Matematycy

Godzina line Zdjęcia Pieniądze Znaczki Szkic Szukać

Albert Einstein

Data urodzenia:

Miejsce urodzenia:

Data śmierci:

Miejsce śmierci:

14 March 1879

Ulm, Württemberg, Germany

18 April 1955

Princeton, New Jersey, USA

Prezentacja Wikipedia
UWAGA - Automatyczny Tłumaczenie od wersji angielski

Około 1886 Albert Einstein rozpoczął swoją karierę w szkole Monachium. Podobnie jak jego skrzypce lekcje, które miał w wieku od sześciu do lat trzynaście, miał on także edukacji religijnej w domu, gdzie był nauczał judaizmu. Dwa lata później wstąpił do Luitpold Gymnasium i po tym jego edukacji religijnej, zostało wydane w szkole. Studiował matematykę, w szczególności rachunku, począwszy od około 1891.

W 1894 Einstein's rodzina przeniosła się do Mediolan Einstein, ale pozostał w Monachium. W 1895 Einstein nie badania, które pozwoliły mu na studia dyplom inżyniera elektrycznego na Eidgenössische Technische Hochschule w Zurych. Einstein Niemiecki obywatelstwa zrzekli się w 1896 i miał być statusem za kilka lat. On nawet nie ubiegać się o obywatelstwo szwajcarskie do 1899, obywatelstwo, przyznane w 1901 roku.

Po wejściu w przypadku braku egzaminu na ETH, Einstein szkole średniej uczestniczyła w Aarau planują skorzystać z tej trasie wprowadzić w ETH Zurych. Chociaż w Aarau napisał esej (dla których została podana tylko nieco powyżej pół znaków!), W których pisał o swoich planach na przyszłość, patrz:

Gdybym mają szczęście do przekazania moich badań, chciałbym przejść do Zurych. I would stay there za cztery lata w celu podjęcia studiów matematyki i fizyki. I wyobrazić sobie staje się nauczycielem w tych oddziałów w naukach przyrodniczych, wybierając teoretycznej części z nich. Oto powody, które prowadzą mnie do tego planu. Przede wszystkim, jest to moja skłonność do myślenia abstrakcyjnego i matematycznego, a mój brak wyobraźni i umiejętności praktycznych.

Rzeczywiście udało Einstein z jego planu ukończył w 1900 roku jako nauczyciel matematyki i fizyki. Jeden z jego przyjaciół w ETH został Marcel Grossman którzy była w tej samej klasie, jak Einstein. Einstein próbował uzyskać post, w piśmie do Hurwitz którzy obecnie w posiadaniu niektórych nadziei na stanowisko, ale nie wszedł on. Trzy z Einsteina kolegów studentów, w tym GROSSMANN, zostali mianowani na asystentów w ETH Zurych, ale wyraźnie Einstein był pod wrażeniem nie wystarcza i jeszcze w 1901 roku był piśmie rundy uniwersytetów w nadziei na uzyskanie pracy, ale bez powodzenia.

On nie udaje się uniknąć służby wojskowej Szwajcarskiej na podstawie tego, że miał Płaskostopie i żylaki. Do połowy 1901 roku miał pracy jako nauczyciel nauczania matematyki w Wyższej Szkole Technicznej w Winterthur. W tym czasie napisał:

Dałem się ambicje, aby dostać się do uniwersytetu ...

Innym tymczasowe miejsce nauki w prywatnej szkole w Schaffhausen się. Następnie GROSSMANN 's ojciec chciał pomóc Einstein get a job zalecając mu przez dyrektora w urzędzie patentowym w Bernie. Einstein został powołany jako techniczny ekspert trzeciej klasy.

Einstein pracował w urzędzie patentowym od 1902 do 1909, posiadający tymczasowe stanowisko, kiedy po raz pierwszy mianowany, ale w 1904 został stałe miejsce w 1906 roku awansował do drugiej klasy ekspertów technicznych. Choć w urzędzie patentowym w Bernie ukończył zadziwia zakresu fizyki teoretycznej publikacje, napisane w swoim wolnym czasie, bez korzystania z bliskim kontakcie z literatury naukowej lub kolegów.

Einstein uzyskał doktorat na Uniwersytecie w Zurych w 1905 do pracy magisterskiej na nowe określenie molekularnych wymiarach. On dedykowane do pracy magisterskiej na GROSSMANN.

W pierwszym z trzech kart, wszystkie napisane w 1905, Einstein zbadała zjawisko odkryte przez Max Planck, zgodnie z którym elektromagnetyczne emitowane wydawało się promieniście od ilości obiektów w dyskretnych. W tych kwanty energii była wprost proporcjonalna do częstotliwości promieniowania. To wydawało się sprzeczne z klasycznym elektromagnetycznej teorii, na podstawie Maxwell 's równań i prawa termodynamiki, która zakłada, że elektromagnetyczne składa się z fal, które mogą zawierać małe ilości energii. Einstein używane Plancka 's kwantowa Hipoteza do opisania promieniowania elektromagnetycznego światła.

Einstein drugi 1905 papier to, co jest proponowane dziś nazywany Specjalne teoria względności. On opiera się jego nowej teorii na reinterpretacja klasycznej teoria względności, a mianowicie, że prawa fizyki musiała być w takiej samej formie w żadnym ramy odniesienia. Jako drugi podstawowe hipotezy, Einstein zakłada, że prędkość światła pozostawała stała we wszystkich klatek odniesienia, wymagane przez Maxwell 's teorii.

Później w roku 1905 wykazały, jak Einstein masy i energii były równoważne. Einstein nie był pierwszy zaproponować wszystkie składniki specjalnej teorii względności. Jego wkład jest ważny zjednoczenia części mechaniki klasycznej i Maxwell 's elektrodynamiki.

W trzeciej Einstein kart 1905 r. zainteresowane mechanika statystyczna, pole, które było badane przez Ludwig Boltzmann i Josiah Gibbs.

Po 1905 Einsteina nadal pracuje w zakresie opisanym powyżej. Uczynił ważny wkład do teorii kwantowej, ale starał się rozszerzyć Specjalne teoria względności do zjawisk związanych z przyspieszeniem. Kluczem pojawiły się w 1907 roku z zasadą równoważności, przyspieszenie grawitacyjne, w którym odbyło się z indistinguishable przyspieszenie spowodowane przez siły mechaniczne. Grawitacyjne masa była zatem identyczne z masy zamknięcia bezwładnościowego.

W 1908 Einstein został wykładowcą na Uniwersytecie w Bernie po złożeniu jego Habilitation Thesis konsekwencje dla konstytucji promieniowania z następujących dystrybucji energii prawie czarne organów. Następnym roku staje się on profesorem fizyki na Uniwersytecie Zurych, po jego dymisji lectureship w Bernie i jego pracy w urzędzie patentowym w Bernie.

Do 1909 Einsteina została uznana jako czołowy myśliciel i naukowych w tym roku zrezygnował z urzędu patentowego. On został mianowany profesorem na Uniwersytecie Karl-Ferdinand w Praga w 1911. W 1911 był bardzo znaczący rok dla Einsteina, ponieważ był w stanie dokonać wstępnej prognozy o tym, jak Ray of Light z odległej gwiazdy, przechodzących w pobliżu Słońca, to wydaje się być lekko wygięty w kierunku Słońca. Byłoby to bardzo znaczący, ponieważ może doprowadzić do pierwszych eksperymentalnych dowodów na korzyść teorii Einsteina.

O 1912, Einstein rozpoczął się nowy etap jego grawitacyjne badań, z pomocą jego przyjaciela matematyk Marcel Grossman, wyrażając swoją pracę w zakresie tensor rachunku Tullio Levi-Civita i Gregorio Ricci-Curbastro. Einstein nazwie swojej nowej pracy w ogólnej teorii względności. On przeniósł się do Zurych z Praga w 1912 r. do podjęcia krzesło na Eidgenössische Technische Hochschule w Zurych.

Einstein wrócił do Niemcy w 1914, ale nie do ponownego Niemiecki obywatelstwa. Co roku przyjęta została oferta imponujący. To był badań stanowiska w pruskiej Akademii Nauk wraz z krzesła (ale nie obowiązki w zakresie nauczania) na Uniwersytecie w Berlinie. Był również oferowane przez dyrekcję z Kaiser Wilhelm Instytutu Fizyki w Berlinie, która była o które mają zostać ustanowione.

Po wielu fałszywych zaczyna Einstein opublikowane pod koniec roku 1915, ostateczną wersję ogólnej teorii. Wystarczy przed opublikowaniem tej pracy wykładał w sprawie ogólnych względności w Getyndze i napisał:

W mojej wielkiej radości, udało się w pełni przekonujące Hilbert i Klein.

W rzeczywistości Hilbert przedłożony do publikacji, na tydzień przed Einstein ukończył pracę, papier, który zawiera prawidłowe dziedzinie równania ogólnej względności.

Gdy brytyjskie zaćmienie wyprawy w 1919 roku potwierdził jego przewidywań, Einstein był idolised wybieranych przez prasę. The Times, Londyn prowadził nagłówek na 7 listopada 1919:

Rewolucja w nauce - Nowa teoria Wszechświata - newtonian pomysłów obalony.

W 1920 Einstein's wykłady w Berlinie zostały zakłócone przez demonstracje, które, choć oficjalnie zaprzeczył, były prawie na pewno anty-żydowskich. Oczywiście istnieją silne uczucia wyrażane przed jego prace w tym okresie, które odpowiedziały na Einsteina w prasie cytując Lorentza, Plancka i Eddington jako wspieranie jego teorie i stwierdzające, że niektóre Niemców miałoby zaatakowali ich, gdyby zostały:

... Niemiecki jeden z krajowych lub bez swastyka zamiast Żydem z liberalnych międzynarodowych wyroków ...

W 1921 Einstein w swojej pierwszej wizyty w Stanach Zjednoczonych. Jego główną przyczyną było podniesienie funduszy na planowane Hebrajski Uniwersytet Jerozolima. Jednakże roku otrzymał Medal Barnard podczas jego wizyty i wykładał kilka razy na względności. On jest zgłaszane do komentarzy do przewodniczącego na wykład dał w dużej hali w Princeton, który był program z ludźmi:

I nigdy nie uświadomiła sobie, że tak wielu Amerykanów byli zainteresowani Analiza tensorowa.

Einstein otrzymał Nagrodę Nobla w 1921 roku, ale nie dla względności, a 1905 za jego pracę na efekt fotoelektryczny. W rzeczywistości nie był obecny w grudniu 1922, aby otrzymać nagrodę jest na podróż do Japonia. W tym czasie zrobił wiele międzynarodowych wizyt. On miał wcześniej odwiedził Paryż w 1922 i 1923 podczas jego wizyty w Palestynie. Po dokonaniu swego ostatniego poważne naukowe odkrycia w sprawie stowarzyszenia fale z materią w 1924 roku do dalszych wizyt w 1925 roku, tym razem do Ameryki Południowej.

Wśród dalszych wyróżnień, które otrzymała Einstein były Copley Medal Królewskiego Towarzystwa w 1925 i Złoty Medal Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego w 1926 roku.

Niels Bohr i Einstein były do prowadzenia debaty na temat teorii kwantowej, która rozpoczęła się w Solvay konferencji w 1927 roku. Planck, Niels Bohr, de Broglie, Heisenberga, Schrödingera i Dirac zostały na tej konferencji, oprócz Einsteina. Einstein zrezygnował z nadania papieru i na konferencji:

... powiedział prawie nic poza przedstawieniem bardzo proste sprzeciw wobec prawdopodobieństwo interpretacji .... Potem spadł z powrotem do ciszy ...

W istocie Einstein życia był gorączkowy i był do zapłaty ceny w 1928 r. z fizycznego przyniósł załamanie na drodze overwork. Jednak on dokonał pełnej windykacji pomimo podjęcia rzeczy proste w całym 1928 roku.

Do 1930 był ponownie podejmowania międzynarodowych wizyt, z powrotem do Stanów Zjednoczonych. Trzecia wizyta w Stanach Zjednoczonych w 1932 roku nastąpiła ofertę post w Princeton. Chodziło o to, że Einstein by spędzić siedem miesięcy w roku w Berlinie, pięć miesięcy w Princeton. Einstein opuścił Niemcy i przyjęta w grudniu 1932 w Stanach Zjednoczonych. W następnym miesiącu naziści doszli do władzy w Niemcy i Einsteina nie było nigdy powrócić.

W 1933 Einstein Europa w podróż odwiedzając Oksford, Glasgow, Bruksela i Zurych. Oferty akademickich stanowisk, które miał znaleźć tak trudno uzyskać w 1901 roku, były obfite. Otrzymał oferuje od Jerozolima, Leiden, Oksford, Madrycie i Paryżu.

Jaka była przeznaczona tylko jako wizyta stała się stałą umową o 1935, kiedy stosowane i została przyznana stałego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Na Princeton swojej pracy próbę ujednolicenia prawa fizyki. Jednak próby problemów był bardzo głębokich i napisał:

Mam zablokowane do siebie dość beznadziejnych problemów naukowych - tym bardziej, ponieważ jako człowiek w podeszłym wieku, pozostały estranged od społeczeństwa tutaj ...

W 1940 roku Einstein stał się obywatelem Stanów Zjednoczonych, ale zdecydował się zachować jego szwajcarskie obywatelstwo. Zrobił wiele wkładów do pokoju w trakcie swojego życia. W 1944 roku wpłaciła do wojny wysiłku przez strony jego piśmie na specjalnym papierze 1905 względności i skierowanie go na aukcji. Należy podnieść sześć milionów dolarów, rękopis jest dziś w Bibliotece Kongresu.

Do 1949 był Einstein unwell. Zaklęcie w szpitalu pomógł mu odzyskać, ale zaczął przygotowania do śmierci, przez jego sporządzenia będzie w 1950 roku. On opuścił naukowych na Uniwersytet Hebrajski w Jerozolima, uniwersytet, który miał podnieść jego funduszy w dniu pierwszej wizyty w USA, służył jako prezes uniwersytetu od 1925 do 1928, ale miał odrzucił ofertę w post 1933, był bardzo krytyczni wobec jego administracji.

Jednym z bardziej ważnym wydarzeniem było mieć miejsce w jego życiu. Po śmierci pierwszego prezydenta Izrael w 1952 roku, rząd Izraela zdecydował się zaoferować po drugiej prezydenta do Einsteina. Odmówił jednak znaleźć oferują embarrassment, gdyż trudno było mu odmówić bez powodowania przestępstwo.

Tydzień przed śmiercią Einsteina podpisane jego ostatni list. Był to list do Bertrand Russell, w którym uzgodniono, że jego nazwisko powinno iść na manifest wzywając wszystkie narody, aby zrezygnować z broni nuklearnej. Jest montażu, że jeden z jego ostatnich aktów było argumentować, jak uczynił całe swoje życie dla międzynarodowego pokoju.

Einstein był cremated w Trenton, New Jersey w pkt 4 po południu w dniu 18 kwietnia 1955 (dzień śmierci). Jego prochy zostały rozrzucone w nieznanym miejscu.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland