ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

Albert Einstein

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

14 March 1879

Ulm, Württemberg, Germany

18 April 1955

Princeton, New Jersey, USA

ارائه ویکیپدیا
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

در اطراف یدلایمخیرات 1886 آلبرت انیشتین شروع به کار مدرسه خود را در مونیخ. و نیز درسهای او ، نوازنده ویولن ، که او را از سن شش تا سن سیزده بود ، او همچنین آموزش و پرورش مذهبی در خانه به حال او که در آن یهودیت آموزش داده شد. دو سال بعد ، او وارد دبیرستان Luitpold و بعد از این آموزش های مذهبی خود را در مدرسه به او داده شد. مورد مطالعه او ریاضیات ، بویژه حساب جامعه و فاضله ، ابتدا در اطراف یدلایمخیرات 1891.

در سال 1894 خانواده انیشتین به میلان نقل مکان کرد ، اما انیشتین باقی مانده در مونیخ. اینشتین در سال 1895 شکست خورد و سؤال را که اجازه داده او را به برای یک مدرک به عنوان مهندس برق در Eidgenössische Technische هوخشوله در زوریخ مطالعه است. اینشتین در سال 1896 تابعیت آلمانی کنار شد و برای چندین سال بی دولت باشد. او تابعیت سوئیس حتی تا سال 1899 ، تابعیت تقاضا می شود در سال 1901 داده.

پس از ناکامی از امتحان ورودی به ETH ، انیشتین دوره متوسطه در Aarau حضور داشتند برنامه ریزی برای استفاده از این مسیر به ETH در زوریخ را وارد کنید. در حالی که در Aarau او می نویسد مقاله (که تنها کمی بالاتر از نمرات داده شده بود نیم!) که در آن او از برنامه های او برای آینده نوشت ، نگاه کنید به :

اگر من به خوشبختی به تصویب امتحانات من ، من به زوریخ بروم. من آنجا می ماند به مدت چهار سال به منظور مطالعه ریاضیات و فیزیک. من خودم تصور تبدیل شدن به یک معلم در آن شاخه های علوم طبیعی ، انتخاب نظری بخشی از آنها. در اینجا به دلایل که من به این طرح منجر شود. مهمتر از همه ، از آن مشرب من برای تفکر انتزاعی و ریاضی است ، و عدم من از تخیل و توانایی عملی است.

در واقع انیشتین با طرح خود موفق به فارغ التحصیلی در سال 1900 به عنوان یک معلم ریاضیات و فیزیک. یکی از دوستان خود را در ETH مارسل Grossmann بود که در کلاس در همان انیشتین بود. اینشتین تلاش برای به دست آوردن پست و نوشتن به Hurwitz برگزار شد که امیدواریم که برخی از موضع آمدند ، اما هیچ چیز از آن را. سه نفر از دانشجویان همکار انیشتین ، از جمله Grossmann ، دستیاران در ETH در زوریخ منصوب شدند ، اما به وضوح تحت تاثیر قرار انیشتین به حال به اندازه کافی نیست و هنوز هم در سال 1901 او به نوشتن در دانشگاه های دور امیدواریم که از بدست آوردن شغل ، اما بدون موفقیت همراه بود.

او مدیریت خدمات نظامی به سوئیس در زمینههایی که او پا به صورت مسطح و رگهای متسع اجتناب کنند. یدلایمخیرات 1901 توسط او در اواسط کار موقت به عنوان یک معلم ، تدریس ریاضیات در دبیرستان فنی در Winterthur. در اطراف این زمان او می نویسد :

من داده تا جاه طلبی برای این که به یک دانشگاه...

یکی دیگر از تدریس و موقعیت به طور موقت در یک مدرسه خصوصی در Schaffhausen قرار دارد. سپس Grossmann 'ثانیه محاکمه پدر انیشتین برای کمک به یک کار معرفی شده توسط او را به مدیر اداره ثبت اختراع در برن. انیشتین به عنوان یک متخصص فنی منصوب شد کلاس سوم.

انیشتین در دفتر ثبت اختراع این 1902 - 1909 کار می کرد ، برگزاری یک نوشته وقتی که او برای نخستین بار به طور موقت منصوب شد ، اما در سال 1904 و موقعیت دائمی و در سال 1906 او به کلاس دوم متخصص فنی پیشنهاد شد ساخته شده است. در حالی که در برن دفتر ثبت اختراع او به پایان برد شگفت آور از انتشارات فیزیک نظری ، در اوقات فراغت خود را بدون سود از تماس نزدیک با ادبیات علمی و یا همکاران نوشته شده است.

انیشتین به دست آورده دکترا از دانشگاه زوریخ در سال 1905 برای پایان نامه در عزم جدیدی از ابعاد مولکولی او اختصاص داده شده به پایان نامه Grossmann.

در اولین مقاله از سه ، همه در سال 1905 نوشته شده است ، مورد بررسی قرار انیشتین این پدیده کشف شده توسط ماکس پلانک ، بر اساس به نظر میرسید که انرژی الکترومغناطیسی از پرتوی اشیاء در مقادیر گسسته گسیل می شود. quanta از این انرژی را مستقیما متناسب بود به فرکانس تابش. این تناقض به نظر می رسید به نظریه کلاسیک الکترومغناطیس ، بر اساس ماکسول 'ثانیه معادلات و قوانین ترمودینامیک را به عهده گرفت که انرژی الکترومغناطیسی شامل امواج که می تواند هر مقدار کوچکی از انرژی باشد. اینشتین مورد استفاده قرار پلانک 'ثانیه فرضیه کوانتومی برای توصیف تابش الکترومغناطیسی نور است.

دوم انیشتین یدلایمخیرات 1905 مقاله پیشنهاد شده است آنچه امروز به نام نظریه نسبیت خاص. او نظریه جدید خود را در تفسیر مجدد اصول نسبیت کلاسیک مبتنی بر ، یعنی که قوانین فیزیک به حال به همان شکل و در هر چارچوب مرجع است. به عنوان یک فرضیه بنیادی دوم ، انیشتین به عهده گرفت که سرعت نور ثابت در تمام فریم مرجع باقی ماند ، آن گونه که توسط ماکسول 'ثانیه تئوری مورد نیاز است.

بعدها در سال 1905 اینشتین نشان داد که چگونه جرم و انرژی معادل آن قرار گرفتند. اینشتین اولین بود برای پیشنهاد به تمامی اجزای نظریه نسبیت خاص نیست. نقش او است unifying بخش مهمی از مکانیک کلاسیک و ماکسول 'الکترودینامیک ثانیه.

سومین مقاله انیشتین از سال 1905 نگران مکانیک آماری ، زمینه که توسط جوزایا لودویگ بولتزمن و گیبس مورد مطالعه قرار گرفته بود.

بعد از اینشتین یدلایمخیرات 1905 ادامه داد مشغول به کار در زمینه های بالا توضیح داده شد. او کمکهای مهمی به نظریه کوانتوم ، اما او به دنبال گسترش نظریه نسبیت خاص را به پدیدههای شامل شتاب. کلید در سال 1907 را با اصل هم ارزی ، که در آن شتاب گرانش به شتاب از در اثر نیروهای مکانیکی غیر قابل تشخیص می شود ، برگزار شد ظاهر شد. جرم گرانشی در نتیجه یکسان بود ، با جرم ساکن.

اینشتین در سال 1908 مدرس دانشگاه ، در دانشگاه برن پس از تسلیم او عواقب Habilitation پایان نامه برای قانون اساسی از اشعه زیر از قانون توزیع انرژی جسم سیاه نام دارد. سال بعد او تبدیل به استاد فیزیک در دانشگاه زوریخ ، داشتن lectureship خود استعفا داد در برن و شغل خود را در دفتر ثبت اختراع در برن.

تا 1909 انیشتین به عنوان یک متفکر برجسته علمی به رسمیت شناخته شده بود و در آن سال ، او را از دفتر ثبت اختراع استعفا داد. او استاد کامل در دانشگاه کارل فردیناند در پراگ در سال 1911 منصوب شد. در واقع یدلایمخیرات 1911 سال بسیار مهم و برای انیشتین بود از او قادر به پیش بینی های اولیه در مورد چگونگی یک شعاع از نور از یک ستاره دور ، گذراندن نزدیک به خورشید ، که به نظر می رسد اندکی خم شده ، در جهت خورشید است. این بسیار قابل توجه خواهد بود تا آن را به شواهد و مدارک تجربی برای اولین بار در نفع نظریه انیشتین منجر شود.

درباره 1912 ، انیشتین شروع به فاز جدیدی از تحقیقات گرانش خود را با کمک از دوستان ریاضیدان خود مارسل Grossmann ، با ابراز کار او از لحاظ حساب تانسور لوی از Tullio - Civita و Gregorio Ricci - Curbastro. انیشتین به نام کار جدید خود را نظریه نسبیت عام. او از پراگ به زوریخ رفت در سال 1912 را به این صندلی در Eidgenössische Technische هوخشوله در زوریخ.

اینشتین در سال 1914 به آلمان بازگشت و اما نه درخواست مجدد برای شهروندی آلمان است. ولی آنچه را که قبول پیشنهاد موثری بود. این موقعیت تحقیقاتی در آکادمی علوم پروس بود ، همراه با صندلی (اما بدون آموزش وظایف) در دانشگاه برلین. او همچنین ارائه شد directorship از قیصر ویلهلم موسسه فیزیک در برلین بود که در مورد به تاسیس نموده است.

پس از چند شروع می شود اشتباه اینشتین منتشر شده است ، اواخر سال 1915 ، نسخه قطعی نظریه کلی. درست قبل از چاپ و نشر این اثر او در نسبیت عام در Göttingen و سخنرانی او نوشته است :

برای شادی بزرگ من ، من کاملا متقاعد کننده در هیلبرت و کلاین موفق.

در واقع هیلبرت را مشاهده کنید برای انتشار ، از یک هفته قبل از اینشتین به پایان کار خود را ، کاغذ که حاوی معادلات میدان نسبیت عام صحیح.

هنگامی که بریتانیا تحت الشعاع قرار دادن اعزامی در سال 1919 پیش بینی های او را تایید کرد ، اینشتین توسط مطبوعات عامه پسند idolised شد. تایمز لندن پخش میشد تیتر در 7 نوامبر 1919 :

انقلاب در علم -- تئوری جدید جهان -- ایده های نیوتنی سرنگون.

در سال 1920 انیشتین سخنرانی در برلین بودند با تظاهرات اختلال است که ، اگر چه رسما رد کرده بودند ، مسلما ضد یهودی. بدیهی بود در برابر احساسات قوی آثار او در طی این مدت که در پاسخ به اینشتین در مطبوعات به نقل از لورنتس ، پلانک و Eddington به عنوان حمایت از تئوری های خود و بیان کرد که آلمانی ها که برخی از آنها را مورد حمله اگر او شده بود ، ابراز وجود دارد :

... ملی آلمان با یا بدون صلیب شکسته به جای یک یهودی با محکومیت بین المللی لیبرال...

انیشتین در طول یدلایمخیرات 1921 ساخته شده این اولین سفر او به ایالات متحده است. دلیل اصلی او برای جذب سرمایه برای برنامه ریزی دانشگاه عبری اورشلیم می باشد. با این حال او مدال بارنارد در طول سفر خود دریافت کرده و چندین بار در سخنرانی نسبیت. او گزارش شده است که باید به رئیس در سخنرانی او در سالن بزرگ که در پرینستون overflowing با مردم بود نظر داد :

متوجه شدم که هرگز تا بسیاری از آمریکایی ها در تجزیه و تحلیل تانسور مورد توجه قرار گرفت.

اینشتین جایزه نوبل در سال 1921 دریافت کرد ، اما نه به خاطر نسبیت بلکه برای یدلایمخیرات 1905 کار خود را در اثر فوتوالکتریک. در واقع او در یدلایمخیرات 1922 دسامبر حاضر به دریافت جایزه ای که در سفر به ژاپن. در اطراف این زمان او ساخته شده بسیاری از بازدید بین المللی است. او پاریس بازدید کرده زودتر در سال 1922 و در طول او یدلایمخیرات 1923 تعداد بازدید فلسطین. پس از درست کردن تاریخ و زمان آخرین کشف بزرگ علمی خود را در ارتباط با امواج ماده در سال 1924 بار مشاهده شده است او بیشتر در سال 1925 ساخته شده ، این بار به جنوب امریکا است.

از جمله افتخارات دیگری که اینشتین را دریافت مدال Copley از انجمن سلطنتی در سال 1925 شد و مدال طلا از انجمن نجوم سلطنتی در سال 1926.

نیلز بور و انیشتین شد تا در یک مناظره در تئوری کوانتوم است که آغاز در کنفرانس Solvay در سال 1927 ادامه می دهند. پلانک ، نیلز بور ، دوبروی ، هایزنبرگ ، شرودینگر و دیراک بودند در این کنفرانس ، علاوه بر به انیشتین. انیشتین به ارائه مقاله در کنفرانس و کاهش یافته است آمده است :

... به سختی چیزی فراتر از ارائه اعتراض بسیار ساده است به احتمال تفسیر.... بعد از آن او را به سکوت پشت سقوط کرد گفت :...

در واقع زندگی انیشتین متشنج شده بود و او را به پرداخت هزینه های آن در سال 1928 با سقوط فیزیکی را از طریق overwork در آورده است. با این حال او بهبود کامل را به رغم داشتن چیزهای آسان در سراسر یدلایمخیرات 1928 ساخته شده است.

یدلایمخیرات 1930 توسط او بود ساخت بازدیدکننده داشته است دوباره بین المللی ، بازگشت به ایالات متحده است. دیدار سوم به ایالات متحده در سال 1932 با پیشنهاد پست در پرینستون انجام شد. ایده این بود که اینشتین می کشد ، هفت ماه در سال در برلین ، پنج ماه در پرینستون. انیشتین و آلمان پذیرفته شده در یدلایمخیرات 1932 دسامبر برای ایالات متحده ترک کرد. ماه پس از به قدرت رسیدن نازی ها در آلمان آمد و انیشتین بود که هرگز به بازگشت وجود دارد.

یدلایمخیرات 1933 انیشتین در طول سفر در اروپا بازدید از آکسفورد ، گلاسکو ، بروکسل و زوریخ. پست ها علمی ارائه می دهد که او آن را چنان سخت در بر داشت در سال 1901 دریافت کرده بود ، فراوان بودند. او دریافت کرده ارائه می دهد از اورشلیم ، لیدن ، آکسفورد ، مادرید و پاریس ساخت.

چه فقط به عنوان بازدید ترتیب دائم در 1935 تبدیل شد هنگامی که کاربردی و اقامت دائم در ایالات متحده اعطا شد در نظر گرفته شده بود. در پرینستون ، اقدام به کار خود را به یکی شدن قوانین فیزیک. با این حال او در تلاش بود از عمق مشکلات بزرگ و او می نویسد :

من خودم به مسائل علمی قفل شده است و کاملا نا امید کننده است -- در ادامه پس از آن زمان ، به عنوان یک مرد مسن ، من از جامعه در اینجا estranged باقی ماند...

در سال 1940 انیشتین تبعه ایالات متحده تبدیل شد ، اما تصمیم گرفت تا خود را حفظ شهروندی سوئیس. او کمک های بسیاری نسبت به صلح در طول عمر خود را ساخته شده است. در سال 1944 او را به عنوان کمک به تلاش های جنگی با دست نوشتن یدلایمخیرات 1905 مقاله خود را در نسبیت خاص ساخته شده و قرار دادن آن را برای حراج. آن مطرح شده شش میلیون دلار ، نسخه خطی ، امروز که در کتابخانه کنگره است.

یدلایمخیرات 1949 توسط اینشتین ناخوش شد. گذراندن مدتی در بیمارستان کمک کرد که او بهبود می یابند اما او شروع به آماده شدن برای مرگ طراحی شده توسط نام خود را در سال 1950 خواهد شد. او سمت چپ مقالات علمی خود را به دانشگاه عبری اورشلیم ، دانشگاهی که او بودجه را برای در اولین سفر خود را به ایالات متحده آمریکا ، به عنوان فرماندار از دانشگاه 1925 - 1928 خدمت کرده است ولی او این پیشنهاد را از پایین پیام ارسال شده در تبدیل به حال مطرح شده بود یدلایمخیرات 1933 به عنوان او بسیار انتقادی بود از دولت آن است.

یکی دیگر حادثه مهم بود را در محل زندگی اش را. پس از مرگ نخستین رئيس جمهور اسرائیل که در سال 1952 ، دولت اسرائیل تصمیم به ارائه پیام ارسال شده از رئيس جمهور دوم به انیشتین. او خودداری کرد ، اما این پیشنهاد را در بر داشت از خجالت بود سخت را برای او را به جرم و بدون موجب امتناع.

یک هفته قبل از مرگ او را اینشتین آخرین نامه خود را امضا کرد. این نامه ای به برتراند راسل است که در آن او نام خود را به توافق کرده اند که باید در بیانیه خواسته همه ملت ها را به دست برداشتن از سلاح های هسته ای برو شد. این اتصالات که یکی از آخرین اقدامات خود را به استدلال می کنند ، تا که او تمام عمر خود را انجام داده بود ، برای صلح بین المللی است.

اینشتین در ترنتون ، نیوجرسی جدید 4 در 18 آوریل 1955 (روز بعد از مرگ او cremated) بود. خاکستر او در محل نامعلومی پراکنده بودند.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland