore (The analytik) byl o které má být zveřejněno v Accademia dei Lincei v roce 1623 a Galileo byl rychlý věnovat této práci do nového papeže. Práce popsané Galilea nové vědecké metody a obsahuje slavný citát, pokud jde o matematiku:

Filozofie je zapsána v této knize grand, vesmíru, které stojí nepřetržitě otevřen náš pohled. Ale v knize nemohou být pochopeny, pokud jeden první učí porozumět jazyku a přečíst znaky ve kterém je psáno. Je napsán v jazyce matematiky a jeho znaky jsou trojúhelníky, kruhy a další geometrické údaje, bez nichž je lidsky nemožné pochopit jediné slovo o tom, bez nichž jeden je bloudění v temném labyrintu.

Pope Urban VIII pozváni Galileo na papežský diváky na šesti příležitostech a vedlo Galilea k domněnce, že katolická církev by nebyl problém s Koperníka teorie. Galileo se proto rozhodla zveřejnit své názory domněnce, že by mohly tak bez vážné důsledky z církve. Nicméně v této fázi v jeho životě Galilea zdraví byla špatná, s častými záchvaty těžké nemoci a tak i když začal psát svůj slavný dialog v 1624 to vzal mu šest let pro dokončení práce.

Galileo se pokusil získat povolení z Říma do zveřejní v dialogu 1630, ale že to není snadné prokázat. Nakonec se mu dostalo povolení od Florencie, Řím a ne. V únoru 1632 Galileo zveřejněna dialog týkající se dvou generální systémy na světě - Ptolemaic a Koperníka. Má formu dialogu mezi Salviati, kteří tvrdí, pro Koperníka systému, a simplicio kteří je Aristotelian filozof. Vyvrcholení na knize je argument o Salviati, že Země se pohybuje, který byl založen na systému Galileo teorie z moře. Galileo teorie z moře bylo zcela nepravdivé, přestože v nich postulovaných po Kepler již předložila správné vysvětlení. Bylo to nešťastné, vzhledem k pozoruhodné pravd Dialogu podporována, že argument, který Galileo myšlení, aby nejsilnější důkaz o Copernicus' s teorie by měla být správná.

Krátce po zveřejnění dialog týkající se dvou generální systémy na světě - a Ptolemaic Koperníka na Inkvizice zakázán její prodej a objednat Galileo, který se má zobrazit v Římě před nimi. Nemoci předcházet mu cestovat do Říma až 1633. Galileo na obžalobu v soudním řízení, které následovalo, byla, že porušil podmínky stanovené ve Inkvizice v roce 1616. Nicméně různé verze tohoto rozhodnutí byl vyroben v soudním procesu spíše než ten, Galileo byl uveden v té době. Pravda o Koperníka teorie nebyl problém, proto byla přijata jako skutečnost, v němž probíhá soudní řízení, že tato teorie je chybná. To bylo logické, samozřejmě, protože rozsudek 1616 prohlásila, že zcela nepravdivé.

Shledán vinným, Galileo byl odsouzen k celoživotnímu vězení, ale trest byl proveden poněkud soucitně a to činilo domácím vězení, spíše než trest vězení. Byl schopen žít nejprve s arcibiskupa Siena, později vrátit do svého domova v Arcetri nedaleko Florencie, ale musel strávit zbytek svého života pozoroval nad tím úředníci z Inkvizice. V 1634 on utrpěl těžkou ránu, když se jeho dcera Virginia, sestra Maria Celeste, zemřel. Ona byla velkou podporu jejího otce prostřednictvím své nemoci a Galileo byl otřesený a nemohli pracovat po mnoho měsíců. Když se to podaří znovu pracovat, začal psát Discorsi a matematické demonstrace týkající se dvou nových věd.

Po Galileo dokončila práci na Discorsi byl propašován z Itálie, a vzít do Leydenu v Holandsku, kde to bylo zveřejněno. Byla to jeho největší důsledné matematické práce, která zachází problémy na impuls, momentů, a centra gravitace. Velká část této práce se vrátil k nezveřejněným nápady v De Motu z přibližně 1590 a zlepšení, kterého on měl v roce 1602-1604 pracoval. V Discorsi, které vyvinul své nápady z nakloněné roviny psaní:

Předpokládám, že rychlost získá stejné movitého objektu přes různé sklony k rovině jsou si rovny vždy, když se výšek těchto rovin jsou stejné.

On pak popsal experiment pomocí kyvadla, aby ověřil jeho majetkem skloněným letadla a používá tyto nápady uvést věta o zrychlení těles ve volném pádu:

Čas, který v určité vzdálenosti se pohybuje o objekt pohybující se v rámci jednotné zrychlení z klidu je roven době, v níž na stejnou vzdálenost by se pohybuje na stejné movité věci v pohybu objektu na základě jednotné rychlosti na jednu polovinu maximální a konečná rychlost předchozí rovnoměrně zrychlený pohyb.

Poté, co další výsledky z tohoto typu mu dává jeho nejznámější vedou k tomu, že vzdálenost, že subjekt se pohybuje od zbytku pod jednotným zrychlení je úměrné náměstí na čas přijmout.

Člověk by očekával, že Galileo je pochopení kyvadla, které měl, protože on byl mladý muž, by vedly k tomu, aby mu navrhnout kyvadlové hodiny. Ve skutečnosti si pouze, jak se zdá, myšlení o této možnosti téměř do konce svého života a kolem 1640 činil design první kyvadlové hodiny. Galileo zemřel na počátku roku 1642, ale význam jeho hodinami návrh byl určitě uvědomili, jeho syn Vincenzo kteří se snažil udělat hodiny do systému Galileo plánu, ale nepodařilo.

Byl to smutný konec pro tak skvělý člověk odsouzen k smrti z kacířství. Jeho vůli najevo, že si přál být pohřben vedle svého otce v rodinné hrobce v baziliky Santa Croce, ale jeho příbuzní se bál, docela správně, že by to vyvolat protesty církve. Jeho tělo bylo utajené a umístěny pouze v pokutu hrobky v kostele v 1737 v civilních orgánů, proti vůli mnohých v církvi. Dne 31. října 1992, 350 let po smrti Galilea, Pope John Paul II vydal adresou jménem katolické církve, v němž připustil, že chyby byly ze strany teologické poradce v případě Galilea. Oznámil Galileo případě uzavřena, ale on nebyl přiznat, že církev byla neprávem odsouzení Galilea na základě obvinění z kacířství, protože na základě svého přesvědčení, že Země rotuje kolem Slunce.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland