Matematici

Time Line Fotografie Peniaze Pečiatky Škica Hľadať

Galileo Galilei

Dátum narodenia:

Miesto narodenia:

Dátum úmrtia:

Miesto smrti:

15 Feb 1564

Pisa (now in Italy)

8 Jan 1642

Arcetri (near Florence) (now in Italy)

Prezentácia Wikipedia
POZOR - Automatický preklad z anglickej verzie

Galileo Galilei 's rodičmi boli Vincenzo Galilei a Giulia Ammannati. Vincenzo, ktorý sa narodil vo Florencii v roku 1520, bol učiteľom hudby a pokutu lutna hráčov. Po štúdiu hudby v Benátkach vykonával experimenty na struny, aby podporila svoju hudobnej teórie. Giulia, ktorý sa narodil v Pescia, ženatý Vincenzo v 1563 a oni robili ich domov na vidieku v blízkosti Pisa. Galileo bol ich prvé dieťa a jeho prvé roky strávil s rodinou v Pise.

V roku 1572, kedy Galileo bolo osem rokov, jeho rodina sa vrátil do Florencie, jeho otec domovské mesto. Avšak, Galileo zostal v Pise a žili po dobu dvoch rokov s Muzio Tedaldi ktorí sa vzťahuje na systém Galileo sa matka o manželstve. Keď dosiahol veku desať, Galileo ľavej Pisa, aby sa k jeho rodine vo Florencii a tam bol školen Jacopo Borghini. Potom, čo bol starý dost byť vzdelaný v kláštore, jeho rodičia ho poslali do Camaldolese kláštor v Vallombrosa, ktorá sa nachádza v nádhernej lesnaté svahu 33 km juhovýchodne od Florencie. Na Camaldolese Objednávka bola nezávislá na Rád benediktínov, čím z neho asi 1012. Vyhláška spojiť osamelého života v pustovník s prísnymi život z Mníchova a čoskoro mladého Galileo našiel ten život atraktívne. Stal sa začiatočníci, ktorí chcú vstúpiť do vyhlášky, ale že to nie je, prosím, svojho otca, ktorý sa už rozhodol, že jeho najstarší syn by sa mal stať lekárom.

Vincenzo bol Galileo návrate z Vallombrosa do Florencie a vzdať sa myšlienky na pripojenie Camaldolese poradí. On to pokračovať vo svojej školskej dochádzky vo Florencii, ale v škole beh Camaldolese mníchmi. V roku 1581 Vincenzo poslal Galilea späť do Pisy znovu žiť s Muzio Tedaldi a teraz sa prihlásiť na lekársky titul na univerzite v Pise. Aj keď myšlienka na lekársku kariéru nikdy Zdá sa odvolal k systému Galileo, jeho otec je želanie bolo celkom prirodzené, pretože jeden bol prominentný lekár v jeho rodina v minulom storočí. Galileo nikdy sa zdá, ku ktorým zdravotníckych štúdií vážne, sa zúčastňujú kurzov na jeho skutočné záujmy, ktoré boli v matematike a prírodných vied. Jeho učiteľ matematiky v Pise bol Filippo Fantoni, ktorý mal profesúru matematiky. Galileo vrátil do Florencie na letné prázdniny a tam pokračoval v štúdiu matematiky.

V roku 1582-83 Ostilia Ricci, ktorí bol matematik Toskánskych súdu a bývalý žiak Tartaglia, učil kurz Euclid 's Charakteristiky na University of Pisa Galileo, ktoré sa zúčastnil. Počas leta roku 1583 Galileo bol späť vo Florencii s rodinou a Vincenzo ho podnietil k čítať Galén k jeho ďalšiemu zdravotníckych štúdií. Galileo sa však stále zdráha študovať medicínu, vyzývajú Ricci (tiež vo Florencii, kde Toskánskych súd strávil leto a jeseň) do svojho domova na splnenie svojho otca. Ricci sa snažil presvedčiť Vincenzo, aby svojho syna k štúdiu matematiky, pretože to bol jeho záujmov, kde ležal. Vincenzo určite nepáči a pevne odolával, ale nakoniec mu ustúpil trochu a Galileo bol schopný študovať diela Euclid a Archimedes z talianskej preklady Tartaglia, ktoré urobil. Samozrejme, že bol stále oficiálne registrovaná ako študent lekárskej fakulty v Pise, ale nakoniec do roku 1585, dal sa tento kurz a zostať bez vyplnenie svojho titulu.

Galileo začala výučbu matematiky, prvý súkromne vo Florencii a potom v priebehu 1585-86 v Siena, kde sa konalo verejné funkcie. Počas leta roku 1586 učil na Vallombrosa, av tomto roku napísal svoju prvú vedeckú knihu Malé saldo [La Balancitta], ktoré je opísané Archimedov 'spôsob, ako nájsť konkrétne gravities (to je relatívnej hustoty) látok pomocou rovnováhy. V nasledujúcom roku cestoval do Ríma na návštevu Clavius, ktorý bol profesorom matematiky na jezuitskom Collegio Roman Tam. Tému, ktoré bolo veľmi populárne v jezuitskom matematici v tejto dobe bolo centra gravitácie a Galileo, priniesol so sebou nejaké výsledky, ktorý bol objavený na túto tému. Cez výrobu veľmi priaznivý dojem na Clavius, Galileo sa nepodarilo získať menovania učiť matematiku na univerzite v Bologni.

Po odchode z Ríma Galileo zostal v kontakte s Clavius o korešpondenciu a Guidobaldo del Monte bol aj pravidelný korešpondent. Iste viet, ktoré systému Galileo sa ukázala v centrách gravitácie telies a ľavú v Ríme, boli prerokované v tejto korešpondencie. Je tiež pravdepodobné, že Galileo dostali skriptá z kurzov, ktoré boli uvedené na Collegio Romano, na Urobil kópie týchto materiálov, ktoré stále prežívajú dodnes. Korešpondenciu začal okolo 1588 a pokračovala po mnoho rokov. Tiež roku 1588 Galileo dostala prestížnu pozvanie na prednášku o rozmery a umiestnenie pekla je v Dante Inferno na Akadémii vo Florencii.

Fantoni opustil kreslo matematiky na univerzite v Pise v roku 1589 a Galileo bol vymenovaný na obsadenie miesta (aj keď to bola len nominálnej schopný poskytnúť finančnú podporu pre program Galileo). Nielenže sa mu dostane silné odporúčanie od Clavius, ale on mal tiež získala vynikajúcu povesť vďaka svojej prednášky na Florencia akadémie v predchádzajúcom roku. Mladý matematik musel rýchlo získal reputáciu, ktoré boli potrebné na získanie takéhoto postavenia, ale tam bol ešte vyššie pozície, na ktoré by mohol cieľ. Galileo strávil tri roky drží tento post na univerzite v Pise a počas tejto doby napísal De Motu niekoľko esejí o teórii pohybu, ktorý nikdy zverejnené. Je pravdepodobné, že on nikdy zverejnené tento materiál, pretože bol menší ako spokojní s tým, a je to spravodlivé pre hoci obsahujú niektoré dôležité kroky vpred, to obsahovalo aj niektoré nesprávne predstavy. Snáď najdôležitejším zdrojom nových myšlienok, ktoré De Motu obsahuje, je možné, že jeden test teórií o vykonávaní experimentov. Najmä práca obsahuje jeho dôležitú myšlienku, že raz by mohol test teórie o páde subjekty na naklonenej rovine, aby spomalila tempo zostupu.

V roku 1591 Vincenzo Galilei, Galileo je otcom, a zomrel, pretože Galileo bol najstarší syn mal poskytnúť finančnú podporu pre zvyšok rodiny a najmä mať potrebné finančné prostriedky na poskytovanie Vena pre jeho dve mladšie sestry. Byť profesorom matematiky v Pise nebola dobre platená, tak Galileo očakával viac lukratívny post. So silným odporúčanie od Guidobaldo del Monte, Galileo bol menovaný profesorom matematiky na univerzite v Padove (University of Benátskej republiky), v roku 1592 na platu trikrát, čo dostal v Pise. Dňa 7. decembra 1592 vydal svojej úvodnej prednášky a začal počas osemnástich rokov na univerzite, rokov, ktorý bol neskôr označovaný ako najšťastnejší z jeho života. V Padove svoje povinnosti boli hlavne učiť Euclid 's geometriou a normy (geocentrický) astronómia na lekársky študentov, ktorí by mali vedieť, niektoré astronómia, aby bolo možné používať na astrológiu vo svojej lekárskej praxi. Avšak, Galileo argumentoval proti Aristotela 'so zreteľom na astronómiu a prírodné filozofie na tri verejné prednášky dal v súvislosti sa objavil nový Star (teraz známej ako' Kepler 's supernova') v roku 1604. Presvedčenie v túto chvíľu bolo, že na Aristotela, a síce, že všetky zmeny v nebi musela nastať v mesačnom regióne blízkosti Zeme, vo sfére pevné hviezdy sú trvalé. Galileo použitá paralaxa argumenty, aby preukázal, že nová hviezda nemohla byť v blízkosti Zeme. V osobnom liste napísané na Kepler v roku 1598, Galileo bol uviedol, že bol Koperníka (veriaci vo teórie Copernicus). Avšak žiadna verejná znamení tohto presvedčenia bolo objaví až o mnoho rokov neskôr.

V Padove, Galileo, začal dlhodobý vzťah s Maria Gamba, ktorí sa z Benátok, ale nemali vziať snáď preto, že Galileo cítil jeho finančná situácia nebola dosť dobrá. V roku 1600 bol ich prvé dieťa, Virginia sa narodila, nasleduje druhá dcéra Livia v nasledujúcom roku. V roku 1606 sa narodil ich syn Vincenzo.

Sme spomínali vyššie chybu v systéme Galileo teórie pohybu ako ten, postavil ho v De Motu okolo roku 1590. Bol úplne mylne vo svojom presvedčení, že sily pôsobiace na telo bolo relatívny rozdiel medzi jeho hustota, a to na látky, ktorých prostredníctvom sa sťahoval. Galileo napísal do svojho priateľa Paolo Sarpi, pokutu matematik, ktorý bol konzultantom Benátska vláda, v roku 1604 a je zrejmé z jeho listu, ktorý do tej doby bol realizovaný jeho chyba. V skutočnosti mu vrátil na teórii pohybu v roku 1602 a počas nasledujúcich dvoch rokoch, prostredníctvom svojej štúdie sklonenou lietadla a kyvadla, bol formulovaný správny zákon klesajúcich subjekty a pracovala na to, že projektil nasleduje parabolickej cesta. Avšak, tieto slávne výsledky by nemali byť zverejnené na ďalších 35 rokov.

V máji 1609, Galileo dostala list od Paolo Sarpi mu o ďalekohľad, že Holanďan mal uvedené v Benátkach. Galileo napísal v hviezdnym Messenger (Sidereus nuncius) v apríli 1610:

O desať mesiacov správu dosiahla moje uši, že určité Fleming bol na jeho mieste malý ďalekohľad, pomocou ktorých viditeľné objekty, byť veľmi vzdialené od oka pozorovateľa, bolo zreteľne vidieť, ako keby v blízkosti. Z tejto skutočne pozoruhodný účinok niekoľkých zážitky boli spojené, na ktorý niektorí ľudia uverili, zatiaľ čo iné im odmietnutý. O niekoľko dní neskôr bola správa potvrdená list som dostal od Francúzov v Paríži, Jacques Badovere, ktorá spôsobila, aby som sa vzťahuje sám úprimne, aby preskúmala prostriedky, ktorými by som mohol prísť na vynález, na podobné nástroje. To som urobil čoskoro potom, môj základ je doktrína lomu.

Z týchto správ a pomocou svoje vlastné technické zručnosti ako matematik a ako remeselníka, Galileo, začal vykonávať sériu optické teleskopy, ktorých výkon bol oveľa lepší ako u holandského nástroja. Jeho prvý ďalekohľad bol vyrobený z dostupných objektívov a dal zväčšenie asi štyrikrát. Na zlepšenie v tejto Galileo sa naučil, ako sa pomelie a poľsky vlastné šošovky a do augusta 1609 bol nástroj sa zväčšenie asi osem alebo deväť. Galileo okamžite videl, komerčné a vojenské aplikácie na jeho teleskop (ktorej nazýva perspicillum) pre lode na mori. On Sarpi priebežne informovaný o jeho priebehu a Sarpi usporiadané demonštrácia za benátskeho Senátu. Boli veľmi zapôsobila, a na oplátku pre veľké zvýšenie jeho platu, Galileo dal výhradné práva na výrobu ďalekohľadu do benátskeho Senátu. Zdá sa, že obzvlášť dobrý ťah z jeho strany, pretože on musí vedieť, že tieto práva boli zmysel, najmä preto, že mu vždy uznal, že ďalekohľad nebol jeho vynález!

Do konca roka 1609 Galileo obrátil svoj ďalekohľad na nočnej oblohe a začal vykonávať pozoruhodné objavy. Swerdlow píše (pozri):

V približne dvoch mesiacov, decembra a januára, narobil viac objavy, ktoré zmenili svet, ako niekto, kedy sa skôr alebo pretože.

Astronomické objavy urobil s jeho ďalekohľady boli opísané v krátkom knihu nazval hviezdnym Messenger uverejnená v Benátkach v máji 1610. Táto práca spôsobil senzáciu. Galileo tvrdil, že videl hory na Mesiaci, aby sa ukázal, že Mliečna dráha je zložená z maličké hviezdy, a aby boli svedkami štyroch malých subjektov na orbite Jupitera. Tieto posledné, s pohľadom na získanie pozície vo Florencii, bol rýchlo s názvom 'na Medicean hviezdy'. Mal tiež poslal Cosimo Medici, arcivojvoda Toskánsko, vynikajúce ďalekohľad pre seba.

Benátskeho Senátu, snáď si uvedomuje, že práva na výrobu ďalekohľadu Galileo dal im boli bezcenné, zmrazila jeho platu. Avšak bol to podarilo v imponujúce a Cosimo, v júni 1610, iba mesiac potom, čo jeho slávnej knihy Niečo bolo uverejnené, Galileo rezignoval na svoju funkciu Padove a stal generálny Matematik na univerzite v Pise (bez výučby cla) a 'matematik a filozof 'to Toskánsky. V roku 1611 navštívil Rím, kde bol považovaný za vedúcu osobnosť, Collegio Romano klásť na veľkú večeru s prejavmi na počesť Galileo je pozoruhodné objavy. Bol tiež členom Accademia dei Lincei (v skutočnosti šiesty člen), a to bola česť, čo bolo obzvlášť dôležité, aby Galileo, ktorý podpísal sám seba 'Galileo Galilei Lincei' od tohto času.

Kým v Ríme, a po svojom návrate do Florencia, Galileo, ďalej pozorovanie s jeho ďalekohľadom. Už v hviezdnym Messenger mu dal surovej doby štyri mesiace Jupitera, ale presnejšie výpočty boli určite nie je jednoduché, pretože bolo ťažké určiť z pozorovania, ktorá som bola mesiac, čo je II, ktoré III, a ktorá IV. Urobil dlhý rad pripomienok a bol schopný dať presné obdobie 1612. Na jednej fáze vo výpočtoch sa stal veľmi zaráža, pretože údaje, mal zaznamenané v rozpore so zdalo, ale on si zabudli vziať do úvahy pohyb Zeme okolo Slnka.

Galileo prvý obrátil jeho ďalekohľadom na Saturn dňa 25. júla 1610 a zdalo sa ako tri subjekty (jeho ďalekohľad nebol dostatočne preukázať, krúžky, ale im javí ako lalôčiky na oboch stranách planéty). Pokračujúce pozorovanie bolo naozaj zaráža, aby Galileo ako subjekty na oboch stranách Saturn zmizol, keď prstence systém bol na hrane. Aj v roku 1610 objavil, že, keď videl v ďalekohľade sa planéta Venuša ukázalo fázy rovnako ako na Mesiaci, a preto musia obiehajú okolo Slnka nie je na Zemi. Toto neumožňujú zistiť, kto sa rozhoduje medzi Koperníka systém, v ktorom všetko pôjde okolo Slnka, a že navrhované Tycho Brahe, v ktorom všetko, ale Krajina (a Moon) ide okolo Slnka, ktorá potom vedie okolo Zeme. Väčšina astronómov na čas v skutočnosti zvýhodňuje Brahe 'je systém a samozrejme aj rozlišovanie medzi oboma o experiment bol mimo nástrojov na deň. Avšak, Galileo vedel, že všetky jeho objavy boli dôkazy o Kopernika, aj keď nie je dôkaz. V skutočnosti to bola jeho teória pádu subjektmi, ktoré bolo najvýraznejšie v tomto ohľade k odporcom idúceho Earth tvrdil, že keby Zem otáča a telo bolo upustené od veža by mala zostávať pozadu veže ako Zem otáča a zároveň je spadol. Pretože tomu tak nebolo pozorované v praxi to bolo prijaté ako presvedčivé dôkazy o tom, že na Zemi bolo stacionárne. Galileo však už vedel, že subjekt by pokles v pozorovaných spôsobom na rotujúcej Zemi.

Ostatné pripomienky Galileo patrilo pozorovanie slnečných škvŕn. Bol hlásený je v diskurzu na plávajúce orgány, ktoré publikoval v roku 1612 a plne v listov o slnečné škvrny, ktoré sa objavili v roku 1613. V nasledujúcom roku sa svojimi dvoma dcérami vstúpila na františkánsky kláštor sv Matthew mimo Florencia, Virginia pričom meno sestra Maria Celeste a Livia meno sestra Arcangelo. Vzhľadom k tomu, že sa narodilo mimo manželstva, Galileo veril, že oni sami by nikdy oženiť. I keď Galileo predložili mnohé revolučné teórie správne, keď nebolo správne vo všetkých prípadoch. Najmä, keď tri kométy objavila v 1618 bol zapojený do polemík o povahe komét. Tvrdil, že boli blízko k Zemi a spôsobil tým, optická refrakcia. Vážna dôsledku tejto nešťastnej argumentom bolo, že jezuiti začali vidieť Galileo ako nebezpečný súper.

Cez jeho podporu pre súkromné Kopernika, Galileo sa snažil vyhnúť kontroverziu tým, že nie je verejné vyhlásenia na túto tému. Avšak on bol zatiahnutý do sporov prostredníctvom Castelli, ktorí boli menovaní do stoličky matematiky v Pise v roku 1613. Castelli bol študent z Galilea a bol tiež zástancom Koperníka. Na stretnutí v paláci Mediciovcov vo Florencii v decembri 1613 sa veľkovojvoda Cosimo II a jeho matku Grand kňažnej Christina z Lorraine, Castelli bol požiadaný, aby vysvetlil zdanlivý rozpor medzi Koperníka teórie a Písma svätého. Castelli bránili Koperníka postoj rázne a napísala Galileo potom mu, ako úspešný bol v uvedenia argumentov. Galileo, menej presvedčený, že Castelli vyhral tvrdenie, napísal list Castelli mu tvrdil, že Biblia musel byť vykladané vo svetle toho, čo veda musela preukázať, že je to pravda. Galileo mal niekoľko odporcov v Florencia, a oni sa o to, aby kópiu tohto listu Castelli poslal do inkvizíciu v Ríme. Avšak, po preskúmaní ich obsahu našli len málo, ktoré by mohli objekt.

Katolícka cirkev je najdôležitejšia hodnota v tejto chvíli v rokovaní s interpretáciou Písma svätého bol kardinál Robert Bellarmino. Vyzerá na to, aby mohlo vidieť len málo dôvodov pre cirkev, aby sa to týka, týkajúce sa Koperníka teórie. Bodu, otázkou bolo, či Copernicus mal jednoducho predložil matematickej teórie, ktorá umožnila výpočet polohy nebeských telies, ktoré majú byť vykonané len viac alebo či mu bolo navrhnúť fyzickú realitu. V túto chvíľu Bellarmino navštívení teórie ako elegantné matematické jedno, ktoré neboli určené Kresťanské ohroziť presvedčenie o štruktúre vesmíru.

V roku 1616 Galileo napísal List na Grand kňažnej, ktoré razantne zaútočil na nasledovníci Aristoteles. V tomto diele, ktorý sa zaoberal na Grand kňažnej Christina z Lorraine, on argumentoval silne pre ne-doslovný výklad Písma svätého, keď doslovný výklad by v rozpore so skutočnosti, o fyzickom svete dokazuje matematické vedy. V tomto systéme Galileo povedal úplne jasne, že pre neho Koperníka teória nie je len matematický výpočet nástroj, ale je fyzikálna realita:

Ja si myslí, že Slnko sa nachádza v centre otáčok nebeskej gule a nemení miesto, a že Zem sa otáča na samotnej a pohybuje okolo nej. Okrem toho ... I tento názor potvrdzujú nielen vyvrátiť Ptolemaios 'sa Aristoteles' s argumenty, ale tiež vyrába veľa na druhej strane, najmä niektoré súvisiace s fyzikálnymi vplyvmi, ktorých príčiny snáď nie je možné určiť iným spôsobom, a ďalšie astronomické objavy, tieto objavy jasne usvedčiť Ptolemaic systému a sú s tým obdivuhodne s týmto iné miesto a potvrdil to.

Pavel V. nariadil Bellarmino, aby sa duchovné Kongregácie pre index rozhodnúť o Koperníka teórie. Kardinálov z Inkvizícia splnené dňa 24. februára 1616 a vzala na dôkazy z teologických odborníkov. Sú odsúdil učenie Copernicus, a Bellarmino viezol svoje rozhodnutie o Galileo, ktorí nebol osobne zapojený do súdneho konania. Galileo bolo zakázané organizovať Koperníka zobrazenie udalostí, ale neskôr sa mu menej obáva tohto rozhodnutia z inkvizície. A čo je najdôležitejšie Maffeo Barberini, ktorí bol obdivovateľom Galileo, bol zvolený ako Pope Urban VIII. To sa stalo len ako Galileo kniha Il saggiatore (The analytik) bol o ktoré má byť uverejnené v Accademia dei Lincei v roku 1623 a Galileo bol rýchly venovať tejto práci do nového pápeža. Práca opísané Galilea nové vedecké metódy a obsahuje slávny citát, pokiaľ ide o matematiku:

Filozofia je zapísaná v tejto knihe grand, vesmíru, ktoré stoja nepretržite otvorený náš pohľad. Ale kniha nemôže byť pochopené, ak jeden prvý učia porozumieť jazyku a prečítať znaky v ktorom je napísané. Je napísaný v jazyku matematiky a jeho znaky sú trojuholníky, kruhy a iné geometrické obrazce, bez ktorých je ľudsky nemožné pochopiť jediné slovo o tom, bez ktorých jeden je blúdenie v temnom labyrinte.

Pope Urban VIII pozvaní Galileo na pápežský divákov na šiestich príležitostiach a viedlo Galilea k domnienke, že katolícka cirkev by nebol problém s Koperníka teórie. Galileo sa preto rozhodla zverejniť svoje názory domnievať, že by mohli tak bez vážne dôsledky z cirkvi. Avšak v tejto fáze v jeho živote Galilea zdravia bola zlá, s častými záchvatmi ťažkej chorobe a tak aj keď začal písať svoj slávny dialóg v roku 1624 mu trvalo šesť rokov pre dokončenie práce.

Galileo sa pokúsil získať povolenie z Ríma do uverejní v dialógu v roku 1630, ale že to nie je ľahké dokázať. Nakoniec sa mu dostalo povolenie od Florencia, a nie Rím. V februári 1632 Galileo zverejnená dialóg týkajúci sa dvoch generálny systémy na svete - Ptolemaic Koperníka. Má formu dialógu medzi Salviati, ktorí tvrdia, pre Koperníka systému, a simplicité kto je Aristotelian filozof. Vyvrcholenie na knihe je tvrdenie o Salviati, že Zem sa pohybuje, ktorý bol založený na systéme Galileo teórie z mora. Galileo teórie z mora bolo úplne nepravdivé, hoci v nich predpokladal po Kepler už predložila správne vysvetlenie. Bolo to nešťastné, keďže pozoruhodné právd Dialógu podporovaná, že tvrdenie, ktorý Galileo myslenie, aby najsilnejší dôkaz o Copernicus 's teória by mala byť správna.

Krátko po uverejnení dialóg týkajúci sa dvoch generálny systémy na svete - Ptolemaic Koperníka inkvizícia zakázala jeho predaj a nariadil, aby sa Galileo sa v Ríme pred nimi. Choroby predchádzať mu cestovať do Ríma, až do roku 1633. Galileo na obžalobu v súdnom konaní, ktoré nasledovalo, bola, že porušil podmienky stanovené inkvizíciou v roku 1616. Avšak rôzne verzie tohto rozhodnutia bol vyrobený v súdnom procese skôr ako ten, Galileo bol uvedený v tej dobe. Pravda Koperníka teória nie je problém, preto bola prijatá ako skutočnosť, u súdu, že táto teória je chybná. To bolo logické, samozrejme, pretože rozsudok 1616 vyhlásila, že úplne nepravdivé.

Uznaný vinným, Galileo bol odsúdený na doživotné väzenie, ale trest bol vykonaný trochu súcitne a to predstavovalo domácom väzení, skôr ako trest odňatia slobody. Bol schopný žiť s prvou arcibiskupa Siena, neskôr vrátiť do svojho domova v ARCETRI neďaleko Florencia, ale musel stráviť zvyšok svojho života pozoroval nad tým úradníci z inkvizície. V roku 1634 on utrpel ťažkú ranu, keď sa jeho dcéra Virginia, sestra Maria Celeste, zomrel. Bola veľkú podporu jej otca prostredníctvom svojej choroby a Galileo bol otrasený a nemohli pracovať po mnoho mesiacov. Keď sa to podarí znova pracovať, začal písať Pojednání a matematické demonštrácie týkajúce sa dvoch nových vied.

Po Galileo dokončila prácu na Discorsi bol prepašované z Talianska, a vziať do Leyden v Holandsku, kde bol publikovaný. Bola to jeho najväčší dôsledné matematické práce, ktorá zaobchádza problémy na impulz, momentov, a centra gravitácie. Veľká časť tejto práce sa vrátil k nepublikované nápady v De Motu z približne 1590 a zlepšenie, ktorého on mal v roku 1602-1604 pracoval. V Discorsi, ktoré vyvinul svoje nápady z naklonenej roviny písania:

Predpokladám, že rýchlosť získa rovnaké hnuteľné veci v objekte cez rôzne sklony k rovine sú si rovné vždy, keď sa výšok týchto rovín sú rovnaké.

On potom opísal experiment pomocou kyvadla, aby overil jeho majetkom sklonenou lietadla a používa tieto nápady uviesť veta o zrýchlenie telies vo voľnom páde:

Čas, v ktorom sa v určitej vzdialenosti sa pohybuje o objekt, ktorí sa pohybujú v rámci jednotnej zrýchlenie z pokoja je rovná dobe, v ktorej by rovnakú vzdialenosť sa pohybuje na rovnakej hnuteľné veci v pohybe objektu na základe jednotnej rýchlosti na jednu polovicu maximálnej a konečná rýchlosť predchádzajúci rovnomerne zrýchlený pohyb.

Potom, čo ďalšie výsledky z tohto typu mu dáva jeho najznámejšie takže vzdialenosť, že subjekt sa pohybuje od zvyšku pod jednotným zrýchlenie je úmerné štvorci vynaloženého času.

By človek očakával, že Galileo je pochopenie kyvadla, ktoré mal, pretože on bol mladý muž, by viedli ho navrhnúť kyvadlové hodiny. V skutočnosti sa len zdá, myslenie o tejto možnosti takmer do konca svojho života a okolo 1640 predstavoval dizajn prvé kyvadlové hodiny. Galileo zomrel na začiatku roka 1642, ale význam jeho hodinami návrh bol určite uvedomili, jeho syn Vincenzo, ktorý sa snažil urobiť hodiny do systému Galileo pláne, ale nepodarilo sa.

Bol to smutný koniec pre tak skvelý človek odsúdený na smrť z kacírstva. Jeho vôľu najavo, že si prial byť pochovaný vedľa svojho otca v rodinnej hrobke v Bazilike Santa Croce, ale jeho príbuzní sa bál, celkom správne, že by to vyvolať protesty cirkvi. Jeho telo bolo utajené a umiestnené len v pokutu hrobky v kostole v roku 1737 v civilných orgánov, proti vôli mnohých v cirkvi. Dňa 31. októbra 1992, 350 rokov po smrti Galilea, Pope John Paul II vydal adresou mene katolíckej cirkvi, v ktorom pripustil, že chyby boli zo strany teologickej poradca v prípade Galilea. Oznámil Galileo prípade uzavretá, ale neurobil to priznať, že cirkev bola neprávom odsúdení Galilea na základe obvinení z kacírstva, pretože jeho presvedčenie, že sa Zem otáča okolo Slnka.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland