ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

Richard Phillips Feynman

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

11 May 1918

Far Rockaway, New York, USA

15 Feb 1988

Los Angeles, California, USA

ارائه ویکیپدیا
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

ریچارد فاینمن 'ثانیه پدر و مادر ملویل و Lucille فیلیپس فاینمن شد. ملویل را در یک خانواده یهودی در شهر مینسک بلاروس متولد شد ، مهاجرت کرد و با پدر و مادر خود را به ایالات متحده زمانی که او پنج ساله بود. او یک مرد کسب و کار است که تلاش کرده اند ، بیش از حد موفقیت آمیز نبود ، بسیاری از انواع کسب و کار. روشن است که استعدادهای خود را در کسب و کار نبودند بلکه در علم است که این موضوع که او را مجذوب اما او فرصت شغلی را از آن به حال هرگز شده است. Lucille فیلیپس در ایالات متحده را به یک خانواده یهودی متولد شد. پدر Lucille را به حال از لهستان مهاجرت کرد و مادرش نیز از یک خانواده از مهاجران لهستانی. او به عنوان یک معلم مدرسه ابتدایی اما ملویل ازدواج کرده در سال 1917 قبل از مصرف تا حرفه ای آموزش دیده.

پس از ازدواج خود را Lucille فاینمن نقل مکان کرد و ملویل را در یک آپارتمان در منهتن ، و در سال بعد ، اولین فرزند خود را ریچارد متولد شد. ملویل می خواستم اولین فرزند خود را به پسر می شود و او نیز می خواست او را برای تبدیل شدن به یک دانشمند و بنابراین ، overjoyed کردم وقتی که او پسر او می خواست ، او تمام علاقه او به ریچارد در علوم می تواند در سراسر دوران کودکی اش. Gleick می نویسد :

هدیه ملویل را به خانواده علم و جدی بود. طنز و داستان سرایی از Lucille آمد.

تراژدی رخ داد هنگامی که ریچارد خانواده پنج ساله برای Lucille و ملویل بود پسر دوم که در هنگام مرگ چهار هفته سن داشت. این بدان معنی است که اندوه سقوط کرد بیش از افراد خانواده که باید به میزان زیادی تحت تاثیر قرار ریچارد جوان است. بعد از این ، او تنها فرزند خواهر او تا زمانی که جوآن نه ساله بود به دنیا آمد باقی مانده است. خانواده چندین بار در طول این سالها را ترک کرد اما هنگامی که ریچارد ده آنها را در فر Rockaway حل و فصل شد.

ریچارد ، یا Ritty به عنوان دوستان او را به نام ، یاد بزرگی علم از دانشنامه بریتانیکا و تدریس ریاضیات ابتدایی خود را قبل از او آن را در مدرسه مواجه می شوند. وی همچنین راه اندازی یک آزمایشگاه در اتاق خود را در صفحه اول جایی که او با تجربه برق. او در مدارهای خاص با لامپ سیمی ، او را اختراع سارق زنگ ، و او در زمان رادیوهای جدا به تعمیر مدارهای معیوب. وقتی او وارد فر Rockaway دبیرستان منافع خود بودند ، تقریبا به طور کامل و علم ریاضیات. او در بر داشت کمی شهوت و میل برای نوع مطالب هنری در این زمان :

من همیشه در مورد دختر نگران بودن ؛ من نمی خواستم که خیلی ظریف. برای من ، هیچ مرد واقعی همیشه پرداخت هر گونه توجه به شعر و چنین چیزهایی.

در مدرسه فاینمن ریاضیات در راه غیر متعارف و بسیار نزدیک. اساسا او لذت بردم ریاضیات تفریحی که از آن مشتق شده او مقدار زیادی از لذت. او مقدار زیادی از ریاضیات را در زمان خود از جمله مثلثات ، حساب دیفرانسیل و انتگرال به تحصیل پرداخت و اعداد مختلط او مدتها قبل از این موضوعات در آموزش و پرورش رسمی خود را ملاقات کردند. متوجه اهمیت نشانهگذاری ریاضی ، او اختراع خود را نشان گذاری برای گناه ، cos ، قهوهای مایل به زرد ، فاطمه (x) و غیره است که او معتقد بود خیلی بهتر بود از نشان گذاری استاندارد. با این حال ، زمانی که دوست او را خواسته که توضیح می دهند بخشی از ریاضیات ، او ناگهان متوجه باشند که نماد نمی تواند شخصی از یک ماده مورد نیاز آن را به ارتباط برقرار کنید. او واقعا لذت بردم مسابقات ریاضیات و ستاره واقعی در مدرسه اش بود. در سال آخر خود را در فر Rockaway دبیرستان او برنده ریاضی دانشگاه نیویورک قهرمانی.

پس از ترک مدرسه ، او به تحصیل در دانشگاه های مختلف وجود دارد استفاده می کند. یکی بود که انتظار می رود که هر دانشگاه به او اعمال شده بود شوق و ذوق او را ، اما محل ارائه آن بود که آسان نیست. اگر چه کلاس های او در ریاضیات و علوم برجسته شد ، او بسیار کمتر به خوبی در حال انجام سایر مطالب. نیز وجود دارد "مشکل" که وی یک یهودی ، که در واقع یک مشکل در ایالات متحده در این زمان با داشتن سهمیه بندی در دانشگاه ها ، تعداد یهودیان را پذیرفته بود. جستجوی پیشرفته و سؤال از او برای ورود به دانشگاه کلمبیا و آنها به او خودداری کردند. او هرگز آنها را کاملا forgave برای شارژ او را 15 دلار و سپس رد او را. او ، پذیرفته شد با این حال ، توسط موسسه تکنولوژی ماساچوست.

او در دانشگاه فنی ماساچوست در سال 1935 وارد شد و پس از چهار سال مطالعه ، به دست آمده خود را کارشناسی در سال 1939. او رفت و در آنجا به تحصیل ریاضیات ، اما ، اگر چه او در بر داشت دوره آسان می کند ، او به طور فزاینده توسط انتزاعی و فقدان برنامه های کاربردی است که البته در این زمان مشخص شد نگران باشید. او خواندن Eddington 'ثانیه تئوری ریاضی نسبیت در حالی که در سال اول خود را از مطالعات و احساس که این چیزی بود که او از ریاضیات می خواستم. استادان او در ریاضیات او را با این دیدگاه که یکی بود ریاضیات به خودی خود تا فاینمن تغییر دوره های ارائه شده ، گرفتن مهندسی برق. او به سرعت تغییر دوباره ، این بار حرکت را به فیزیک. جالب است فکر می کنم که فاینمن گرفته بود البته ریاضیات در کمبریج است که در زمان Hoyle حدود همان زمان ، او را در بر داشت آن را دقیقا همان چیزی است او می خواست.

البته فیزیک فاینمن گرفت که در دانشگاه فنی ماساچوست بود که یک استاندارد نیست. وی مقدمه ای بر فیزیک نظری ، یک کلاس در نظر گرفته شده برای دانشجویان فارغ التحصیل ، در سال دوم بود. نداشت البته در مکانیک کوانتومی ، یک موضوع است که فاینمن بسیار مشتاق مطالعه ، بنابراین همراه با بچه های کارشناسی ، تا ولتون ، او شروع به خواندن متون موجود در بهار سال 1936 وجود دارد. برگشت به خانه مورد نظر خود را در تابستان 1936 دو رد و بدل یک سری از نامه های قابل توجه به عنوان آنها تلاش به منظور توسعه یک نسخه از فضا زمان که در آن (به نقل از یکی از نامه های -- را ببینید) :

... پدیده های الکتریکی [دارند] در نتیجه از فضای متریک به همان روشی است که پدیده های گرانشی می شوند.

توسط یدلایمخیرات 1937 فاینمن بود خواندن دیراک 'ثانیه اصول مکانیک کوانتومی و دیدن چه بسیار ایده های اصلی او را به دیراک' ثانیه برخورد می ¬ شود. در واقع دیراک دانشمندی که فاینمن بیشتر در طول زندگی اش محترم شمرده شد.

ما که در بالا فاینمن خانه او رفتم و دیدم تعطیلات ذکر شده است. در واقع او برای شغل های تابستان امسال در آزمایشگاه تلفن بل اعمال هر تابستان بود ، اما همیشه رد و موقعیت وجود دارد به رغم توصیه های بالاترین. گرچه می توان آن را هرگز ثابت کرد ، هیچ دلیل دیگری است که او خواهد بود خودداری کردند به غیر از او یهودی بود که به نظر می رسد وجود دارد.

همانطور که وی در پایان چشمگیر او چهار سال در مقطع کارشناسی در دانشگاه فنی ماساچوست با نزدیک شدن او در مورد شروع به تحصیل در رشته دکترا برای خود فکر می کنم. از آنجا که او تا به حال شده است در دانشگاه فنی ماساچوست خوشحال و همچنین اعتقاد داشتند که نهاد رهبری ، او با نزدیک شدن سر از فیزیک ، جان سرزنش و انتقاد کننده ، درخواست که او را در اقامت (Ph.D.) درس می کند. سرزنش و انتقاد کننده به او گفت که برای او خوب خود را به حال حرکت و او پیشنهاد پرینستون.

با وجود توصیه های شخصی است که هری در Smyth پرینستون دریافت شده از سرزنش و انتقاد کننده ، آشکار شد که فاینمن خواهد بود پذیرفته نیست. او بهترین نمرات در رشته فیزیک و ریاضیات است که هر کسی به حال دیده است ، اما از سوی دیگر به او نزدیک بود در انتهای تاریخ ، ادبیات و هنرهای تجسمی. او یک چیز دیگر رفتن که علیه او -- یعنی که او یهودی بود. Smyth نوشته است :

فاینمن یهودی است؟ در حال حاضر هیچ قانون قطعی علیه یهودیان ، اما مجبور به نگهداری سهم خود را در بخش قبولی های کوچک ما به دلیل دشواری قرار دادن آنها.

پس از نامه بیشتر از سرزنش و انتقاد کننده ، فاینمن توسط پرینستون پذیرفته شد. کار دکترای او در پرینستون توسط جان ویلر تحت نظارت بود ، و بعد از پیدا کردن مشکل اول که ویلر به او داد و نه خود سر ، او را به ایده های او بود در حالی که در فکر در دانشگاه فنی ماساچوست. اولین سمینار است که او در پرینستون داد بود به مخاطب که شامل انیشتین ، پائولی و فون نویمان. پائولی گفت : در پایان :

من فکر نمی کنم این نظریه می تواند حق...

در نگاه به گذشته ، فکر فاینمن پائولی که باید مشکلات را دیده اند ، فورا ، پس از فاینمن برای مدت زمان طولانی را صرف کار بر روی آن بود ، او بیش از حد فکر بود که رضایت بخش نیست. با این حال ، او آن زمان به بعد به منظور توسعه یک روش جدید برای مکانیک کوانتومی با استفاده از اصل حداقل عمل رفتند. او مدل موج electromagnetics از ماکسول با مدل مبتنی بر اثرات متقابل ذرات را به ترسیم فضا زمان تعویض شده اند. Gleick می نویسد :

این ریچارد فاینمن نزدیک تاج از قدرت او بود. در twenty - three... هیچ فیزیکدان بر روی زمین که می توانند فرمان پربرکت خود را بر مصالح بومی علم نظری مطابقت وجود دارد. این بود فقط یک مرکز در ریاضیات نیست (هر چند ممکن است تبدیل شده بود... روشن است که ماشین آلات در حال ظهور ریاضی از ویلر - همکاری فاینمن بود فراتر از توانایی خود ویلر 's). فاینمن به نظر می رسید داشتن با سهولت ترسناک ماده پشت معادلات ، مانند انیشتین در همان سن ، مانند فیزیکدان شوروی لف لاندو -- اما چند نفر دیگر.

وی دکترای خود را از پرینستون در سال 1942 دریافت کرد اما قبل از این زمان ایالات متحده از جنگ جهانی دوم وارد کرده بود.

فاینمن مشغول به کار در پروژه بمب اتمی در دانشگاه پرینستون (1941-42) و سپس در لوس آلاموس (1943-45). وقتی او در سال پایانی خود نزدیک شد و تحقیقات در بخشی از پروژه اولین عکس العمل او بسیار قطعی هیچ از او وارد مراحل نهایی کار برای پایان نامه خود را در زمان شده است :

... من رفتم به پایان نامه های من -- در حدود سه دقیقه دارند. سپس به سرعت شروع کردم به کف و فکر می کنم در مورد چیز. هیتلر و آلمان ها بودند ، امکان در حال توسعه بمب اتمی بود آشکار است ، و احتمال که آنها قبل از ما از توسعه بود بسیار از لو لو.

فاینمن کار در پروژه منهتن در پرینستون در حال توسعه یک تئوری که چگونه برای جدا کردن اورانیوم 235 از اورانیوم 238 شروع شد ، در حالی که سرپرست خود را پایان نامه ویلر به شیکاگو رفت تا با فرمی کار بر روی اولین راکتور هسته ای است. Wigner ، در غیاب 'sویلر ، توصیه فاینمن برای نوشتن پایان نامه تا او و پس از ویلر و Wigner بررسی کار او دکترای خود را در ژوئن 1942 دریافت کرد.

فاینمن مشکل مشکل شخصی در این زمان بود. دوست دختر او از سال های بسیاری ، Arlene Greenbaum ، به عنوان سل داشتن و به خانواده اش تشخیص داده شده بود مخالفت با ازدواج آنها. مدت کوتاهی پس از او دکترای خود را Arlene فاینمن ازدواج با اعضای خانواده بدون حاضر اهدا شد. مدت کوتاهی پس از ازدواج فاینمن رفت و او را به تازگی ساخته لوس آلاموس به سایت بر روی این پروژه بمب اتمی کار کند. توانایی قابل توجه او به زودی به او منجر می شود به عنوان رئیس بخش نظری منصوب کرد. Arlene فوت در سال 1945 درست قبل از آزمایش اولین بمب. فاینمن را دو برابر بیشتر قرار دارد و دو سوم کودکان مبتلا به همسر خود ازدواج کند.

پس از جنگ جهانی دوم ، در پاییز سال 1945 ، فاینمن به عنوان استاد فیزیک نظری در دانشگاه کرنل منصوب شد. در ابتدا او خودش را اختصاص داده به تدریس و پژوهش خود را کنار گذاشته می شود. فشار کار در لوس آلاموس ، همراه با تنش از شخصی در حال مشاهده افت سلامت همسرش ، عوارض خود را گرفته بود. او نوشته است :

اگر تدریس یک کلاس ، شما می توانید در مورد چیزهایی که می دانید ابتدایی خیلی خوب فکر می کنم. این چیزها نوعی سرگرم کننده و لذت بخش. این کار هیچ آسیبی به آنها ندارند را دوباره و دوباره فکر می کنم. آیا راه بهتری به آنها حال حاضر؟ چیزهای ابتدایی بسیار آسان است این باره فکر کنید ؛ اگر شما نمی توانید چه فکر می کنند فکر جدید ، هیچ آسیبی انجام شده ، آنچه به شما قبل از فکر در مورد آن خوب است به اندازه کافی برای کلاس. اگر شما از چیزی جدید فکر می کنم ، شما به جای خوشحالی است که شما باید شیوه جدیدی را برای در نظر گرفتن آن.

او دریافت پیشنهادات پست ها در دانشگاه های دیگر اما احساس کردند که به عنوان یک پژوهشگر غیر او حتی می تواند آنها را در نظر بگیرند. ناگهان تمایل به انجام پژوهش و آمار او را دوباره و او به نظریه الکترودینامیک کوانتومی از بازگشت که او در قبل از جنگ جهانی دوم ، کار میکرد.

فاینمن در سال 1950 پذیرفته شده و موقعیت به عنوان استاد فیزیک نظری در موسسه فناوری کالیفرنیا. از آنجا که او قبلا یک ترک مربوط به یکشنبه قبل از دریافت پیشنهاد برنامه ریزی شده ، او قادر به ترتیب به خرج ده ماه اول سال ملاقات حضوری با مدیریت جدید خود در برزیل. او در فناوری کال برای بقیه زندگی حرفه ای او باقی ماند ، منصوب می شود ریچارد Chace Tolman استاد فیزیک نظری در سال 1959 وجود دارد.

فاینمن سهم اصلی این بود که مکانیک کوانتومی ، به دنبال در از کار پایان نامه دکترا بود. که او آغاز کرد نمودار (در حال حاضر به نام نمودار فاینمن) آنالوگ که گرافیک در عبارات ریاضی مورد نیاز را برای توصیف رفتار سیستم از تعامل ذرات. او جایزه نوبل را در سال 1965 اهدا شد ، به طور مشترک با Schwinger و Tomonoga :

... برای کار اساسی در الکترودینامیک کوانتومی ، با عواقب شخم عمیق برای فیزیک ذرات بنیادی.

کار دیگر در چرخش ذرات و تئوری 'partons' که منجر به نظریه فعلی کوارک بنیادین در هل دادن به جلو درک درستی از فیزیک ذرات شدند.

بهداشت و درمان در اوایل یدلایمخیرات 1979 Feyman به وخامت گذاشت و به حال او عمل جراحی برای سرطان معده می شود. این بسیار موفق و پزشکان او معتقد بودند که او دچار عود نمی شد. پس از بهبودی او لذت می برد محل موردتوجه وتماشای عموم به عنوان یکی از چهره های معروف دولتی ، نقشی است که زمانی که کتاب تعجب شد پرفروش ترین تقویت شد. آخر او وظیفه مهم بود به عنوان عضو کمیته راه اندازی برای تحقیق علت انفجار در فضاپیمای چلنجر در سه یدلایمخیرات 1986 ژانویه 28. داستان جذاب از علم و سیاست از این تحقیق در کلمات خود Feyman در گفت است. در این حالت زمان بسیار دشوار برای Feyman از سراسر تحقیقات سلامت او بود با بدتر شدن بود. در پایان سال 1987 به سرطان دوباره در شکم او پیدا شد. پس از مرگ او ، نوشت : در گفتگوی یدلایمخیرات 1988 فوریه 17 در :

فاینمن ، که در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس در مرکز پزشکی پس از هشت سال مبارزه با سرطان درگذشت در ناحیه شکم ، سخنران محبوب و پر انرژی است که به رغم بیماری خود را ، که در موسسه فناوری کالیفرنیا تدریس تا دو هفته پیش ادامه داشت.

کتاب های فاینمن شامل آنهایی که در بسیاری از برجسته از دوره های تکامل سخنرانی. به عنوان مثال الکترودینامیک کوانتومی (1961) و تئوری پردازش بنیادی (1961) ، سخنرانیهای فاینمن در فیزیک (1963-65) (3 جلد) ، شخصیت فیزیکی قانون (1965) و QED : نظریه عجیب نور و ماده (1985).

در Gleick توصیف رویکرد فاینمن به علم :

بسیاری از شاهدان خود را مشاهده آزادی مطلق از پروازهای خود را از فکر ، صحبت کردیم اما وقتی که فاینمن در مورد روش خود را نه آزادی اما محدودیت... فاینمن برای جوهر تخیل های علمی و با قدرت و حکومت ، تقریبا دردناک بود. چه دانشمندان ایجاد باید واقعیت مطابقت. آن را باید تطبیق آنچه که در حال حاضر شناخته شده است. خلاقیت علمی ، او گفت ، در تخیل است straitjacket... قواعد تصاعد همساز ساخته شده برای موتزارت به عنوان قفس سرکش به عنوان غزل آیا برای شکسپیر. به عنوان گردن کش و به عنوان آزاد -- برای منتقدان در بر داشت بعد از نبوغ خالق را در نقطه مقابل ساختار و آزادی ، ظلم و inventiveness.

فاینمن افتخارات زیادی را برای کار خود را دریافت کرد. او برای پیشرفت در علوم فیزیکی را به جامعه آمریکا ، انجمن آمریکایی انتخاب شد ، آکادمی ملی علوم ، و انجمن سلطنتی لندن است. از جمله جوایز وی را دریافت شدند آلبرت اینشتین جایزه (1954) و جایزه لورنس (1962).

همانطور که به شخصیت فاینمن ، او در توصیف شد به شرح زیر :

او به طور گسترده ای برای کنجکاوی سیر نشدنی اش ، شوخ ملایم ، ذهن درخشان و خلق و خو بود اهل تفریح و بازی شناخته شده است.

Gleick او را توصیف کرد :

... mystifyingly درخشان در محاسبه ، عجیب و نادان از ادبیات ، پرشور.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland